ASA South East Region Winter Championships

Results for Event 309: Female Open 100m Individual Medley

Event 309: Female Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Jocelyn Ulyett 95 City of Milton Keynes 1:04.40 721 30.04
2 Constance Dean 98 Maidenhead 1:05.37 689 30.60
3 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 1:07.44 628 30.90
4 Charlotte George 99 Woking 1:07.90 615 30.85
5 Emma Shilton 00 Mid-Sussex Marlins 1:08.02 612 32.00
6 Megan Alsop 93 Hastings Seagull 1:08.10 610 30.96
7 Julia Jaworska 00 Staines 1:08.33 603 31.29
8 Rebecca Lobley 95 Atlantis 1:08.42 601 32.28
9 Eleanor McNally 98 City of Oxford 1:08.44 600 31.71
10 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 1:08.95 587 31.68
11 Sarah Hammond 97 Amersham 1:09.12 583 31.83
12 Daniella Springett 97 City of Oxford 1:09.16 582 32.30
13 Savanna Jemmett 98 Royal Tunbridge Wells Monson 1:09.24 580 31.86
14 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:09.56 572 32.59
15 Hannah Parker 96 Basingstoke Bluefins 1:09.60 571 31.46
16 Anna Maine 00 Woking 1:09.72 568 31.43
17 Thanya Jasinska 99 Amersham 1:09.90 564 32.08
18 Holly O'Farrell 99 Bracknell Synchro 1:10.04 560 32.46
19 Emma Lomas 96 City of Oxford 1:10.08 559 32.54
20 Caitlin Fearon 00 Royal Tunbridge Wells Monson 1:10.59 547 32.79
21 Annalise Munro 98 Beau Sejour Barracuda 1:10.79 543 33.53
22 Natalie Dobson 94 Crawley 1:10.83 542 33.40
23 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 1:10.84 541 32.65
24 Elizabeth Wright 94 Eastbourne 1:10.93 539 32.14
25 Yasmin Hooker 98 Atlantis 1:10.98 538 31.97
26 Kate Mills 98 City of Oxford 1:11.28 532 32.29
27 Annabel Guye-Johnson 00 Royal Tunbridge Wells Monson 1:11.38 529 34.41
28 Emma Eades 98 Crawley 1:11.52 526 34.14
29 Charlotte Ovens 98 Rushmoor Royals 1:11.62 524 32.88
30 Kate Carter 97 Basingstoke Bluefins 1:11.75 521 32.23
31 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 1:11.77 521 33.29
32 Nienke Lijzenga 98 Abingdon Vale 1:11.83 519 33.32
33 Lauren Savage 96 East Invicta eXcel 1:11.88 518 33.82
34 Ella Watson 97 Atlantis 1:11.98 516 34.98
35 Emily Wood 99 City of Oxford 1:12.02 515 34.21
36 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 1:12.13 513 32.53
37 Charlotte Chapman 98 Royal Tunbridge Wells Monson 1:12.20 511 32.73
38 Michelle Hepworth 00 Worthing 1:12.51 505 32.60
39 Abigail Moroney 97 Newport Pagnell 1:12.89 497 33.68
40 Jess Devreux 97 East Invicta eXcel 1:12.95 496 34.89
41 Samantha Bousfield 97 Chesham 1:13.28 489 33.12
42 Helena Beel 00 City of Oxford 1:13.31 489 34.65
43 Olivia Webster 00 City of Oxford 1:13.35 488 32.59
44 Natasha Garry 97 Wycombe District 1:13.37 487 33.53
45 Elena Kent 98 East Grinstead 1:13.48 485 33.31
46 Francesca Griffin 99 Black Lion 1:14.02 475 33.35
47 Lucy Gaen 98 City of Oxford 1:14.23 471 33.68
48 Jessica Ramsay 99 City of Oxford 1:14.25 470 34.06
49 Anna Kirk 99 Wantage White Horses 1:14.29 470 33.70
50 Bethany Hirst 97 Wycombe District 1:14.37 468 33.09
51 Francine Kidd 97 Wycombe District 1:14.39 468 32.77
52 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 1:14.51 465 32.69
53 Hannah Morgan 96 Aylesbury and District 1:15.09 455 34.10
54 Samantha Girle 00 Basingstoke Bluefins 1:16.04 438 34.85
55 Isabel Brewster 99 City of Oxford 1:16.55 429 35.51
56 Natasha Moss 99 Wycombe District 1:17.05 421 36.21
Federica Williamson 97 Crawley DQ:Breast: Not on breast at turn when leaving the

Event 309J: Female 100m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Constance Dean 98 Maidenhead 1:05.37 689
2 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 1:07.44 628
3 Charlotte George 99 Woking 1:07.90 615
4 Emma Shilton 00 Mid-Sussex Marlins 1:08.02 612
5 Julia Jaworska 00 Staines 1:08.33 603
6 Eleanor McNally 98 City of Oxford 1:08.44 600
7 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 1:08.95 587
8 Sarah Hammond 97 Amersham 1:09.12 583
9 Daniella Springett 97 City of Oxford 1:09.16 582
10 Savanna Jemmett 98 Royal Tunbridge Wells Monson 1:09.24 580
11 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:09.56 572
12 Anna Maine 00 Woking 1:09.72 568
13 Thanya Jasinska 99 Amersham 1:09.90 564
14 Holly O'Farrell 99 Bracknell Synchro 1:10.04 560
15 Caitlin Fearon 00 Royal Tunbridge Wells Monson 1:10.59 547
16 Annalise Munro 98 Beau Sejour Barracuda 1:10.79 543
17 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 1:10.84 541
18 Yasmin Hooker 98 Atlantis 1:10.98 538
19 Kate Mills 98 City of Oxford 1:11.28 532
20 Annabel Guye-Johnson 00 Royal Tunbridge Wells Monson 1:11.38 529
21 Emma Eades 98 Crawley 1:11.52 526
22 Charlotte Ovens 98 Rushmoor Royals 1:11.62 524
23 Kate Carter 97 Basingstoke Bluefins 1:11.75 521
24 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 1:11.77 521
25 Nienke Lijzenga 98 Abingdon Vale 1:11.83 519
26 Ella Watson 97 Atlantis 1:11.98 516
27 Emily Wood 99 City of Oxford 1:12.02 515
28 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 1:12.13 513
29 Charlotte Chapman 98 Royal Tunbridge Wells Monson 1:12.20 511
30 Michelle Hepworth 00 Worthing 1:12.51 505
31 Abigail Moroney 97 Newport Pagnell 1:12.89 497
32 Jess Devreux 97 East Invicta eXcel 1:12.95 496
33 Samantha Bousfield 97 Chesham 1:13.28 489
34 Helena Beel 00 City of Oxford 1:13.31 489
35 Olivia Webster 00 City of Oxford 1:13.35 488
36 Natasha Garry 97 Wycombe District 1:13.37 487
37 Elena Kent 98 East Grinstead 1:13.48 485
38 Francesca Griffin 99 Black Lion 1:14.02 475
39 Lucy Gaen 98 City of Oxford 1:14.23 471
40 Jessica Ramsay 99 City of Oxford 1:14.25 470
41 Anna Kirk 99 Wantage White Horses 1:14.29 470
42 Bethany Hirst 97 Wycombe District 1:14.37 468
43 Francine Kidd 97 Wycombe District 1:14.39 468
44 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 1:14.51 465
45 Samantha Girle 00 Basingstoke Bluefins 1:16.04 438
46 Isabel Brewster 99 City of Oxford 1:16.55 429
47 Natasha Moss 99 Wycombe District 1:17.05 421