ASA South East Region Winter Championships

Results for Bicester Blue Fins

Event 101: Male Open 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
48 Thomas Thornley 99 Bicester Blue Fins 55.95 518 26.85

Event 101J: Male 100m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
24 Thomas Thornley 99 Bicester Blue Fins 55.95 518

Event 102: Female Open 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
37 Cerys King 96 Bicester Blue Fins 2:13.15 582 31.30 1:05.12 1:39.44

Event 103: Male Open 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
42 Joseph Sibun 96 Bicester Blue Fins 33.66 422
51 Joseph Walker 97 Bicester Blue Fins 35.03 375

Event 103J: Male 50m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
30 Joseph Walker 97 Bicester Blue Fins 35.03 375

Event 104: Female Open 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
36 Cerys King 96 Bicester Blue Fins 1:19.29 494 37.27

Event 105: Male Open 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
18 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 4:52.88 520 29.76 1:04.44 1:41.24 2:18.28 3:02.60 3:46.45 4:19.77

Event 105J: Male 400m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
14 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 4:52.88 520

Event 106: Female Open 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
31 Georgia Tagg 98 Bicester Blue Fins 1:08.41 521 31.87
44 Joelly Alexander 99 Bicester Blue Fins 1:09.43 498 32.38

Event 106J: Female 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
24 Georgia Tagg 98 Bicester Blue Fins 1:08.41 521
35 Joelly Alexander 99 Bicester Blue Fins 1:09.43 498

Event 107: Male Open 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
43 Thomas Thornley 99 Bicester Blue Fins 1:03.64 455 31.10
54 Joseph Sibun 96 Bicester Blue Fins 1:06.21 404 31.49

Event 107J: Male 100m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
26 Thomas Thornley 99 Bicester Blue Fins 1:03.64 455

Event 108: Female Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Georgia Tagg 98 Bicester Blue Fins 30.82 580
53 Joelly Alexander 99 Bicester Blue Fins 33.25 462

Event 108J: Female 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
7 Georgia Tagg 98 Bicester Blue Fins 30.82 580
47 Joelly Alexander 99 Bicester Blue Fins 33.25 462

Event 201: Male Open 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 2:14.19 538 30.29 1:04.23 1:39.32

Event 201J: Male 200m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
9 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 2:14.19 538

Event 202: Female Open 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
38 Georgia Tagg 98 Bicester Blue Fins 2:34.34 526 33.22 1:12.17 1:57.25

Event 202J: Female 200m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
35 Georgia Tagg 98 Bicester Blue Fins 2:34.34 526

Event 204: Male Open 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
22 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 4:18.11 560 29.70 1:02.41 1:35.44 2:08.89 2:42.10 3:15.86 3:48.43
23 Thomas Thornley 99 Bicester Blue Fins 4:18.19 560 29.25 1:02.21 1:35.47 2:09.26 2:42.23 3:15.58 3:48.64

Event 204J: Male 400m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
17 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 4:18.11 560
18 Thomas Thornley 99 Bicester Blue Fins 4:18.19 560

Event 205: Female Open 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
56 Joelly Alexander 99 Bicester Blue Fins 28.73 530
57 Cerys King 96 Bicester Blue Fins 28.79 527

Event 205J: Female 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
46 Joelly Alexander 99 Bicester Blue Fins 28.73 530

Event 207: Female Open 800m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
15 Cerys King 96 Bicester Blue Fins 9:30.22 614 32.44 1:07.05 1:42.36 2:17.67 2:53.36 3:29.37 4:05.11 4:40.94 5:16.84 5:53.50 6:29.44 7:05.39 7:41.76 8:18.21 8:54.58

Event 208: Male Open 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
30 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 28.39 453

Event 208J: Male 50m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
12 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 28.39 453

Event 301: Female Open 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
49 Cerys King 96 Bicester Blue Fins 1:01.78 563 29.98

Event 302: Male Open 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
34 Thomas Thornley 99 Bicester Blue Fins 2:00.97 554 27.64 58.64 1:30.36

Event 302J: Male 200m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
25 Thomas Thornley 99 Bicester Blue Fins 2:00.97 554

Event 303: Female Open 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
24 Cerys King 96 Bicester Blue Fins 35.70 525

Event 304: Male Open 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
37 Joseph Sibun 96 Bicester Blue Fins 1:13.22 438 34.26
40 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 1:14.15 422 34.84
42 Joseph Walker 97 Bicester Blue Fins 1:15.07 406 35.04

Event 304J: Male 100m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
27 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 1:14.15 422
29 Joseph Walker 97 Bicester Blue Fins 1:15.07 406

Event 306: Male Open 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
30 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 1:01.14 499 28.53

Event 306J: Male 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
15 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 1:01.14 499

Event 308: Male Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
44 Joseph Sibun 96 Bicester Blue Fins 30.01 428

Event 401: Female Open 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
24 Joelly Alexander 99 Bicester Blue Fins 2:37.26 453 35.54 1:17.24 1:56.52

Event 401J: Female 200m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
20 Joelly Alexander 99 Bicester Blue Fins 2:37.26 453

Event 402: Male Open 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
27 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 2:17.40 514 29.03 1:03.63 1:45.74

Event 402J: Male 200m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
20 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 2:17.40 514

Event 404: Female Open 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
22 Cerys King 96 Bicester Blue Fins 4:37.21 609 31.75 1:06.12 1:41.18 2:16.41 2:51.56 3:26.93 4:02.35

Event 408: Female Open 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
30 Joelly Alexander 99 Bicester Blue Fins 31.29 473

Event 408J: Female 50m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
23 Joelly Alexander 99 Bicester Blue Fins 31.29 473

Event 409: Male Open 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
27 Thomas Thornley 99 Bicester Blue Fins 2:15.88 476 31.85 1:07.47 1:42.76
43 Joseph Sibun 96 Bicester Blue Fins 2:24.55 396 33.27 1:10.31 1:48.30

Event 409J: Male 200m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
17 Thomas Thornley 99 Bicester Blue Fins 2:15.88 476