ASA South East Region Winter Championships

Results for Event 104: Female Open 100m Breaststroke

Event 104: Female Open 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Jocelyn Ulyett 95 City of Milton Keynes 1:09.69 728 32.94
2 Federica Williamson 97 Crawley 1:10.43 706 33.34
3 Angharad Eburne 97 Rushmoor Royals 1:11.81 666 33.56
4 Alicia Wilson 00 Guildford City 1:13.48 621 34.69
5 Sarah Tripp 98 Rushmoor Royals 1:13.78 614 34.26
6 Lucy Bean 97 Guildford City 1:14.01 608 35.00
7 Rebecca Lobley 95 Atlantis 1:14.06 607 34.92
8 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 1:14.43 598 34.97
9 Eleanor McNally 98 City of Oxford 1:14.76 590 35.19
10 Emily Wood 99 City of Oxford 1:14.94 586 35.93
11 Jodie Shoesmith 97 Hastings Seagull 1:15.33 577 34.84
12 Ellie Nutt 98 Abingdon Vale 1:15.34 576 35.20
13 Emma Shilton 00 Mid-Sussex Marlins 1:15.38 575 35.76
14 Maia Little 00 City of Oxford 1:15.70 568 36.12
15 Abbie Johnson 98 Bracknell and Wokingham 1:15.85 565 35.60
16 Grace Kinnell 99 Rushmoor Royals 1:16.01 561 35.38
17 Annabel Guye-Johnson 00 Royal Tunbridge Wells Monson 1:16.03 561 35.55
18 Maisie Cossins 99 Maidenhead 1:16.08 560 35.73
19 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 1:16.39 553 36.30
20 Emma Eades 98 Crawley 1:16.41 553 35.62
21 Daniella Springett 97 City of Oxford 1:16.60 548 36.09
22 Lily Davis 99 Atlantis 1:16.66 547 36.22
23 Flora Chung 01 Guildford City 1:16.68 547 36.84
24 Jodie Turner 97 Bracknell and Wokingham 1:16.80 544 37.30
25 Ella Watson 97 Atlantis 1:17.12 537 36.14
26 Josephine Searle 01 Wycombe District 1:17.18 536 36.17
27 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:17.40 532 36.25
28 Valentyna Foytlova 97 Leatherhead 1:17.77 524 36.36
29 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 1:18.03 519 36.73
30 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 1:18.24 515 36.86
31 Emma Lomas 96 City of Oxford 1:18.26 514 36.76
32 Natalie Dobson 94 Crawley 1:18.28 514 36.25
33 Elinor Scanlon 97 Maidenhead 1:18.78 504 36.97
34 Mairead Barker 99 Basingstoke Bluefins 1:18.80 504 37.62
35 Laura Rishworth 98 Staines 1:18.82 503 36.90
36 Cerys King 96 Bicester Blue Fins 1:19.29 494 37.27
37 Lauren Savage 96 East Invicta eXcel 1:19.45 491 37.58
38 Charlotte James 00 West Wight 1:19.63 488 38.54
39 Summer Upton 99 Woking 1:19.74 486 36.53
40 Kate Windle 00 Guildford City 1:20.18 478 37.69
41 Daisy Moore 97 Basingstoke Bluefins 1:20.19 478 38.53
42 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 1:20.23 477 38.16
43 Niamh Barnes 01 Rushmoor Royals 1:20.40 474 37.82
44 Nisha Desai 98 Guildford City 1:20.56 471 37.88
45 Georgina Vlatas 98 Bracknell and Wokingham 1:20.83 467 38.17
46 Lara Reed 98 Wycombe District 1:20.88 466 38.55
47 Georgina Bradley 00 Amersham 1:20.97 464 39.10
48 Isabella Rose Berlin 01 Crawley 1:21.10 462 37.85
49 Sophie Patrick 98 Newport Pagnell 1:21.13 462 38.83
50 Thanya Jasinska 99 Amersham 1:21.47 456 38.51
51 Matilda Thuringer 97 Staines 1:21.53 455 37.64
52 Charlotte Preston-Howes 95 Basingstoke Bluefins 1:21.75 451 39.10
53 Abbie Carter 01 Rushmoor Royals 1:21.76 451 38.20
54 Elizabeth Scammell 98 Windsor 1:22.02 447 38.25
55 Ella Kenway 00 Guildford City 1:22.14 445 38.94
56 Niamh Armitage 99 Guildford City 1:22.36 441 38.41
57 Kelsey Simmonds 96 Gravesend and Northfleet 1:22.57 438 38.82
58 Jess Devreux 97 East Invicta eXcel 1:22.69 436 38.56
59 Katherine Deller-Merricks 99 Basingstoke Bluefins 1:23.00 431 38.33
60 Holly Gardiner 99 Woking 1:23.61 422 40.04
61 Amy Hodgson 00 Guildford City 1:23.95 417 40.05
62 Lucy Minikin 00 Guildford City 1:24.57 408 39.98
63 Erin Saunders 99 Newport Pagnell 1:24.89 403 39.47
64 Sophie Bradley 98 Amersham 1:26.51 381 41.12

Event 104J: Female 100m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Federica Williamson 97 Crawley 1:10.43 706
2 Angharad Eburne 97 Rushmoor Royals 1:11.81 666
3 Alicia Wilson 00 Guildford City 1:13.48 621
4 Sarah Tripp 98 Rushmoor Royals 1:13.78 614
5 Lucy Bean 97 Guildford City 1:14.01 608
6 Elizabeth Hopkins 99 Portsmouth Northsea 1:14.43 598
7 Eleanor McNally 98 City of Oxford 1:14.76 590
8 Emily Wood 99 City of Oxford 1:14.94 586
9 Jodie Shoesmith 97 Hastings Seagull 1:15.33 577
10 Ellie Nutt 98 Abingdon Vale 1:15.34 576
11 Emma Shilton 00 Mid-Sussex Marlins 1:15.38 575
12 Maia Little 00 City of Oxford 1:15.70 568
13 Abbie Johnson 98 Bracknell and Wokingham 1:15.85 565
14 Grace Kinnell 99 Rushmoor Royals 1:16.01 561
15 Annabel Guye-Johnson 00 Royal Tunbridge Wells Monson 1:16.03 561
16 Maisie Cossins 99 Maidenhead 1:16.08 560
17 Sarah Hughes 97 Portsmouth Northsea 1:16.39 553
18 Emma Eades 98 Crawley 1:16.41 553
19 Daniella Springett 97 City of Oxford 1:16.60 548
20 Lily Davis 99 Atlantis 1:16.66 547
21 Flora Chung 01 Guildford City 1:16.68 547
22 Jodie Turner 97 Bracknell and Wokingham 1:16.80 544
23 Ella Watson 97 Atlantis 1:17.12 537
24 Josephine Searle 01 Wycombe District 1:17.18 536
25 Emma Trotman 99 Portsmouth Northsea 1:17.40 532
26 Valentyna Foytlova 97 Leatherhead 1:17.77 524
27 Lauren Pedwell 98 Portsmouth Northsea 1:18.03 519
28 Sophy Croydon-Kempster 99 Crawley 1:18.24 515
29 Elinor Scanlon 97 Maidenhead 1:18.78 504
30 Mairead Barker 99 Basingstoke Bluefins 1:18.80 504
31 Laura Rishworth 98 Staines 1:18.82 503
32 Charlotte James 00 West Wight 1:19.63 488
33 Summer Upton 99 Woking 1:19.74 486
34 Kate Windle 00 Guildford City 1:20.18 478
35 Daisy Moore 97 Basingstoke Bluefins 1:20.19 478
36 Courtney Best 98 City of Milton Keynes 1:20.23 477
37 Niamh Barnes 01 Rushmoor Royals 1:20.40 474
38 Nisha Desai 98 Guildford City 1:20.56 471
39 Georgina Vlatas 98 Bracknell and Wokingham 1:20.83 467
40 Lara Reed 98 Wycombe District 1:20.88 466
41 Georgina Bradley 00 Amersham 1:20.97 464
42 Isabella Rose Berlin 01 Crawley 1:21.10 462
43 Sophie Patrick 98 Newport Pagnell 1:21.13 462
44 Thanya Jasinska 99 Amersham 1:21.47 456
45 Matilda Thuringer 97 Staines 1:21.53 455
46 Abbie Carter 01 Rushmoor Royals 1:21.76 451
47 Elizabeth Scammell 98 Windsor 1:22.02 447
48 Ella Kenway 00 Guildford City 1:22.14 445
49 Niamh Armitage 99 Guildford City 1:22.36 441
50 Kelsey Simmonds 96 Gravesend and Northfleet 1:22.57 438
51 Jess Devreux 97 East Invicta eXcel 1:22.69 436
52 Katherine Deller-Merricks 99 Basingstoke Bluefins 1:23.00 431
53 Holly Gardiner 99 Woking 1:23.61 422
54 Amy Hodgson 00 Guildford City 1:23.95 417
55 Lucy Minikin 00 Guildford City 1:24.57 408
56 Erin Saunders 99 Newport Pagnell 1:24.89 403
57 Sophie Bradley 98 Amersham 1:26.51 381