ASA South East Region Winter Championships

Results for Event 202: Female Open 200m Individual Medley

Event 202: Female Open 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Emma Day 97 Guildford City 2:16.91 754 29.42 1:02.92 1:44.27
2 Constance Dean 98 Maidenhead 2:18.29 731 30.03 1:06.17 1:46.10
3 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 2:21.29 686 31.04 1:07.87 1:48.46
4 Alicia Wilson 00 Guildford City 2:21.57 682 30.90 1:08.67 1:48.02
5 Lucy Bean 97 Guildford City 2:22.62 667 31.40 1:09.27 1:49.19
6 Emily Nisbet 99 City of Oxford 2:23.99 648 31.75 1:08.44 1:50.72
7 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 2:24.56 640 31.87 1:08.75 1:51.21
8 Julia Jaworska 00 Staines 2:24.63 639 31.75 1:07.54 1:51.07
9 Emma Shilton 00 Mid-Sussex Marlins 2:24.71 638 32.57 1:09.44 1:50.41
10 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 2:25.74 625 32.37 1:08.14 1:53.78
11 Katie Hodgson 99 Guildford City 2:25.76 625 33.11 1:09.01 1:50.42
12 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 2:26.11 620 30.89 1:08.49 1:51.85
13 Eleanor McNally 98 City of Oxford 2:26.20 619 33.62 1:09.70 1:51.74
14 Jodie Shoesmith 97 Hastings Seagull 2:26.36 617 32.84 1:09.53 1:52.11
15 Federica Williamson 97 Crawley 2:26.53 615 31.34 1:10.05 1:51.96
16 Daisy Moore 97 Basingstoke Bluefins 2:26.95 610 32.87 1:10.63 1:53.19
17 Flora Chung 01 Guildford City 2:27.17 607 32.64 1:10.91 1:52.42
18 Emma Lomas 96 City of Oxford 2:28.10 596 33.01 1:11.66 1:54.12
19 Sarah Hammond 97 Amersham 2:29.05 584 32.13 1:10.77 1:56.04
20 Sarah Tripp 98 Rushmoor Royals 2:29.23 582 33.22 1:13.24 1:54.26
21 Elizabeth Wright 94 Eastbourne 2:29.58 578 32.26 1:09.22 1:54.88
22 Caitlin Fearon 00 Royal Tunbridge Wells Monson 2:29.74 576 34.28 1:12.08 1:57.42
23 Ella Windle 98 Guildford City 2:29.76 576 32.35 1:11.44 1:55.69
24 Rebecca Lobley 95 Atlantis 2:30.11 572 32.80 1:10.45 1:52.88
24 Anna Maine 00 Woking 2:30.11 572 32.00 1:07.46 1:54.12
26 Hannah Dry 97 Guildford City 2:30.36 569 32.48 1:10.09 1:55.35
27 Emily Wood 99 City of Oxford 2:30.57 567 33.74 1:14.40 1:55.43
28 Jodie Turner 97 Bracknell and Wokingham 2:30.68 565 33.32 1:13.40 1:54.91
29 Natasha Garry 97 Wycombe District 2:30.73 565 32.87 1:10.98 1:57.71
30 Thanya Jasinska 99 Amersham 2:30.80 564 32.34 1:11.74 1:56.34
31 Niamh Armitage 99 Guildford City 2:31.06 561 32.49 1:11.18 1:55.98
32 Mairead Barker 99 Basingstoke Bluefins 2:31.41 557 34.20 1:12.10 1:55.49
33 Nienke Lijzenga 98 Abingdon Vale 2:31.62 555 34.92 1:11.22 1:56.79
34 Summer Upton 99 Woking 2:31.78 553 33.46 1:13.26 1:56.95
35 Emma Eades 98 Crawley 2:32.14 549 33.67 1:14.27 1:56.42
36 Kate Mills 98 City of Oxford 2:32.78 542 32.86 1:11.26 1:58.18
37 Samantha Girle 00 Basingstoke Bluefins 2:34.13 528 35.16 1:13.90 2:00.03
38 Georgia Tagg 98 Bicester Blue Fins 2:34.34 526 33.22 1:12.17 1:57.25
39 Amy Hodgson 00 Guildford City 2:34.54 524 33.96 1:13.64 1:57.26
40 Lucy Gaen 98 City of Oxford 2:34.78 522 32.94 1:11.73 1:59.43
Lucy Minikin 00 Guildford City DQ:Did not finish

Event 202J: Female 200m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Emma Day 97 Guildford City 2:16.91 754
2 Constance Dean 98 Maidenhead 2:18.29 731
3 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 2:21.29 686
4 Alicia Wilson 00 Guildford City 2:21.57 682
5 Lucy Bean 97 Guildford City 2:22.62 667
6 Emily Nisbet 99 City of Oxford 2:23.99 648
7 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 2:24.56 640
8 Julia Jaworska 00 Staines 2:24.63 639
9 Emma Shilton 00 Mid-Sussex Marlins 2:24.71 638
10 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 2:25.74 625
11 Katie Hodgson 99 Guildford City 2:25.76 625
12 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 2:26.11 620
13 Eleanor McNally 98 City of Oxford 2:26.20 619
14 Jodie Shoesmith 97 Hastings Seagull 2:26.36 617
15 Federica Williamson 97 Crawley 2:26.53 615
16 Daisy Moore 97 Basingstoke Bluefins 2:26.95 610
17 Flora Chung 01 Guildford City 2:27.17 607
18 Sarah Hammond 97 Amersham 2:29.05 584
19 Sarah Tripp 98 Rushmoor Royals 2:29.23 582
20 Caitlin Fearon 00 Royal Tunbridge Wells Monson 2:29.74 576
21 Ella Windle 98 Guildford City 2:29.76 576
22 Anna Maine 00 Woking 2:30.11 572
23 Hannah Dry 97 Guildford City 2:30.36 569
24 Emily Wood 99 City of Oxford 2:30.57 567
25 Jodie Turner 97 Bracknell and Wokingham 2:30.68 565
26 Natasha Garry 97 Wycombe District 2:30.73 565
27 Thanya Jasinska 99 Amersham 2:30.80 564
28 Niamh Armitage 99 Guildford City 2:31.06 561
29 Mairead Barker 99 Basingstoke Bluefins 2:31.41 557
30 Nienke Lijzenga 98 Abingdon Vale 2:31.62 555
31 Summer Upton 99 Woking 2:31.78 553
32 Emma Eades 98 Crawley 2:32.14 549
33 Kate Mills 98 City of Oxford 2:32.78 542
34 Samantha Girle 00 Basingstoke Bluefins 2:34.13 528
35 Georgia Tagg 98 Bicester Blue Fins 2:34.34 526
36 Amy Hodgson 00 Guildford City 2:34.54 524
37 Lucy Gaen 98 City of Oxford 2:34.78 522