ASA South East Region Winter Championships

Results for Event 305: Female Open 400m Individual Medley

Event 305: Female Open 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Emma Day 97 Guildford City 4:52.04 714 30.42 1:06.04 1:41.74 2:17.34 2:59.94 3:43.94 4:18.66
2 Lucy Campbell 96 Windsor 4:52.84 708 31.74 1:08.51 1:45.32 2:20.78 3:05.49 3:49.75 4:22.19
3 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 4:53.19 706 31.66 1:08.04 1:46.11 2:22.36 3:04.04 3:46.06 4:20.90
4 Lucy Bean 97 Guildford City 5:01.20 651 31.80 1:09.90 1:49.49 2:28.25 3:09.53 3:51.15 4:27.86
5 Emily Nisbet 99 City of Oxford 5:02.03 646 31.90 1:08.03 1:46.68 2:24.28 3:07.86 3:52.49 4:27.96
6 Flora Chung 01 Guildford City 5:05.63 623 31.97 1:08.48 1:47.96 2:27.09 3:08.85 3:51.88 4:29.17
7 Alicia Wilson 00 Guildford City 5:05.64 623 32.11 1:09.80 1:49.29 2:27.98 3:10.28 3:53.78 4:30.34
8 Daisy Moore 97 Basingstoke Bluefins 5:06.65 617 32.89 1:09.84 1:48.99 2:28.25 3:11.70 3:56.03 4:31.90
9 Katie Hodgson 99 Guildford City 5:08.20 608 34.81 1:12.94 1:49.64 2:28.00 3:10.91 3:55.12 4:32.44
10 Isabelle Baxter 97 Wycombe District 5:12.94 580 33.04 1:10.92 1:51.15 2:32.09 3:16.60 4:03.09 4:38.83
11 Mairead Barker 99 Basingstoke Bluefins 5:14.10 574 34.43 1:13.36 1:53.00 2:31.93 3:15.94 4:01.20 4:38.28
12 Niamh Armitage 99 Guildford City 5:14.81 570 32.50 1:09.97 1:50.62 2:30.42 3:16.60 4:03.62 4:40.16
13 Emma Eades 98 Crawley 5:15.05 569 34.36 1:13.61 1:55.55 2:36.68 3:20.09 4:05.12 4:41.38
14 Eilidh MacGregor 97 Bracknell and Wokingham 5:15.37 567 31.79 1:08.28 1:48.78 2:28.43 3:15.37 4:02.35 4:39.37
15 Lucy Minikin 00 Guildford City 5:15.92 564 34.20 1:14.14 1:52.78 2:30.96 3:15.55 4:02.89 4:41.47
16 Elizabeth Wright 94 Eastbourne 5:15.98 564 32.95 1:11.14 1:50.07 2:28.34 3:15.27 4:02.76 4:39.86
17 Chloe Pollard 97 1066 Swimmers 5:17.98 553 32.93 1:11.77 1:51.50 2:30.03 3:18.59 4:07.35 4:43.36
18 Hannah Dry 97 Guildford City 5:18.95 548 32.50 1:11.62 1:52.40 2:31.75 3:19.11 4:06.81 4:43.64
19 Matilda Thuringer 97 Staines 5:21.38 536 33.46 1:13.25 1:54.95 2:35.67 3:21.04 4:07.31 4:45.16
20 Lucy Gaen 98 City of Oxford 5:33.51 480 33.90 1:12.43 1:54.64 2:36.37 3:26.97 4:17.67 4:55.92
Kate Alexander 95 Guildford City DQ:Breast: Hands not separated
Isabel Brewster 99 City of Oxford DQ:Breast: Body not on breast exiting turn 9

Event 305J: Female 400m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Emma Day 97 Guildford City 4:52.04 714
2 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 4:53.19 706
3 Lucy Bean 97 Guildford City 5:01.20 651
4 Emily Nisbet 99 City of Oxford 5:02.03 646
5 Flora Chung 01 Guildford City 5:05.63 623
6 Alicia Wilson 00 Guildford City 5:05.64 623
7 Daisy Moore 97 Basingstoke Bluefins 5:06.65 617
8 Katie Hodgson 99 Guildford City 5:08.20 608
9 Isabelle Baxter 97 Wycombe District 5:12.94 580
10 Mairead Barker 99 Basingstoke Bluefins 5:14.10 574
11 Niamh Armitage 99 Guildford City 5:14.81 570
12 Emma Eades 98 Crawley 5:15.05 569
13 Eilidh MacGregor 97 Bracknell and Wokingham 5:15.37 567
14 Lucy Minikin 00 Guildford City 5:15.92 564
15 Chloe Pollard 97 1066 Swimmers 5:17.98 553
16 Hannah Dry 97 Guildford City 5:18.95 548
17 Matilda Thuringer 97 Staines 5:21.38 536
18 Lucy Gaen 98 City of Oxford 5:33.51 480