ASA South East Region Winter Championships

Results for Event 306: Male Open 100m Butterfly

Event 306: Male Open 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 John Slater 96 Basingstoke Bluefins 55.88 653 25.94
2 Oliver Leonard 95 Rushmoor Royals 56.70 625 25.88
3 James Ellison 96 Bracknell and Wokingham 56.95 617 26.64
4 Yusuke Legard 96 Windsor 57.08 613 26.41
5 Joseph Clark 97 Guildford City 57.50 599 27.02
6 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 57.65 595 26.72
7 Adam Milne 97 Basingstoke Bluefins 57.77 591 26.94
8 Calum Ferguson 96 Woking 58.61 566 26.81
9 William Condron 95 Portsmouth Northsea 58.76 562 27.51
10 Freddy Clampett 98 City of Southampton 59.42 543 27.76
11 James Chambers 97 Woking 59.85 531 28.35
12 Ewan Laing 95 Rushmoor Royals 59.86 531 28.32
13 Riaan Steyn 96 Guildford City 59.87 531 28.20
14 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 59.89 530 27.86
15 Christopher Green 97 Guildford City 59.92 530 27.42
16 Daniel Lindoso 97 City of Oxford 1:00.04 526 28.17
17 Jacob West 97 Gravesend and Northfleet 1:00.11 525 28.18
18 Jake Jezzard 95 Newbury 1:00.19 523 27.58
19 Rory Burdin 98 Staines 1:00.25 521 27.83
20 Luke Hollingsworth 99 Amersham 1:00.26 521 28.38
21 George Emmins 97 Rushmoor Royals 1:00.40 517 27.89
22 Christopher Forshaw 96 City of Milton Keynes 1:00.44 516 27.40
23 Charlie Messenger 96 Amersham 1:00.67 510 28.37
24 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 1:00.70 509 28.25
24 Christian Revell 95 City of Milton Keynes 1:00.70 509 28.13
26 Max Peterson 94 Dorking 1:00.80 507 28.29
27 Craig Steenhoff 82 Hailsham 1:00.85 506 28.53
28 Connor Lewis 96 Wycombe District 1:00.93 504 28.27
29 Miles Munro 96 Beau Sejour Barracuda 1:01.10 500 26.89
30 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 1:01.14 499 28.53
31 James McFadzen 99 Newbury 1:01.24 496 28.71
32 Andrew Boeckman 97 Windsor 1:01.59 488 28.93
33 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 1:01.62 487 28.57
34 Dan Burnham 96 Epsom District 1:02.01 478 27.83
35 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 1:02.19 474 28.99
36 George Longhurst 99 Wycombe District 1:02.66 463 29.40
37 Daniel Gilbert 97 Havant and Waterlooville 1:02.67 463 29.24
38 Tom Slater 97 East Invicta eXcel 1:02.68 463 29.70
39 James Baxter 98 Wycombe District 1:02.80 460 28.96
40 Ben Goldfinch 98 Windsor 1:02.85 459 29.30
41 Ryan Conway 94 City of Oxford 1:02.89 458 28.93
42 Jake Davies 95 East Invicta eXcel 1:03.04 455 29.09
43 Nathan Pashler 97 Hailsham 1:03.05 455 28.79
44 Andrew Jessop 99 Guildford City 1:03.15 452 29.02
45 James Wilks 99 Leatherhead 1:03.16 452 30.36
46 Henry Offin 00 Leatherhead 1:03.43 446 30.17
47 Callum Cornelius 98 Redhill and Reigate 1:03.59 443 29.56
48 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 1:04.03 434 29.66
49 Edward Burrowes 97 Didcot Barramundi 1:04.15 432 30.07
50 Hugo Bellamy 98 Amersham 1:04.49 425 30.19
51 Jamie Hopper 95 East Invicta eXcel 1:05.78 400 29.68
52 Christopher Currie 94 City of Oxford 1:19.92 223 36.61

Event 306J: Male 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Joseph Clark 97 Guildford City 57.50 599
2 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 57.65 595
3 Adam Milne 97 Basingstoke Bluefins 57.77 591
4 Freddy Clampett 98 City of Southampton 59.42 543
5 James Chambers 97 Woking 59.85 531
6 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 59.89 530
7 Christopher Green 97 Guildford City 59.92 530
8 Daniel Lindoso 97 City of Oxford 1:00.04 526
9 Jacob West 97 Gravesend and Northfleet 1:00.11 525
10 Rory Burdin 98 Staines 1:00.25 521
11 Luke Hollingsworth 99 Amersham 1:00.26 521
12 George Emmins 97 Rushmoor Royals 1:00.40 517
13 Jack Keeler 97 Portsmouth Northsea 1:00.70 509
14 Connor Lewis 96 Wycombe District 1:00.93 504
15 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 1:01.14 499
16 James McFadzen 99 Newbury 1:01.24 496
17 Andrew Boeckman 97 Windsor 1:01.59 488
18 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 1:01.62 487
19 Oliver Kincart 98 Portsmouth Northsea 1:02.19 474
20 George Longhurst 99 Wycombe District 1:02.66 463
21 Daniel Gilbert 97 Havant and Waterlooville 1:02.67 463
22 Tom Slater 97 East Invicta eXcel 1:02.68 463
23 James Baxter 98 Wycombe District 1:02.80 460
24 Ben Goldfinch 98 Windsor 1:02.85 459
25 Nathan Pashler 97 Hailsham 1:03.05 455
26 Andrew Jessop 99 Guildford City 1:03.15 452
27 James Wilks 99 Leatherhead 1:03.16 452
28 Henry Offin 00 Leatherhead 1:03.43 446
29 Callum Cornelius 98 Redhill and Reigate 1:03.59 443
30 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 1:04.03 434
31 Edward Burrowes 97 Didcot Barramundi 1:04.15 432
32 Hugo Bellamy 98 Amersham 1:04.49 425

Event 306: Male Multi-Classification 100m Butterfly

Place Name Club Class Time BDP
1Christopher CurrieOXFSS141.19.92