ASA South East Region Winter Championships

Results for Event 206: Male Open 200m Breaststroke

Event 206: Male Open 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Alex Murphy 95 City of Oxford 2:16.50 691 30.36 1:05.44 1:40.98
2 Harry James 95 Abingdon Vale 2:17.47 676 30.99 1:05.93 1:41.46
3 Christopher Green 97 Guildford City 2:18.84 657 31.35 1:06.26 1:42.48
4 Dominic Holloway 96 Woking 2:19.35 649 31.59 1:06.62 1:42.72
5 Henry Goodlud 97 Guildford City 2:20.26 637 31.28 1:06.38 1:43.00
6 Michael Esnouf 96 Abingdon Vale 2:21.98 614 31.97 1:08.03 1:43.99
7 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 2:22.65 605 31.88 1:07.49 1:44.61
8 James McFadzen 99 Newbury 2:25.99 565 32.68 1:09.54 1:47.47
9 David Murphy 98 Abingdon Vale 2:27.21 551 31.93 1:09.21 1:48.60
10 Daniel Richards 95 Rushmoor Royals 2:27.61 546 32.72 1:10.48 1:48.84
11 Oliver Waldram 97 Basingstoke Bluefins 2:27.97 542 33.36 1:11.34 1:50.06
12 Reuben Alexander 99 Bracknell and Wokingham 2:28.84 533 33.33 1:10.85 1:49.59
13 Max Peterson 94 Dorking 2:29.12 530 32.71 1:10.25 1:49.25
14 Luke Thomas 97 Wycombe District 2:29.87 522 34.68 1:13.17 1:51.96
15 Callum Ryan 97 Royal Tunbridge Wells Monson 2:31.07 510 34.58 1:12.41 1:51.85
16 Ben Kebbell 98 Hailsham 2:31.71 503 33.14 1:11.55 1:51.27
17 Tom Slater 97 East Invicta eXcel 2:32.46 496 34.84 1:13.41 1:52.74
18 Oliver Quitmann 96 Guildford City 2:32.91 491 34.45 1:13.51 1:53.51
19 Charlie Madden 97 Bracknell and Wokingham 2:34.03 481 34.24 1:13.05 1:53.60
20 Ben Hutchins 00 Newbury 2:34.36 478 34.72 1:14.06 1:54.57
21 Cameron Sheehy 99 Newport Pagnell 2:34.91 473 34.34 1:13.85 1:54.13
22 Andrey Brightwell 99 Dartford District 2:35.92 464 34.75 1:14.38 1:54.82
23 Sergiu Chete 98 Guildford City 2:36.19 461 34.66 1:14.48 1:55.26
24 George Simmons 99 Amersham 2:36.37 460 35.49 1:16.02 1:56.26
25 Jamie Hegarty 97 Epsom District 2:37.88 446 34.78 1:15.43 1:56.29
26 Choron Jj 97 Hastings Seagull 2:38.42 442 35.06 1:15.20 1:57.01
27 Ben Goldfinch 98 Windsor 2:38.52 441 35.96 1:16.74 1:58.01
28 Kieran Hodson Kilroy 96 Woking 2:38.82 439 33.99 1:12.76 1:54.41
29 Elliott De Landro 99 Rushmoor Royals 2:38.92 438 35.16 1:15.06 1:57.05
30 Ryan Dooley 98 Mid-Sussex Marlins 2:39.02 437 35.27 1:15.40 1:56.71
31 Ellis Bubb 98 Worthing 2:39.08 436 34.64 1:14.93 1:56.60
32 Caleb Boyden 98 Mid-Sussex Marlins 2:42.11 412 35.58 1:16.41 1:58.96
33 Oliver Ripley 98 Didcot Barramundi 2:44.21 397 36.42 1:17.44 2:00.01
34 Charles Hepworth 97 Mid-Sussex Marlins 2:48.15 370 36.67 1:19.11 2:03.64
35 Benjamin Smith 88 Woking 2:49.45 361 37.82 1:20.90 2:05.60
Josh Howard 97 Wycombe District DQ:Hands not separated at turn 3

Event 206J: Male 200m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Christopher Green 97 Guildford City 2:18.84 657
2 Henry Goodlud 97 Guildford City 2:20.26 637
3 Kieran Allsop 97 Portsmouth Northsea 2:22.65 605
4 James McFadzen 99 Newbury 2:25.99 565
5 David Murphy 98 Abingdon Vale 2:27.21 551
6 Oliver Waldram 97 Basingstoke Bluefins 2:27.97 542
7 Reuben Alexander 99 Bracknell and Wokingham 2:28.84 533
8 Luke Thomas 97 Wycombe District 2:29.87 522
9 Callum Ryan 97 Royal Tunbridge Wells Monson 2:31.07 510
10 Ben Kebbell 98 Hailsham 2:31.71 503
11 Tom Slater 97 East Invicta eXcel 2:32.46 496
12 Charlie Madden 97 Bracknell and Wokingham 2:34.03 481
13 Ben Hutchins 00 Newbury 2:34.36 478
14 Cameron Sheehy 99 Newport Pagnell 2:34.91 473
15 Andrey Brightwell 99 Dartford District 2:35.92 464
16 Sergiu Chete 98 Guildford City 2:36.19 461
17 George Simmons 99 Amersham 2:36.37 460
18 Jamie Hegarty 97 Epsom District 2:37.88 446
19 Choron Jj 97 Hastings Seagull 2:38.42 442
20 Ben Goldfinch 98 Windsor 2:38.52 441
21 Elliott De Landro 99 Rushmoor Royals 2:38.92 438
22 Ryan Dooley 98 Mid-Sussex Marlins 2:39.02 437
23 Ellis Bubb 98 Worthing 2:39.08 436
24 Caleb Boyden 98 Mid-Sussex Marlins 2:42.11 412
25 Oliver Ripley 98 Didcot Barramundi 2:44.21 397
26 Charles Hepworth 97 Mid-Sussex Marlins 2:48.15 370