ASA South East Region Winter Championships

Results for Event 308: Male Open 50m Backstroke

Event 308: Male Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Marco Loughran 89 Guildford City 24.09 827
2 Niall O'Leary 96 Abingdon Vale 26.99 588
3 Adam Milne 97 Basingstoke Bluefins 27.25 571
4 Oliver Nightingale 95 Beau Sejour Barracuda 27.27 570
5 Jake Jezzard 95 Newbury 27.34 566
6 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 27.39 563
7 Liam Jones 97 Wycombe District 27.47 558
8 Josh Pankhurst 96 East Grinstead 27.51 555
9 Ben Artis 96 Staines 27.59 550
10 Harry James 95 Abingdon Vale 27.82 537
11 Rory Burdin 98 Staines 27.83 536
12 Daniel Lindoso 97 City of Oxford 27.85 535
13 Robert Griffiths 97 Rushmoor Royals 28.02 525
14 Charlie Pullan 98 Guildford City 28.07 523
15 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 28.40 505
16 Christopher Forshaw 96 City of Milton Keynes 28.53 498
16 James Chambers 97 Woking 28.53 498
18 Craig Steenhoff 82 Hailsham 28.54 497
19 James McFadzen 99 Newbury 28.57 496
20 Luke Hollingsworth 99 Amersham 28.75 486
21 James Corrigan 96 Portsmouth Northsea 28.76 486
22 Bradley Sutton 98 Basingstoke Bluefins 28.82 483
23 Mark Tuddenham 97 Woking 28.83 482
23 George Hinton 98 Royal Tunbridge Wells Monson 28.83 482
25 Ryan Conway 94 City of Oxford 28.93 477
25 Cameron Moffat 97 Windsor 28.93 477
27 Luke Herbert 99 West Wight 29.01 473
28 Crispin Imani 97 Windsor 29.08 470
29 Daniel Morgan 94 Aylesbury and District 29.11 469
30 Callum Ryan 97 Royal Tunbridge Wells Monson 29.28 460
30 James Faull 97 Havant and Waterlooville 29.28 460
32 Robert Hegarty 99 Epsom District 29.36 457
33 Mark Bicknell 97 Woking 29.38 456
34 Connor Lewis 96 Wycombe District 29.41 454
35 Nathan Pashler 97 Hailsham 29.45 453
36 Jonathon Wileman 96 Crawley 29.53 449
37 Matthew Penning-Lambert 96 Wycombe District 29.66 443
38 Daniel Williams 98 Hastings Seagull 29.70 441
39 Edward Burrowes 97 Didcot Barramundi 29.73 440
40 Tom Strudwick 98 Amersham 29.87 434
41 Ethan Carter 99 Wycombe District 29.88 433
42 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 29.89 433
43 Luke Stacey 98 East Grinstead 29.94 431
44 Joseph Sibun 96 Bicester Blue Fins 30.01 428
45 Ben Kebbell 98 Hailsham 30.02 427
46 Daniel Raymond 00 Rushmoor Royals 30.09 424
47 Ben Lyon 96 Havant and Waterlooville 30.14 422
48 Nikita Udalov 97 Portsmouth Northsea 30.18 420
49 Kieran Brunt 96 Rushmoor Royals 30.24 418
50 Choron Jj 97 Hastings Seagull 30.33 414
51 Martin Schofeild 99 Crawley 30.37 413
52 Daniel Amphlett 97 Didcot Barramundi 30.64 402
53 Aidan Roberts 97 Wycombe District 31.26 378
54 Nathanael Armstrrong 97 City of Oxford 31.42 373
55 Oliver Ripley 98 Didcot Barramundi 31.51 369
56 Josh Royal 95 Abingdon Vale 31.68 364

Event 308J: Male 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Adam Milne 97 Basingstoke Bluefins 27.25 571
2 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 27.39 563
3 Liam Jones 97 Wycombe District 27.47 558
4 Rory Burdin 98 Staines 27.83 536
5 Daniel Lindoso 97 City of Oxford 27.85 535
6 Robert Griffiths 97 Rushmoor Royals 28.02 525
7 Charlie Pullan 98 Guildford City 28.07 523
8 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 28.40 505
9 James Chambers 97 Woking 28.53 498
10 James McFadzen 99 Newbury 28.57 496
11 Luke Hollingsworth 99 Amersham 28.75 486
12 Bradley Sutton 98 Basingstoke Bluefins 28.82 483
13 Mark Tuddenham 97 Woking 28.83 482
14 George Hinton 98 Royal Tunbridge Wells Monson 28.83 482
15 Cameron Moffat 97 Windsor 28.93 477
16 Luke Herbert 99 West Wight 29.01 473
17 Crispin Imani 97 Windsor 29.08 470
18 Callum Ryan 97 Royal Tunbridge Wells Monson 29.28 460
19 James Faull 97 Havant and Waterlooville 29.28 460
20 Robert Hegarty 99 Epsom District 29.36 457
21 Mark Bicknell 97 Woking 29.38 456
22 Connor Lewis 96 Wycombe District 29.41 454
23 Nathan Pashler 97 Hailsham 29.45 453
24 Daniel Williams 98 Hastings Seagull 29.70 441
25 Edward Burrowes 97 Didcot Barramundi 29.73 440
26 Tom Strudwick 98 Amersham 29.87 434
27 Ethan Carter 99 Wycombe District 29.88 433
28 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 29.89 433
29 Luke Stacey 98 East Grinstead 29.94 431
30 Ben Kebbell 98 Hailsham 30.02 427
31 Daniel Raymond 00 Rushmoor Royals 30.09 424
32 Nikita Udalov 97 Portsmouth Northsea 30.18 420
33 Choron Jj 97 Hastings Seagull 30.33 414
34 Martin Schofeild 99 Crawley 30.37 413
35 Daniel Amphlett 97 Didcot Barramundi 30.64 402
36 Aidan Roberts 97 Wycombe District 31.26 378
37 Nathanael Armstrrong 97 City of Oxford 31.42 373
38 Oliver Ripley 98 Didcot Barramundi 31.51 369