ASA South East Region Winter Championships

Results for Event 304: Male Open 100m Breaststroke

Event 304: Male Open 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Alex Murphy 95 City of Oxford 1:02.14 717 29.41
2 Harry James 95 Abingdon Vale 1:03.88 660 30.21
3 Dominic Holloway 96 Woking 1:04.35 645 30.13
4 Michael Esnouf 96 Abingdon Vale 1:04.68 636 30.13
5 Henry Goodlud 97 Guildford City 1:05.03 625 30.82
6 Christopher Green 97 Guildford City 1:05.58 610 30.87
7 David Murphy 98 Abingdon Vale 1:06.05 597 31.21
8 Jamie Goldstone 96 Didcot Barramundi 1:06.10 595 30.78
9 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 1:06.92 574 31.48
10 Daniel Richards 95 Rushmoor Royals 1:07.61 556 31.81
11 James Millar 98 Portsmouth Northsea 1:08.33 539 32.16
12 Michael Hodgson 67 Guildford City 1:08.79 528 32.20
13 Kieran Hodson Kilroy 96 Woking 1:09.01 523 32.70
14 James McFadzen 99 Newbury 1:09.61 510 33.54
15 Callum Ryan 97 Royal Tunbridge Wells Monson 1:10.03 501 32.23
16 Alexander Farrell 95 Windsor 1:10.14 498 32.68
17 Oliver Waldram 97 Basingstoke Bluefins 1:10.32 495 33.44
18 Jake Davies 95 East Invicta eXcel 1:10.65 488 32.94
19 Andrew Roy 98 Woking 1:11.28 475 33.50
20 Tom Slater 97 East Invicta eXcel 1:11.56 469 34.17
21 Jamie Hegarty 97 Epsom District 1:11.92 462 33.48
22 Josh Howard 97 Wycombe District 1:12.00 461 33.09
23 George Simmons 99 Amersham 1:12.09 459 34.39
24 Ben Hutchins 00 Newbury 1:12.13 458 34.17
25 Nikita Udalov 97 Portsmouth Northsea 1:12.16 458 33.32
26 Andrew Paige 99 Hastings Seagull 1:12.19 457 33.92
27 Ben Kebbell 98 Hailsham 1:12.32 455 33.77
28 Choron Jj 97 Hastings Seagull 1:12.33 454 33.61
29 James Wilks 99 Leatherhead 1:12.35 454 35.30
30 Cameron Sheehy 99 Newport Pagnell 1:12.40 453 34.21
31 Daniel Amphlett 97 Didcot Barramundi 1:12.41 453 33.31
32 Elliott De Landro 99 Rushmoor Royals 1:12.68 448 33.95
33 Sergiu Chete 98 Guildford City 1:12.94 443 34.30
34 Daniel Morgan 94 Aylesbury and District 1:12.99 442 33.18
35 Timothy Gooding 98 Rushmoor Royals 1:13.03 442 34.38
36 Kieran Brunt 96 Rushmoor Royals 1:13.18 439 34.01
37 Joseph Sibun 96 Bicester Blue Fins 1:13.22 438 34.26
38 Ellis Bubb 98 Worthing 1:13.63 431 34.99
39 Nathanael Armstrrong 97 City of Oxford 1:13.96 425 34.98
40 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 1:14.15 422 34.84
41 Edward Burrowes 97 Didcot Barramundi 1:14.41 417 34.93
42 Joseph Walker 97 Bicester Blue Fins 1:15.07 406 35.04
43 Ben Goldfinch 98 Windsor 1:15.28 403 35.28
44 Oliver Ripley 98 Didcot Barramundi 1:16.03 391 35.70

Event 304J: Male 100m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Henry Goodlud 97 Guildford City 1:05.03 625
2 Christopher Green 97 Guildford City 1:05.58 610
3 David Murphy 98 Abingdon Vale 1:06.05 597
4 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 1:06.92 574
5 James Millar 98 Portsmouth Northsea 1:08.33 539
6 James McFadzen 99 Newbury 1:09.61 510
7 Callum Ryan 97 Royal Tunbridge Wells Monson 1:10.03 501
8 Oliver Waldram 97 Basingstoke Bluefins 1:10.32 495
9 Andrew Roy 98 Woking 1:11.28 475
10 Tom Slater 97 East Invicta eXcel 1:11.56 469
11 Jamie Hegarty 97 Epsom District 1:11.92 462
12 Josh Howard 97 Wycombe District 1:12.00 461
13 George Simmons 99 Amersham 1:12.09 459
14 Ben Hutchins 00 Newbury 1:12.13 458
15 Nikita Udalov 97 Portsmouth Northsea 1:12.16 458
16 Andrew Paige 99 Hastings Seagull 1:12.19 457
17 Ben Kebbell 98 Hailsham 1:12.32 455
18 Choron Jj 97 Hastings Seagull 1:12.33 454
19 James Wilks 99 Leatherhead 1:12.35 454
20 Cameron Sheehy 99 Newport Pagnell 1:12.40 453
21 Daniel Amphlett 97 Didcot Barramundi 1:12.41 453
22 Elliott De Landro 99 Rushmoor Royals 1:12.68 448
23 Sergiu Chete 98 Guildford City 1:12.94 443
24 Timothy Gooding 98 Rushmoor Royals 1:13.03 442
25 Ellis Bubb 98 Worthing 1:13.63 431
26 Nathanael Armstrrong 97 City of Oxford 1:13.96 425
27 Kieran Bird 99 Bicester Blue Fins 1:14.15 422
28 Edward Burrowes 97 Didcot Barramundi 1:14.41 417
29 Joseph Walker 97 Bicester Blue Fins 1:15.07 406
30 Ben Goldfinch 98 Windsor 1:15.28 403
31 Oliver Ripley 98 Didcot Barramundi 1:16.03 391