ASA South East Region Winter Championships

Results for Event 109: Male Open 100m Individual Medley

Event 109: Male Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Michael Esnouf 96 Abingdon Vale 59.69 615 27.73
2 William Condron 95 Portsmouth Northsea 59.91 608 27.07
3 Rory Burdin 98 Staines 1:00.98 577 28.59
4 Alexander Smith 90 Woking 1:01.29 568 27.80
5 James McFadzen 99 Newbury 1:01.58 560 28.18
6 Fred Biggs 97 Guildford City 1:02.20 543 28.92
7 Jacob West 97 Gravesend and Northfleet 1:02.32 540 28.27
8 Daniel Morgan 94 Aylesbury and District 1:02.37 539 28.41
9 James Sanderson 93 Portsmouth Northsea 1:02.49 536 28.55
10 Luke Thomas 97 Wycombe District 1:02.67 531 29.11
11 Callum Ryan 97 Royal Tunbridge Wells Monson 1:02.69 531 29.03
12 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 1:02.83 527 29.13
13 Edward Burrowes 97 Didcot Barramundi 1:03.52 510 29.78
14 Christian Revell 95 City of Milton Keynes 1:04.15 495 28.83
15 Craig Steenhoff 82 Hailsham 1:04.35 491 29.02
15 Andrey Brightwell 99 Dartford District 1:04.35 491 30.54
17 Ben Kebbell 98 Hailsham 1:04.40 490 29.23
18 Jake Davies 95 East Invicta eXcel 1:04.77 481 30.67
19 James Faull 97 Havant and Waterlooville 1:04.89 479 30.60
20 Choron Jj 97 Hastings Seagull 1:05.07 475 30.00
21 Ryan Dooley 98 Mid-Sussex Marlins 1:05.10 474 29.95
22 Ben Goldfinch 98 Windsor 1:05.52 465 30.01
23 Jack Lindsay 96 Eastbourne 1:05.75 460 30.02
24 Andrew Paige 99 Hastings Seagull 1:05.82 459 30.60
25 Harry Pendered 97 Amersham 1:06.13 452 31.09
26 Josh Howard 97 Wycombe District 1:06.64 442 30.69
27 Oliver Ripley 98 Didcot Barramundi 1:06.87 437 30.77
28 Nathan Pashler 97 Hailsham 1:07.76 420 29.94
29 Daniel Amphlett 97 Didcot Barramundi 1:08.29 411 31.91
30 Matthew Barber 94 West Wight 1:08.44 408 30.91
31 Andrew Roy 98 Woking 1:10.41 375 32.36
32 Damian Ng 90 Maidenhead 1:35.99 148 45.48

Event 109J: Male 100m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Rory Burdin 98 Staines 1:00.98 577
2 James McFadzen 99 Newbury 1:01.58 560
3 Fred Biggs 97 Guildford City 1:02.20 543
4 Jacob West 97 Gravesend and Northfleet 1:02.32 540
5 Luke Thomas 97 Wycombe District 1:02.67 531
6 Callum Ryan 97 Royal Tunbridge Wells Monson 1:02.69 531
7 Tom Gregson 96 Portsmouth Northsea 1:02.83 527
8 Edward Burrowes 97 Didcot Barramundi 1:03.52 510
9 Andrey Brightwell 99 Dartford District 1:04.35 491
10 Ben Kebbell 98 Hailsham 1:04.40 490
11 James Faull 97 Havant and Waterlooville 1:04.89 479
12 Choron Jj 97 Hastings Seagull 1:05.07 475
13 Ryan Dooley 98 Mid-Sussex Marlins 1:05.10 474
14 Ben Goldfinch 98 Windsor 1:05.52 465
15 Andrew Paige 99 Hastings Seagull 1:05.82 459
16 Harry Pendered 97 Amersham 1:06.13 452
17 Josh Howard 97 Wycombe District 1:06.64 442
18 Oliver Ripley 98 Didcot Barramundi 1:06.87 437
19 Nathan Pashler 97 Hailsham 1:07.76 420
20 Daniel Amphlett 97 Didcot Barramundi 1:08.29 411
21 Andrew Roy 98 Woking 1:10.41 375

Event 109: Male Multi-Classification 100m Individual Medley

Place Name Club Class Time BDP
1Damian NgMADSSM71.35.99