ASA South East Region Winter Championships

Results for City of Milton Keynes

Event 101: Male Open 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 53.30 599 25.90
25 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 54.48 561 26.55
41 Christopher Forshaw 96 City of Milton Keynes 55.41 534 26.07
53 Christian Revell 95 City of Milton Keynes 56.18 512 26.47

Event 101J: Male 100m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 53.30 599
14 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 54.48 561

Event 102: Female Open 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 2:03.98 721 28.75 59.85 1:31.69
5 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 2:04.74 708 29.14 1:00.74 1:32.70
30 Emily Jones 96 City of Milton Keynes 2:12.05 597 29.44 1:02.41 1:36.80
53 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 2:19.69 504 31.34 1:06.76 1:43.67
54 Lucy Chenery 95 City of Milton Keynes 2:44.25 310 36.75 1:18.84 2:02.52

Event 102J: Female 200m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 2:03.98 721
3 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 2:04.74 708
42 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 2:19.69 504

Event 104: Female Open 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Jocelyn Ulyett 95 City of Milton Keynes 1:09.69 728 32.94
42 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 1:20.23 477 38.16

Event 104J: Female 100m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
36 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 1:20.23 477

Event 105: Male Open 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
16 Max Murphy 00 City of Milton Keynes 4:50.92 530 31.61 1:07.56 1:43.74 2:19.63 3:01.65 3:45.35 4:18.75

Event 105J: Male 400m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
12 Max Murphy 00 City of Milton Keynes 4:50.92 530

Event 106: Female Open 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
29 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 1:08.39 522 30.88
53 Emily Jones 96 City of Milton Keynes 1:10.13 484 31.75
58 Yasmin Dos Santos 99 City of Milton Keynes 1:10.70 472 33.22
64 Lauren Parker 98 City of Milton Keynes 1:11.84 450 33.01

Event 106J: Female 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
21 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 1:08.39 522
45 Yasmin Dos Santos 99 City of Milton Keynes 1:10.70 472
51 Lauren Parker 98 City of Milton Keynes 1:11.84 450

Event 107: Male Open 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Ryan Anscomb 89 City of Milton Keynes 58.75 578 27.86
10 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 59.95 544 29.65
22 Christopher Forshaw 96 City of Milton Keynes 1:01.86 495 29.96
26 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 1:02.15 488 30.13

Event 107J: Male 100m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 59.95 544
15 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 1:02.15 488

Event 108: Female Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 30.04 626
46 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 33.03 471
58 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 33.53 450

Event 108J: Female 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 30.04 626
41 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 33.03 471
52 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 33.53 450

Event 109: Male Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Christian Revell 95 City of Milton Keynes 1:04.15 495 28.83

Event 131: Male Open 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 City Of Milton Keynes 3:34.85 24.77 52.87 1:18.03 1:45.75 2:12.07 2:40.44 3:06.41
Ryan Anscomb
Oliver Lines
Christian Revell
Christopher Forshaw

Event 132: Female Open 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
5 City Of Milton Keynes 4:26.62 33.96 1:10.89 1:43.68 2:21.56 2:50.94 3:27.40 3:55.15
Lauren Revell
Jocelyn Ulyett
Isobel Jones
Emily Jones

Event 201: Male Open 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 2:13.42 547 30.90 1:03.59 1:37.58
18 Matthew Murray 98 City of Milton Keynes 2:18.44 490 29.43 1:03.71 1:39.92

Event 201J: Male 200m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
7 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 2:13.42 547
16 Matthew Murray 98 City of Milton Keynes 2:18.44 490

Event 204: Male Open 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 3:57.95 715 26.70 56.37 1:26.34 1:57.14 2:27.52 2:58.27 3:28.92
10 Max Murphy 00 City of Milton Keynes 4:12.58 598 28.39 59.43 1:31.36 2:04.09 2:36.73 3:09.40 3:41.88
25 Christian Revell 95 City of Milton Keynes 4:19.00 554 27.69 57.84 1:29.95 2:03.22 2:36.46 3:10.74 3:45.24

Event 204J: Male 400m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 3:57.95 715
7 Max Murphy 00 City of Milton Keynes 4:12.58 598

Event 205: Female Open 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
7 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 27.20 625
8 Emily Jones 96 City of Milton Keynes 27.31 617
15 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 27.67 593

Event 205J: Female 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
5 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 27.20 625
11 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 27.67 593

Event 207: Female Open 800m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
7 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 9:08.78 688 29.94 1:03.64 1:37.86 2:12.28 2:46.83 3:21.07 3:56.14 4:31.49 5:06.41 5:41.20 6:16.69 6:51.55 7:26.56 8:01.69 8:36.49

Event 207J: Female 800m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 9:08.78 688

Event 208: Male Open 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Ryan Anscomb 89 City of Milton Keynes 25.90 596
9 Christopher Forshaw 96 City of Milton Keynes 26.46 559
13 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 26.80 538
28 Matthew Murray 98 City of Milton Keynes 28.35 455
32 Christian Revell 95 City of Milton Keynes 28.40 452

Event 208J: Male 50m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 26.80 538
11 Matthew Murray 98 City of Milton Keynes 28.35 455

Event 209: Female Open 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 2:10.07 786 30.94 1:03.23 1:36.58
41 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 2:31.38 498 34.67 1:12.79 1:52.38

Event 209J: Female 200m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 2:10.07 786
37 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 2:31.38 498

Event 301: Female Open 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
10 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 58.52 662 28.24
16 Emily Jones 96 City of Milton Keynes 59.96 616 28.69
39 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 1:01.22 578 28.86

Event 301J: Female 100m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 58.52 662
32 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 1:01.22 578

Event 302: Male Open 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 1:55.99 629 26.54 55.62 1:25.60
36 Christian Revell 95 City of Milton Keynes 2:01.34 549 27.28 57.47 1:29.34

Event 302J: Male 200m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 1:55.99 629

Event 303: Female Open 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Jocelyn Ulyett 95 City of Milton Keynes 32.43 700
39 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 36.96 473
47 Emily Jones 96 City of Milton Keynes 37.77 443

Event 303J: Female 50m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
30 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 36.96 473

Event 306: Male Open 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 57.65 595 26.72
22 Christopher Forshaw 96 City of Milton Keynes 1:00.44 516 27.40
24 Christian Revell 95 City of Milton Keynes 1:00.70 509 28.13

Event 306J: Male 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 57.65 595

Event 307: Female Open 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 1:02.37 694 30.89
5 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 1:04.16 638 31.21
50 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 1:11.30 465 34.09

Event 307J: Female 100m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 1:02.37 694
5 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 1:04.16 638
45 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 1:11.30 465

Event 308: Male Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 27.39 563
16 Christopher Forshaw 96 City of Milton Keynes 28.53 498

Event 308J: Male 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 27.39 563

Event 309: Female Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Jocelyn Ulyett 95 City of Milton Keynes 1:04.40 721 30.04
31 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 1:11.77 521 33.29
52 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 1:14.51 465 32.69

Event 309J: Female 100m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
24 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 1:11.77 521
44 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 1:14.51 465

Event 331: Male Open 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 City Of Milton Keynes 4:02.00 28.13 58.52 1:31.75 2:10.94 2:37.82 3:08.62 3:34.05
Thomas Flaherty
Max Murphy
Oliver Lines
Christopher Forshaw

Event 332: Female Open 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 City Of Milton Keynes 4:03.64 28.19 58.62 1:27.43 1:58.67 2:26.93 2:58.69 3:29.13
Charlotte Evans
Emily Jones
Courtney Best
Lauren Revell

Event 402: Male Open 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
23 Max Murphy 00 City of Milton Keynes 2:17.00 519 31.20 1:05.69 1:46.64

Event 402J: Male 200m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
17 Max Murphy 00 City of Milton Keynes 2:17.00 519

Event 404: Female Open 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 4:17.39 760 29.79 1:01.70 1:34.43 2:07.16 2:39.63 3:12.17 3:45.15
4 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 4:19.98 738 29.83 1:02.49 1:35.96 2:09.88 2:42.55 3:15.85 3:48.61

Event 404J: Female 400m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 4:17.39 760
3 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 4:19.98 738

Event 405: Male Open 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
12 Christopher Forshaw 96 City of Milton Keynes 24.49 570
21 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 24.94 539
30 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 25.30 517
41 Christian Revell 95 City of Milton Keynes 25.84 485

Event 405J: Male 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
7 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 24.94 539
14 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 25.30 517

Event 406: Female Open 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Jocelyn Ulyett 95 City of Milton Keynes 2:29.20 734 33.10 1:10.54 1:49.41
41 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 2:54.36 460 39.05 1:24.01 2:11.19

Event 406J: Female 200m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
36 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 2:54.36 460

Event 408: Female Open 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Jocelyn Ulyett 95 City of Milton Keynes 28.53 624
12 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 30.22 525
22 Emily Jones 96 City of Milton Keynes 30.98 487
49 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 32.33 429
52 Yasmin Dos Santos 99 City of Milton Keynes 32.39 426
64 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 32.97 404

Event 408J: Female 50m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 30.22 525
40 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 32.33 429
43 Yasmin Dos Santos 99 City of Milton Keynes 32.39 426
53 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 32.97 404

Event 409: Male Open 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
20 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 2:13.69 500 31.53 1:05.77 1:40.19
29 Max Murphy 00 City of Milton Keynes 2:16.24 472 32.04 1:06.72 1:42.07

Event 409J: Male 200m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
11 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 2:13.69 500
19 Max Murphy 00 City of Milton Keynes 2:16.24 472