ASA South East Region Winter Championships

Results for Event 106: Female Open 100m Butterfly

Event 106: Female Open 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Emma Day 97 Guildford City 1:01.80 707 28.91
2 Constance Dean 98 Maidenhead 1:02.83 673 29.54
3 Caitlin Wheatley 97 Abingdon Vale 1:03.07 665 29.67
4 Alannah Fillingham 95 Bracknell and Wokingham 1:05.04 606 30.20
5 Megan Alsop 93 Hastings Seagull 1:05.23 601 30.25
6 Charlotte George 99 Woking 1:05.50 594 30.13
7 Hannah Parker 96 Basingstoke Bluefins 1:05.68 589 30.37
8 Alice Lim 96 Rushmoor Royals 1:05.85 584 31.17
9 Sarah Hammond 97 Amersham 1:05.92 582 30.76
10 Sophie Du Plessis 96 Guildford City 1:05.93 582 30.45
11 Kate Alexander 95 Guildford City 1:06.41 570 31.66
12 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 1:06.46 568 30.74
13 Lucy Smith 97 City of Oxford 1:06.59 565 31.47
13 Julia Jaworska 00 Staines 1:06.59 565 30.98
15 Elizabeth Oliver 97 City of Oxford 1:06.87 558 31.68
16 Emily Nisbet 99 City of Oxford 1:06.92 557 31.26
17 Cassie Pratley 97 Windsor 1:07.13 551 30.73
18 Federica Williamson 97 Crawley 1:07.26 548 31.17
19 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 1:07.48 543 31.64
20 Alicia Wilson 00 Guildford City 1:07.52 542 31.37
21 Kate Mills 98 City of Oxford 1:07.70 538 32.62
22 Flora Chung 01 Guildford City 1:07.87 534 32.25
23 Hannah Dry 97 Guildford City 1:08.04 530 32.30
24 Daniella Springett 97 City of Oxford 1:08.06 529 31.87
25 Ellie Williams 95 Atlantis 1:08.08 529 31.74
26 Fiona Shaw 95 Wycombe District 1:08.15 527 31.69
27 Megan Owen 97 Portsmouth Northsea 1:08.23 525 31.42
28 Brooke Wilkinson 99 City of Southampton 1:08.30 524 31.53
29 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 1:08.39 522 30.88
29 Ella Windle 98 Guildford City 1:08.39 522 31.85
31 Rebecca Dutfield 97 Windsor 1:08.41 521 32.86
31 Georgia Tagg 98 Bicester Blue Fins 1:08.41 521 31.87
33 Bethany Hirst 97 Wycombe District 1:08.44 520 31.89
34 Tilly Lonie 98 Guildford City 1:08.52 519 31.70
35 Daisy Marchant 96 Crawley 1:08.75 513 31.62
36 Jacqueline Knight 99 Portsmouth Northsea 1:08.79 513 32.22
37 Jessica Bishop 98 City of Southampton 1:08.92 510 31.89
38 Molly Smith 99 Woking 1:08.96 509 31.67
39 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:09.12 505 32.00
39 Eilidh MacGregor 97 Bracknell and Wokingham 1:09.12 505 32.27
41 Tiffany Parsons 00 Staines 1:09.28 502 32.21
42 Olivia Ng 00 Guildford City 1:09.29 501 32.18
43 Madeline Exton 99 Rushmoor Royals 1:09.39 499 31.74
44 Joelly Alexander 99 Bicester Blue Fins 1:09.43 498 32.38
45 Lucy Gaen 98 City of Oxford 1:09.50 497 32.70
46 Daisy Moore 97 Basingstoke Bluefins 1:09.57 495 32.46
47 Katie Hodgson 99 Guildford City 1:09.66 494 32.64
48 Niamh Armitage 99 Guildford City 1:09.72 492 32.50
49 Jess Frayne 96 Littlehampton 1:09.74 492 31.69
49 Bethany Jerram 95 West Wight 1:09.74 492 32.73
51 Nicole Gujer 97 Rushmoor Royals 1:09.78 491 32.70
52 Isabelle Baxter 97 Wycombe District 1:10.01 486 32.87
53 Emily Jones 96 City of Milton Keynes 1:10.13 484 31.75
54 Jessica Hanger 97 Basingstoke Bluefins 1:10.15 483 32.49
55 Chloe Philp 98 Staines 1:10.20 482 33.38
56 Thanya Jasinska 99 Amersham 1:10.45 477 32.49
57 Lauren Savage 96 East Invicta eXcel 1:10.66 473 33.35
58 Yasmin Dos Santos 99 City of Milton Keynes 1:10.70 472 33.22
59 Samantha Farnfield 00 Amersham 1:10.96 467 33.32
60 Aimee Felstead 97 Witney and District 1:11.09 464 33.17
61 Nicole Ryan 98 Windsor 1:11.15 463 33.06
62 Emily Cannon 99 Wycombe District 1:11.24 461 33.22
63 Katherine Deller-Merricks 99 Basingstoke Bluefins 1:11.37 459 33.79
64 Lauren Parker 98 City of Milton Keynes 1:11.84 450 33.01
65 Helen St John Mosse 97 Portsmouth Northsea 1:11.97 448 33.49
66 Bethany Collins 99 Crawley 1:12.02 447 32.25
67 Francine Kidd 97 Wycombe District 1:12.10 445 33.62
68 Jodie Turner 97 Bracknell and Wokingham 1:12.13 445 34.38
69 Danielle Kidd 00 Wycombe District 1:12.23 443 33.85
70 Hannah St John Mosse 00 Portsmouth Northsea 1:12.25 442 34.01
71 Amy Wilkinson 99 Rushmoor Royals 1:12.60 436 33.23
72 Phoebe Boyles 98 Guildford City 1:12.69 434 33.17
73 Kate Lees 99 Wycombe District 1:12.81 432 33.12
74 Ellie Fletcher 99 Portsmouth Northsea 1:12.94 430 33.21
75 Natalie Dobson 94 Crawley 1:13.24 425 33.22
76 Emily Blissett 97 Aylesbury and District 1:14.15 409 33.94
77 Francesca Griffin 99 Black Lion 1:14.36 406 34.30
78 Molly Robinson 00 Guildford City 1:15.14 393 33.15
79 Trudi Wheatley 99 Abingdon Vale 1:16.59 371 35.65
80 Emilia Royal 97 Abingdon Vale 1:18.00 352 34.76

Event 106J: Female 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Emma Day 97 Guildford City 1:01.80 707
2 Constance Dean 98 Maidenhead 1:02.83 673
3 Caitlin Wheatley 97 Abingdon Vale 1:03.07 665
4 Charlotte George 99 Woking 1:05.50 594
5 Sarah Hammond 97 Amersham 1:05.92 582
6 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 1:06.46 568
7 Lucy Smith 97 City of Oxford 1:06.59 565
8 Julia Jaworska 00 Staines 1:06.59 565
9 Elizabeth Oliver 97 City of Oxford 1:06.87 558
10 Emily Nisbet 99 City of Oxford 1:06.92 557
11 Cassie Pratley 97 Windsor 1:07.13 551
12 Federica Williamson 97 Crawley 1:07.26 548
13 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 1:07.48 543
14 Alicia Wilson 00 Guildford City 1:07.52 542
15 Kate Mills 98 City of Oxford 1:07.70 538
16 Flora Chung 01 Guildford City 1:07.87 534
17 Hannah Dry 97 Guildford City 1:08.04 530
18 Daniella Springett 97 City of Oxford 1:08.06 529
19 Megan Owen 97 Portsmouth Northsea 1:08.23 525
20 Brooke Wilkinson 99 City of Southampton 1:08.30 524
21 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 1:08.39 522
22 Ella Windle 98 Guildford City 1:08.39 522
23 Rebecca Dutfield 97 Windsor 1:08.41 521
24 Georgia Tagg 98 Bicester Blue Fins 1:08.41 521
25 Bethany Hirst 97 Wycombe District 1:08.44 520
26 Tilly Lonie 98 Guildford City 1:08.52 519
27 Jacqueline Knight 99 Portsmouth Northsea 1:08.79 513
28 Jessica Bishop 98 City of Southampton 1:08.92 510
29 Molly Smith 99 Woking 1:08.96 509
30 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:09.12 505
31 Eilidh MacGregor 97 Bracknell and Wokingham 1:09.12 505
32 Tiffany Parsons 00 Staines 1:09.28 502
33 Olivia Ng 00 Guildford City 1:09.29 501
34 Madeline Exton 99 Rushmoor Royals 1:09.39 499
35 Joelly Alexander 99 Bicester Blue Fins 1:09.43 498
36 Lucy Gaen 98 City of Oxford 1:09.50 497
37 Daisy Moore 97 Basingstoke Bluefins 1:09.57 495
38 Katie Hodgson 99 Guildford City 1:09.66 494
39 Niamh Armitage 99 Guildford City 1:09.72 492
40 Nicole Gujer 97 Rushmoor Royals 1:09.78 491
41 Isabelle Baxter 97 Wycombe District 1:10.01 486
42 Jessica Hanger 97 Basingstoke Bluefins 1:10.15 483
43 Chloe Philp 98 Staines 1:10.20 482
44 Thanya Jasinska 99 Amersham 1:10.45 477
45 Yasmin Dos Santos 99 City of Milton Keynes 1:10.70 472
46 Samantha Farnfield 00 Amersham 1:10.96 467
47 Aimee Felstead 97 Witney and District 1:11.09 464
48 Nicole Ryan 98 Windsor 1:11.15 463
49 Emily Cannon 99 Wycombe District 1:11.24 461
50 Katherine Deller-Merricks 99 Basingstoke Bluefins 1:11.37 459
51 Lauren Parker 98 City of Milton Keynes 1:11.84 450
52 Helen St John Mosse 97 Portsmouth Northsea 1:11.97 448
53 Bethany Collins 99 Crawley 1:12.02 447
54 Francine Kidd 97 Wycombe District 1:12.10 445
55 Jodie Turner 97 Bracknell and Wokingham 1:12.13 445
56 Danielle Kidd 00 Wycombe District 1:12.23 443
57 Hannah St John Mosse 00 Portsmouth Northsea 1:12.25 442
58 Amy Wilkinson 99 Rushmoor Royals 1:12.60 436
59 Phoebe Boyles 98 Guildford City 1:12.69 434
60 Kate Lees 99 Wycombe District 1:12.81 432
61 Ellie Fletcher 99 Portsmouth Northsea 1:12.94 430
62 Emily Blissett 97 Aylesbury and District 1:14.15 409
63 Francesca Griffin 99 Black Lion 1:14.36 406
64 Molly Robinson 00 Guildford City 1:15.14 393
65 Trudi Wheatley 99 Abingdon Vale 1:16.59 371
66 Emilia Royal 97 Abingdon Vale 1:18.00 352