ASA South East Region Age Group Championships

Results for Abingdon Vale

Event 101: Girls Age 10 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
16 Lottie James 04 Abingdon Vale 3:01.72 318 41.64 1:28.50 2:15.93

Event 102D: Girls Age 12 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Emily Ford 02 Abingdon Vale 2:33.64 526 36.03 1:14.51 1:54.99

Event 104C: Boys Age 11 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Daniel McNamara 02 Abingdon Vale 2:25.15 347 32.41 1:09.84 1:47.29
20 Maximillian Bolcato 02 Abingdon Vale 2:30.31 312 34.52 1:13.43 1:52.62

Event 104D: Boys Age 12 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Oliver Hodgson 01 Abingdon Vale 2:23.05 363 32.28 1:08.87 1:46.84

Event 105D: Girls Age 12 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Emily Ford 02 Abingdon Vale 1:11.07 489 33.41

Event 106D: Boys Age 12 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
17 Oliver Hodgson 01 Abingdon Vale 1:28.15 292 41.06

Event 107: Girls Age 11/12 200m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Emily Ford 02 Abingdon Vale 2:33.18 531 35.96 1:15.25 1:55.37

Event 111: Girls Age 11/12 100m Butterfly FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Emily Ford 02 Abingdon Vale 1:10.94 491 33.66

Event 201D: Boys Age 12 1500m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
9 Oliver Hodgson 01 Abingdon Vale 20:05.57 377 35.13 1:15.10 1:55.42 2:36.14 3:17.40 3:58.17 4:39.33 5:20.13 6:01.05 6:44.13 7:25.52 8:06.79 8:46.97 9:27.55 10:08.58 10:50.27 11:29.93 12:10.57 12:51.20 13:31.77 14:11.73 14:50.92 15:30.34 16:09.98 16:49.34 17:29.32 18:08.85 18:49.43 19:27.81

Event 252D: Boys Age 12 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 Oliver Hodgson 01 Abingdon Vale 3:09.59 301 41.84 1:32.11 2:21.21

Event 255C: Boys Age 11 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Daniel McNamara 02 Abingdon Vale 1:16.10 318 36.61
20 Maximillian Bolcato 02 Abingdon Vale 1:20.76 266 39.27

Event 255D: Boys Age 12 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
19 Oliver Hodgson 01 Abingdon Vale 1:18.11 294 37.38

Event 255E: Boys Age 13 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
14 Luke Wilby 00 Abingdon Vale 1:11.22 388 34.95

Event 256D: Girls Age 12 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Emily Ford 02 Abingdon Vale 1:10.07 571 34.12

Event 263: Girls Age 11/12 100m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Emily Ford 02 Abingdon Vale 1:10.04 571 34.28

Event 304C: Boys Age 11 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Maximillian Bolcato 02 Abingdon Vale 2:50.86 297 35.54 1:19.38 2:12.48

Event 304D: Boys Age 12 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
28 Oliver Hodgson 01 Abingdon Vale 2:48.07 312 39.04 1:22.19 2:11.35

Event 304E: Boys Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
21 Luke Wilby 00 Abingdon Vale 2:36.98 383 32.14 1:11.32 2:00.87

Event 306D: Girls Age 12 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Emily Ford 02 Abingdon Vale 2:42.12 471 33.75 1:14.55 2:05.70

Event 351: Girls Age 10 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
27 Alice Martin 03 Abingdon Vale 3:32.78 279 45.90 1:40.76 2:35.65

Event 355D: Girls Age 12 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
9 Emily Ford 02 Abingdon Vale 1:05.85 494 32.07

Event 355E: Girls Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Yasmin Tajalli 01 Abingdon Vale 1:02.93 566 29.84

Event 356C: Boys Age 11 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Daniel McNamara 02 Abingdon Vale 1:05.94 360 31.32

Event 356D: Boys Age 12 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
18 Oliver Hodgson 01 Abingdon Vale 1:06.72 348 31.84

Event 356E: Boys Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
23 Luke Wilby 00 Abingdon Vale 1:03.25 408 29.92

Event 362: Girls Age 13 100m Freestyle FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Yasmin Tajalli 01 Abingdon Vale 1:02.92 567 30.00

Event 402C: Boys Age 11 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Daniel McNamara 02 Abingdon Vale 2:42.03 330 38.51 1:20.06 2:02.28
28 Maximillian Bolcato 02 Abingdon Vale 2:54.43 264 41.70 1:26.60 2:11.56

Event 402D: Boys Age 12 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 Oliver Hodgson 01 Abingdon Vale 2:43.10 323 37.83 1:19.94 2:03.14

Event 402E: Boys Age 13 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
15 Luke Wilby 00 Abingdon Vale 2:32.53 395
15 Luke Wilby 00 Abingdon Vale 2:32.53 395 34.82 1:13.89 1:53.51

Event 404E: Girls Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
23 Yasmin Tajalli 01 Abingdon Vale 2:20.55 519 31.76 1:07.87 1:45.35

Event 405C: Boys Age 11 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Daniel McNamara 02 Abingdon Vale 1:15.89 283 35.01
7 Maximillian Bolcato 02 Abingdon Vale 1:17.92 261 35.58

Event 453D: Boys Age 12 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
13 Oliver Hodgson 01 Abingdon Vale 4:59.05 399 33.07 1:10.20 1:48.80 2:26.95 3:05.65 3:44.48 4:22.75

Event 453C: Boys Age 11 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 Daniel McNamara 02 Abingdon Vale 5:08.17 364 33.80 1:12.79 1:51.04 2:30.73 3:09.13 3:49.26 4:28.38

Event 454D: Girls Age 12 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
12 Emily Ford 02 Abingdon Vale 5:45.61 469 33.99 1:14.61 1:58.01 2:40.81 3:33.48 4:27.10 5:07.42