ASA South East Region Winter Championships

Results for Event 101: Male Open 100m Freestyle

Event 101: Male Open 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Oliver Leonard 95 Rushmoor Royals 51.03 683 24.21
2 Miles Munro 96 Beau Sejour Barracuda 51.46 666 24.22
3 Niall O'Leary 96 Abingdon Vale 52.23 637 24.89
4 Rory Burdin 98 Staines 52.32 634 25.10
4 Yusuke Legard 96 Windsor 52.32 634 25.33
6 Jeremy Osborne 90 City of Southampton 52.61 623 24.90
7 William Condron 95 Portsmouth Northsea 52.73 619 25.18
8 Josh Pankhurst 96 East Grinstead 52.75 618 25.16
9 Henry Goodlud 97 Guildford City 52.95 611 25.40
10 Adam Milne 97 Basingstoke Bluefins 52.96 611 25.07
11 Andrew Roy 98 Woking 53.22 602 25.20
12 Fred Biggs 97 Guildford City 53.24 601 25.78
13 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 53.30 599 25.90
14 Connor Brunt 94 Rushmoor Royals 53.46 594 26.18
15 Elliot Broad 97 Rushmoor Royals 53.50 593 25.43
16 Cameron Moffat 97 Windsor 53.61 589 25.34
17 Jamie Cunningham 97 Rushmoor Royals 53.77 584 25.27
18 Jake Jezzard 95 Newbury 53.78 583 25.79
19 Matthew Semke 93 Rushmoor Royals 53.87 581 25.40
20 Mark Tuddenham 97 Woking 54.23 569 26.15
21 Alexander Smith 90 Woking 54.24 569 26.09
22 Freddy Clampett 98 City of Southampton 54.34 566 26.52
23 Liam Jones 97 Wycombe District 54.46 562 26.19
23 Charlie Pullan 98 Guildford City 54.46 562 26.14
25 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 54.48 561 26.55
26 Alexander Farrell 95 Windsor 54.49 561 26.07
27 Will Stanhope 97 Havant and Waterlooville 54.61 557 26.49
28 Luke Stacey 98 East Grinstead 54.66 556 26.38
29 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 54.76 553 26.53
30 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 54.79 552 26.63
31 Matthew Penning-Lambert 96 Wycombe District 54.81 551 26.25
32 Ewan Laing 95 Rushmoor Royals 54.83 551 26.36
33 Kieran Brunt 96 Rushmoor Royals 54.89 549 26.14
34 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 54.98 546 26.29
35 Harry James 95 Abingdon Vale 55.02 545 26.39
36 Oliver Nightingale 95 Beau Sejour Barracuda 55.13 542 26.35
37 Charlie Messenger 96 Amersham 55.15 541 26.20
37 Kieran Hodson Kilroy 96 Woking 55.15 541 26.18
39 Oliver Waldram 97 Basingstoke Bluefins 55.27 538 26.96
40 Riaan Steyn 96 Guildford City 55.37 535 26.86
41 Christopher Forshaw 96 City of Milton Keynes 55.41 534 26.07
42 Dan Burnham 96 Epsom District 55.46 532 26.24
43 James Sanderson 93 Portsmouth Northsea 55.47 532 26.25
44 James Faull 97 Havant and Waterlooville 55.55 529 26.52
45 James Chambers 97 Woking 55.65 527 26.71
46 Michael Hodgson 67 Guildford City 55.71 525 26.65
47 Jonathon Wileman 96 Crawley 55.83 522 27.00
48 Rory Huggins 99 Havant and Waterlooville 55.95 518 27.18
48 Thomas Thornley 99 Bicester Blue Fins 55.95 518 26.85
50 Daniel Gilbert 97 Havant and Waterlooville 55.99 517 26.81
51 Connor Lewis 96 Wycombe District 56.13 513 27.02
51 Ethan Carter 99 Wycombe District 56.13 513 26.90
53 Christian Revell 95 City of Milton Keynes 56.18 512 26.47
54 Daniel Morgan 94 Aylesbury and District 56.35 507 26.92
55 Jamie Hopper 95 East Invicta eXcel 56.46 504 27.32
56 Charles Hepworth 97 Mid-Sussex Marlins 56.58 501 26.68
57 Elliot Rennie 96 Abingdon Vale 56.63 500 27.33
57 Spencer Turner 69 Basingstoke Bluefins 56.63 500 26.89
59 Ryan Conway 94 City of Oxford 57.04 489 27.26
60 Adam Toy 96 Portsmouth Northsea 57.60 475 27.31
61 Christopher Currie 94 City of Oxford 1:01.77 385 30.41
62 Damian Ng 90 Maidenhead 1:17.54 195 36.83

Event 101J: Male 100m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Rory Burdin 98 Staines 52.32 634
2 Henry Goodlud 97 Guildford City 52.95 611
3 Adam Milne 97 Basingstoke Bluefins 52.96 611
4 Andrew Roy 98 Woking 53.22 602
5 Fred Biggs 97 Guildford City 53.24 601
6 Thomas Flaherty 97 City of Milton Keynes 53.30 599
7 Elliot Broad 97 Rushmoor Royals 53.50 593
8 Cameron Moffat 97 Windsor 53.61 589
9 Jamie Cunningham 97 Rushmoor Royals 53.77 584
10 Mark Tuddenham 97 Woking 54.23 569
11 Freddy Clampett 98 City of Southampton 54.34 566
12 Liam Jones 97 Wycombe District 54.46 562
13 Charlie Pullan 98 Guildford City 54.46 562
14 Oliver Lines 98 City of Milton Keynes 54.48 561
15 Will Stanhope 97 Havant and Waterlooville 54.61 557
16 Luke Stacey 98 East Grinstead 54.66 556
17 Brandon Choi 97 Portsmouth Northsea 54.76 553
18 Dan Smith 98 Portsmouth Northsea 54.79 552
19 Thomas Diaper-Fox 97 Portsmouth Northsea 54.98 546
20 Oliver Waldram 97 Basingstoke Bluefins 55.27 538
21 James Faull 97 Havant and Waterlooville 55.55 529
22 James Chambers 97 Woking 55.65 527
23 Rory Huggins 99 Havant and Waterlooville 55.95 518
24 Thomas Thornley 99 Bicester Blue Fins 55.95 518
25 Daniel Gilbert 97 Havant and Waterlooville 55.99 517
26 Connor Lewis 96 Wycombe District 56.13 513
27 Ethan Carter 99 Wycombe District 56.13 513
28 Charles Hepworth 97 Mid-Sussex Marlins 56.58 501
29 Elliot Rennie 96 Abingdon Vale 56.63 500

Event 101: Male Multi-Classification 100m Freestyle

Place Name Club Class Time BDP
1Christopher CurrieOXFSS141.01.77
2Damian NgMADSS71.17.54