ASA South East Region Winter Championships

Results for Event 102: Female Open 200m Freestyle

Event 102: Female Open 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Elizabeth Hathaway 95 Royal Tunbridge Wells Monson 2:01.99 757 28.66 1:00.07 1:31.47
2 Lucy Campbell 96 Windsor 2:02.20 753 28.83 59.52 1:30.93
3 Hannah Burvill 97 Woking 2:03.88 723 29.26 1:00.47 1:32.53
4 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 2:03.98 721 28.75 59.85 1:31.69
5 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 2:04.74 708 29.14 1:00.74 1:32.70
6 Emma Day 97 Guildford City 2:04.76 708 28.75 1:00.24 1:31.87
7 Fiona Shaw 95 Wycombe District 2:05.46 696 28.98 1:00.91 1:33.66
8 Kate Alexander 95 Guildford City 2:06.32 682 30.00 1:02.06 1:34.48
9 Lucy Smith 97 City of Oxford 2:06.49 679 29.97 1:01.82 1:34.43
10 Elizabeth Oliver 97 City of Oxford 2:06.72 675 29.89 1:01.64 1:34.49
11 Hazel Ferguson 98 Woking 2:06.97 671 28.86 1:01.10 1:34.09
12 Courtney Butcher 98 Beau Sejour Barracuda 2:07.61 661 29.16 1:01.47 1:34.87
13 Caitlin Fearon 00 Royal Tunbridge Wells Monson 2:07.73 659 29.63 1:02.33 1:35.67
14 Lisa Van Breugel 95 City of Oxford 2:08.13 653 29.79 1:01.82 1:35.08
15 Rebecca Dutfield 97 Windsor 2:08.15 653 29.77 1:01.85 1:35.27
16 Natasha Garry 97 Wycombe District 2:09.01 640 29.89 1:02.63 1:36.08
17 Alice Lim 96 Rushmoor Royals 2:09.46 633 29.64 1:02.30 1:36.22
18 Julia Jaworska 00 Staines 2:09.56 632 29.96 1:03.02 1:36.81
19 Hannah Dry 97 Guildford City 2:09.57 632 31.31 1:04.76 1:37.45
20 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 2:09.81 628 29.43 1:02.09 1:36.07
21 Emily Nisbet 99 City of Oxford 2:09.86 627 30.97 1:03.80 1:36.94
22 Annalise Munro 98 Beau Sejour Barracuda 2:09.91 627 30.20 1:03.05 1:36.78
23 Bethany Hirst 97 Wycombe District 2:09.92 627 29.74 1:02.36 1:36.21
24 Shannon Motha 98 Abingdon Vale 2:10.07 624 29.98 1:03.28 1:36.83
25 Yasmin Hooker 98 Atlantis 2:10.25 622 30.05 1:03.30 1:36.98
26 Kate Carter 97 Basingstoke Bluefins 2:10.32 621 29.96 1:02.95 1:36.83
27 Katie Hodgson 99 Guildford City 2:11.00 611 30.96 1:04.28 1:37.52
28 Isabelle Baxter 97 Wycombe District 2:11.19 608 30.87 1:04.68 1:38.52
29 Alannah Fillingham 95 Bracknell and Wokingham 2:11.74 601 29.65 1:02.24 1:36.61
30 Emily Jones 96 City of Milton Keynes 2:12.05 597 29.44 1:02.41 1:36.80
31 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 2:12.29 593 31.08 1:04.94 1:38.93
32 Rosemary Whittaker 00 Amersham 2:12.35 593 29.89 1:02.84 1:37.05
33 Chloe Philp 98 Staines 2:12.72 588 1:04.68 1:39.10 2:12.72
34 Holly O'Farrell 99 Bracknell Synchro 2:13.04 583 30.72 1:04.67 1:39.72
35 Emma Shilton 00 Mid-Sussex Marlins 2:13.07 583 31.05 1:05.36 1:39.24
36 Thanya Jasinska 99 Amersham 2:13.13 582 31.11 1:04.46 1:38.96
37 Cerys King 96 Bicester Blue Fins 2:13.15 582 31.30 1:05.12 1:39.44
38 Kelly Small 99 Portsmouth Northsea 2:13.26 581 30.13 1:04.14 1:38.86
39 Samantha Girle 00 Basingstoke Bluefins 2:13.29 580 30.54 1:04.72 1:39.48
40 Isobel Davis 96 Crawley 2:13.34 580 30.95 1:04.15 1:38.65
41 Matilda Thuringer 97 Staines 2:13.39 579 31.39 1:05.19 1:39.63
42 Kate Mills 98 City of Oxford 2:13.61 576 30.91 1:04.57 1:39.12
43 Nicole Ryan 98 Windsor 2:13.66 575 30.22 1:03.55 1:38.81
44 Charlotte Chapman 98 Royal Tunbridge Wells Monson 2:13.88 573 30.91 1:04.90 1:39.84
45 Jessica Bishop 98 City of Southampton 2:14.13 569 31.55 1:04.68 1:39.18
46 Daisy Moore 97 Basingstoke Bluefins 2:14.35 567 31.29 1:05.26 1:40.06
47 Ella Windle 98 Guildford City 2:14.43 566 30.56 1:04.33 1:39.42
48 Eilidh MacGregor 97 Bracknell and Wokingham 2:15.15 557 30.56 1:04.68 1:39.86
49 Elizabeth Wright 94 Eastbourne 2:15.62 551 30.82 1:04.38 1:39.95
50 Mia Poplawska 98 Amersham 2:16.53 540 30.64 1:05.04 1:40.95
51 Lucy Minikin 00 Guildford City 2:17.26 531 31.60 1:05.70 1:41.23
52 Isabelle Littlejohn 98 Rushmoor Royals 2:19.08 511 31.95 1:07.74 1:43.76
53 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 2:19.69 504 31.34 1:06.76 1:43.67
54 Lucy Chenery 95 City of Milton Keynes 2:44.25 310 36.75 1:18.84 2:02.52

Event 102J: Female 200m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Hannah Burvill 97 Woking 2:03.88 723
2 Isobel Jones 97 City of Milton Keynes 2:03.98 721
3 Charlotte Evans 97 City of Milton Keynes 2:04.74 708
4 Emma Day 97 Guildford City 2:04.76 708
5 Lucy Smith 97 City of Oxford 2:06.49 679
6 Elizabeth Oliver 97 City of Oxford 2:06.72 675
7 Hazel Ferguson 98 Woking 2:06.97 671
8 Courtney Butcher 98 Beau Sejour Barracuda 2:07.61 661
9 Caitlin Fearon 00 Royal Tunbridge Wells Monson 2:07.73 659
10 Rebecca Dutfield 97 Windsor 2:08.15 653
11 Natasha Garry 97 Wycombe District 2:09.01 640
12 Julia Jaworska 00 Staines 2:09.56 632
13 Hannah Dry 97 Guildford City 2:09.57 632
14 Katie Byrne 99 Havant and Waterlooville 2:09.81 628
15 Emily Nisbet 99 City of Oxford 2:09.86 627
16 Annalise Munro 98 Beau Sejour Barracuda 2:09.91 627
17 Bethany Hirst 97 Wycombe District 2:09.92 627
18 Shannon Motha 98 Abingdon Vale 2:10.07 624
19 Yasmin Hooker 98 Atlantis 2:10.25 622
20 Kate Carter 97 Basingstoke Bluefins 2:10.32 621
21 Katie Hodgson 99 Guildford City 2:11.00 611
22 Isabelle Baxter 97 Wycombe District 2:11.19 608
23 Polly Lorimer 98 Havant and Waterlooville 2:12.29 593
24 Rosemary Whittaker 00 Amersham 2:12.35 593
25 Chloe Philp 98 Staines 2:12.72 588
26 Holly O'Farrell 99 Bracknell Synchro 2:13.04 583
27 Emma Shilton 00 Mid-Sussex Marlins 2:13.07 583
28 Thanya Jasinska 99 Amersham 2:13.13 582
29 Kelly Small 99 Portsmouth Northsea 2:13.26 581
30 Samantha Girle 00 Basingstoke Bluefins 2:13.29 580
31 Matilda Thuringer 97 Staines 2:13.39 579
32 Kate Mills 98 City of Oxford 2:13.61 576
33 Nicole Ryan 98 Windsor 2:13.66 575
34 Charlotte Chapman 98 Royal Tunbridge Wells Monson 2:13.88 573
35 Jessica Bishop 98 City of Southampton 2:14.13 569
36 Daisy Moore 97 Basingstoke Bluefins 2:14.35 567
37 Ella Windle 98 Guildford City 2:14.43 566
38 Eilidh MacGregor 97 Bracknell and Wokingham 2:15.15 557
39 Mia Poplawska 98 Amersham 2:16.53 540
40 Lucy Minikin 00 Guildford City 2:17.26 531
41 Isabelle Littlejohn 98 Rushmoor Royals 2:19.08 511
42 Lauren Revell 97 City of Milton Keynes 2:19.69 504

Event 102: Female Multi-Classification 200m Freestyle

Place Name Club Class Time BDP
1Lucy CheneryCMKSS142.40.572.44.25