Hampshire County Swimming Championships 2014

Results for Portsmouth Northsea

Event 101C: Girls Age 10 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Alys Hantrais-Smith 03Portsmouth Northsea 6:18.43 357
5 Maddison Calvesbert-Sharp 04Portsmouth Northsea 6:41.00 300

Event 101D: Girls Age 11 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 5:57.78 422

Event 101F: Girls Age 13 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 5:30.27 537 1:16.36 2:42.07 4:13.97 5:30.27
4 Hannah St-John-Mosse 00Portsmouth Northsea 5:37.51 503 1:15.18 2:40.88 4:23.65 5:37.51
8 Amber Lloyd 00Portsmouth Northsea 5:50.00 451
9 Jessica Churcher 00Portsmouth Northsea 5:51.18 447

Event 101G: Girls Age 14 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Elizabeth Rose 99Portsmouth Northsea 5:57.69 423

Event 102B: Boys Age 9 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Cayden Guyett-Smith 04Portsmouth Northsea 6:22.20 191 1:26.43 3:06.72 4:43.84 6:22.20

Event 102E: Boys Age 12 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 5:09.92 358 1:12.90 2:32.75 3:52.39 5:09.92
12 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 5:20.74 323 1:13.21 2:36.61 4:00.05 5:20.74

Event 102F: Boys Age 13 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Max Burnell 01Portsmouth Northsea 4:28.69 549 1:04.56 2:13.10 3:21.80 4:28.69
2 William Barnes 00Portsmouth Northsea 4:29.60 544 1:04.85 2:13.52 3:22.16 4:29.60
3 Dominic Johnson 00Portsmouth Northsea 4:31.32 534 1:03.63 2:11.98 3:21.17 4:34.08

Event 102G: Boys Age 14 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Luke Robins 99Portsmouth Northsea 4:17.86 622 1:01.67 2:07.62 3:12.93 4:17.86

Event 103: Girls Age 9-12 200m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Portsmouth A 2:10.57 31.82 1:04.37 1:37.88
Ashleigh Aslett
Faye Churcher
Alys Hantrais-Smith
Milly Churcher
26 Portsmouth B 2:26.04 34.92 1:48.81 2:26.04
Rhianna Pedwell
Maddison Calvesbert-Sharp
Emma Mack
Mia McCulloch

Event 104: Boys Age 14 & Under 200m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Portsmouth A 1:49.81 26.92 54.26 1:22.12
Max Burnell
Noah Ward
Dominic Johnson
Luke Robins
10 Portsmouth B 1:59.28 29.10 58.62 1:29.93
Harry Watson
William Barnes
Benjamin Esposito
Miko Olan

Event 105: Girls Age 9-12 200m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Portsmouth A 2:32.99 37.68 1:21.86 1:59.40
Ashleigh Aslett
Alys Hantrais-Smith
Faye Churcher
Milly Churcher
26 Portsmouth B 2:53.76 42.51 1:32.83 2:17.01
Rhianna Pedwell
Maddison Calvesbert-Sharp
Emma Mack
Mia McCulloch

Event 106: Boys Age 14 & Under 200m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Portsmouth A 2:04.59 33.13 1:08.62 1:38.41
Luke Robins
Max Burnell
Noah Ward
Dominic Johnson
13 Portsmouth B 2:21.57 37.41 1:17.80 1:51.03

Back to Top

Event 151: Boys Open 800m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
2 Portsmouth A 7:56.69 28.68 59.32 1:29.81 2:00.48 2:26.77 2:56.70 3:27.39 3:57.44 4:25.58 4:56.56 5:27.90 6:00.04 6:26.44 6:56.36 7:27.49
James Corrigan
Thomas Diaper-Fox
Brandon Choi
William Condron
6 Portsmouth B 8:24.68 29.06 1:00.67 1:33.86 2:07.21 2:35.24 3:06.34 3:37.81 4:09.87 4:38.25 5:10.65 5:44.39 6:17.34 6:44.85 7:17.47 7:51.38
Ashley Ball
Adam Toy
Oliver Kincart
Luke Robins
8 Portsmouth C 8:29.05 34.80 1:10.37 1:43.75 2:12.40
Tom Gregson
Joseph Hendry
Samuel Redman
Aaron Lloyd

Event 152D: Girls Age 11 800m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
3 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 10:41.86 456 1:14.07 2:34.86 3:55.19 5:16.93 6:39.63 8:02.01 9:23.25 10:41.86

Event 152G: Girls Age 14 800m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
3 Bethany Stone 00Portsmouth Northsea 10:06.50 540 32.15 1:08.03 1:45.28 2:23.21 3:01.27 3:39.43 4:18.01 4:56.83 5:35.78 6:14.93 6:54.44 7:33.88 8:12.81 8:51.77 9:30.21

Event 152H: Girls Age 15 800m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
1 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 9:25.58 666 1:07.42 2:18.16 3:29.18 4:40.22 5:51.36 7:03.22 8:15.68 9:25.58

Back to Top

Event 201E: Boys Age 12 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
8 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 5:56.26 321 1:22.39 2:52.17 4:39.41 5:56.26
10 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 6:09.46 287 36.05 1:21.30 2:07.98 2:53.22 3:47.48 4:43.97 5:28.35

Event 201F: Boys Age 13 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Max Burnell 01Portsmouth Northsea 5:05.16 510 30.90 1:06.88 1:46.05 2:24.04 3:09.80 3:56.15 4:31.03
2 William Barnes 00Portsmouth Northsea 5:15.57 461 33.83 1:12.60 1:52.85 2:32.29 3:19.75 4:08.43 4:42.30
3 Noah Ward 01Portsmouth Northsea 5:19.08 446 32.22 1:10.30 1:52.50 2:34.24 3:19.03 4:05.11 4:43.19
Aaron Crockford 00Portsmouth Northsea DQ:Breast: Did not touch with both hands at finish

Event 201G: Boys Age 14 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Luke Robins 99Portsmouth Northsea 4:53.92 571 30.38 1:05.63 1:43.58 2:19.93 3:03.30 3:47.23 4:21.28

Event 202C: Girls Age 10 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Alys Hantrais-Smith 03Portsmouth Northsea 5:40.25 347 36.69 1:18.02 2:02.83 2:47.59 3:32.50 4:17.18 4:59.79
8 Maddison Calvesbert-Sharp 04Portsmouth Northsea 5:56.16 303 38.04 1:20.82 2:06.11 2:53.46 3:38.59 4:25.06 5:11.74
10 Emma Mack 03Portsmouth Northsea 6:01.76 289 39.21 1:24.99 2:11.24 2:57.62 3:44.61 4:31.44 5:17.23

Event 202D: Girls Age 11 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
6 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 5:19.30 420 34.14 1:13.26 1:54.59 2:35.53 3:17.25 3:59.36 4:40.12

Event 202E: Girls Age 12 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
11 Ashleigh Aslett 01Portsmouth Northsea 5:22.61 407 34.31 1:14.48 1:56.08 2:37.54 3:19.40 4:00.71 4:42.85

Event 202F: Girls Age 13 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
8 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 5:00.35 505 33.75 1:11.20 1:50.10 2:29.26 3:06.77 3:46.69 4:25.44
12 Hannah St-John-Mosse 00Portsmouth Northsea 5:03.65 489 34.44 1:12.61 1:51.15 2:29.89 3:09.04 3:48.30 4:27.02
17 Amber Lloyd 00Portsmouth Northsea 5:09.53 461 1:13.34 2:31.46 3:49.13 5:09.53
18 Katie Noble 01Portsmouth Northsea 5:11.06 454 34.76 1:13.90 1:53.56 2:33.15 3:12.52 3:53.02 4:32.97
23 Jessica Churcher 00Portsmouth Northsea 5:13.72 443 33.81 1:12.67 1:53.05 2:33.79 3:14.05 3:54.27 4:34.37

Event 202G: Girls Age 14 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
7 Bethany Stone 00Portsmouth Northsea 4:54.71 534 32.35 1:08.14 1:45.40 2:23.19 3:01.43 3:39.86 4:18.04
13 Elizabeth Rose 99Portsmouth Northsea 5:06.10 477 33.80 1:11.13 1:49.87 2:29.21 3:08.42 3:48.29 4:28.14

Event 203: Girls Age 14 & Under 200m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Portsmouth A 1:58.03 29.20 59.59 1:30.17
Rachel Christie
Elise Sherwin
Bethany Stone
Emma Trotman
10 Portsmouth B 2:03.24 30.21 1:00.95 1:32.39
Ellie Fletcher
Mazie Watson
Katie Noble
Jessica Churcher

Event 204: Boys Age 9-12 200m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Portsmouth A 2:06.71 31.31 1:00.43 1:33.15
William Whitlock
George Ragg-Griffith
Alexander Edge
Joseph Packham
16 Portsmouth B 2:20.16 31.14 1:04.78 1:43.50
Eamon Nichols
Jack Goodwin
Liam Budd
Miro Olan

Event 205: Girls Age 14 & Under 200m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Portsmouth A 2:11.68 34.94 1:10.87 1:43.76
Ellie Fletcher
Rachel Christie
Hannah St-John-Mosse
Emma Trotman
10 Portsmouth B 2:22.75 36.39 1:17.90 1:52.37
Mazie Watson
Katie Noble
Amber Lloyd
Elise Sherwin

Event 206: Boys Age 9-12 200m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Portsmouth A 2:24.23 38.40 1:19.30 1:51.41
William Whitlock
Eamon Nichols
George Ragg-Griffith
Alexander Edge
13 Portsmouth B 2:38.77 38.18 1:20.39 2:01.28
Joseph Packham
Jack Goodwin
Liam Budd
Miro Olan

Back to Top

Event 251: Girls Open 800m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
1 Portsmouth A 8:45.46 31.24 1:05.79 1:40.71 2:14.10 2:44.06 3:16.84 3:50.64 4:22.95 4:52.38 5:26.21 6:00.93 6:36.52 7:06.25 7:39.15 8:12.77
Sarah Owen
Emma Trotman
Lauren Pedwell
Elizabeth Hopkins

Event 252E: Boys Age 12 1500m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
4 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 20:41.13 346 36.44 1:17.03 1:58.09 2:39.48 3:20.48 4:01.58 4:42.83 5:24.77 6:06.72 6:48.44 7:30.18 8:12.62 8:53.84 9:35.65 10:17.64 10:59.59 11:41.09 12:23.14 13:04.90 13:47.73 14:28.82 15:10.29 15:51.53 16:34.60 17:15.97 17:58.39 18:40.06 19:21.72 20:02.13

Event 252F: Boys Age 13 1500m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
1 Dominic Johnson 00Portsmouth Northsea 17:33.99 564 31.20 1:05.65 1:40.09 2:15.50 2:50.81 3:26.57 4:01.89 4:37.60 5:13.01 5:48.41 6:23.75 6:58.85 7:33.35 8:08.26 8:43.71 9:19.31 9:54.50 10:30.08 11:04.97 11:40.42 12:15.29 12:50.77 13:25.94 14:01.50 14:36.58 15:12.06 15:47.75 16:23.57 16:58.82
2 William Barnes 00Portsmouth Northsea 17:55.04 532 31.73 1:07.24 1:43.55 2:19.64 2:55.43 3:31.26 4:07.37 4:43.34 5:19.16 5:55.14 6:30.96 7:07.20 7:43.20 8:18.95 8:54.99 9:31.25 10:07.63 10:44.18 11:20.36 11:56.83 12:33.01 13:09.61 13:45.16 14:21.46 14:57.40 15:33.58 16:09.74 16:45.53 17:20.92

Event 252H: Boys Age 15 1500m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
2 Oliver Kincart 98Portsmouth Northsea 17:29.80 571 29.75 1:02.43 1:36.26 2:10.27 2:44.41 3:18.57 3:52.67 4:26.63 5:01.34 5:36.13 6:11.36 6:46.53 7:22.08 7:57.93 8:33.71 9:09.81 9:45.88 10:22.01 10:58.53 11:34.87 12:11.09 12:46.80 13:22.80 13:58.22 14:34.13 15:09.66 15:45.00 16:20.27 16:55.49
3 James Millar 98Portsmouth Northsea 17:32.27 567 30.99 1:05.48 1:40.09 2:15.26 2:50.82 3:26.13 4:01.66 4:36.56 5:12.36 5:47.65 6:23.36 6:58.53 7:33.99 8:09.09 8:44.49 9:19.69 9:55.52 10:31.03 11:06.91 11:41.96 12:17.42 12:52.21 13:27.55 14:02.79 14:38.27 15:13.23 15:48.40 16:23.94 16:58.69
4 Joseph Hendry 99Portsmouth Northsea 17:42.12 552 30.29 1:04.16 1:38.69 2:13.25 2:48.23 3:22.92 3:58.45 4:33.21 5:08.22 5:43.58 6:19.09 6:54.02 7:29.79 8:05.65 8:41.38 9:17.52 9:53.89 10:29.07 11:05.66 11:41.86 12:18.13 12:53.96 13:30.47 14:06.27 14:42.29 15:19.04 15:54.84 16:31.35 17:07.18

Event 252I: Boys Age 16 1500m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
4 Jack Keeler 97Portsmouth Northsea 17:35.51 562 31.44 1:05.69 1:40.02 2:14.20 2:47.84 3:21.94 3:56.74 4:31.42 5:06.43 5:41.11 6:16.30 6:50.85 7:26.12 8:01.13 8:36.13 9:11.34 9:46.79 10:22.95 10:59.04 11:35.47 12:11.50 12:48.01 13:24.80 14:00.96 14:37.16 15:13.34 15:49.24 16:24.94 17:00.47

Event 252J: Boys Age 17/18 1500m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m 800m 850m 900m 950m 1000m 1050m 1100m 1150m 1200m 1250m 1300m 1350m 1400m 1450m
1 Thomas Diaper-Fox 97Portsmouth Northsea 16:33.08 675 28.57 1:00.73 1:33.22 2:06.34 2:39.41 3:12.31 3:45.44 4:18.39 4:51.59 5:24.64 5:57.82 6:31.04 7:04.22 7:37.54 8:10.86 8:44.32 9:17.68 9:51.15 10:24.46 10:58.43 11:32.08 12:06.18 12:39.60 13:13.09 13:46.66 14:20.56 14:53.68 15:27.38 16:00.74

Back to Top

Event 301B: Girls Age 9 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Mia McCulloch 04Portsmouth Northsea 2:55.57 254
6 Eloise Murcott 04Portsmouth Northsea 3:09.16 203
7 Bethany Stallard 04Portsmouth Northsea 3:18.33 176

Event 301C: Girls Age 10 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Rhianna Pedwell 03Portsmouth Northsea 2:41.23 328 36.81 1:17.72 2:00.19
10 Alys Hantrais-Smith 03Portsmouth Northsea 2:43.97 312 35.80 1:17.38 2:02.35
14 Maddison Calvesbert-Sharp 04Portsmouth Northsea 2:47.75 291 38.56 1:21.67 2:05.72

Event 301D: Girls Age 11 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 2:27.76 426 33.42 1:11.15 1:50.24
20 Milly Churcher 02Portsmouth Northsea 2:43.06 317 35.09 1:16.25 2:00.21

Event 302B: Boys Age 9 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Cayden Guyett-Smith 04Portsmouth Northsea 2:59.41 170 39.81 1:26.05 2:14.48

Event 302C: Boys Age 10 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Jack Goodwin 03Portsmouth Northsea 2:35.92 259 35.59 1:15.77 1:57.01

Event 303F: Girls Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 2:30.81 564 32.18 1:12.10 1:56.60
12 Hannah St.John-Mosse 00Portsmouth Northsea 2:40.04 472 33.61 1:14.85 2:03.82
16 Amber Lloyd 00Portsmouth Northsea 2:41.78 457 34.22 1:15.40 2:05.00
19 Katie Noble 01Portsmouth Northsea 2:43.43 443 35.95 1:16.86 2:05.14
22 Rosie Gunn 00Portsmouth Northsea 2:45.19 429 35.44 1:17.42 2:07.14
23 Jessica Churcher 00Portsmouth Northsea 2:47.00 415 36.27 1:16.78 2:08.97

Event 303G: Girls Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 2:22.89 663 31.04 1:06.90 1:49.64
10 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 2:38.12 489 32.29 1:11.42 2:00.76
11 Mazie Watson 00Portsmouth Northsea 2:39.41 478 35.03 1:15.40 2:02.00
13 Bethany Stone 00Portsmouth Northsea 2:39.65 475 33.82 1:14.95 2:04.33
17 Elise Sherwin 00Portsmouth Northsea 2:48.80 402 36.02 1:19.36 2:10.14

Event 304E: Boys Age 12 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 George Ragg-Griffith 01Portsmouth Northsea 2:42.26 312 32.92 1:14.13 2:05.12
8 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 2:44.42 300 35.12 1:15.89 2:06.76
12 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 2:46.52 289 36.52 1:18.87 2:09.64

Event 304F: Boys Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Max Burnell 01Portsmouth Northsea 2:19.02 496 30.35 1:05.92 1:47.74
2 Dominic Johnson 00Portsmouth Northsea 2:22.59 460 29.81 1:05.65 1:48.43
3 Noah Ward 01Portsmouth Northsea 2:25.79 430 32.47 1:11.07 1:52.18
11 Harry Watson 01Portsmouth Northsea 2:39.68 328 33.81 1:14.48 2:04.44
Aaron Crockford 00Portsmouth Northsea DQ:Back: Left position on back (other than to init

Event 305B: Girls Age 9 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Eloise Murcott 04Portsmouth Northsea 42.29 224
4 Mia McCulloch 04Portsmouth Northsea 42.30 224
6 Bethany Stallard 04Portsmouth Northsea 43.97 200

Event 305C: Girls Age 10 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Alys Hantrais-Smith 03Portsmouth Northsea 38.19 305
5 Maddison Calvesbert-Sharp 04Portsmouth Northsea 38.84 290

Event 305D: Girls Age 11 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 37.01 335

Event 305E: Girls Age 12 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
16 Ashleigh Aslett 01Portsmouth Northsea 36.99 335

Event 305F: Girls Age 13 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 32.91 476
15 Jessica Churcher 00Portsmouth Northsea 35.53 378
16 Katie Noble 01Portsmouth Northsea 35.57 377

Event 305G: Girls Age 14 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 33.55 449
7 Mazie Watson 00Portsmouth Northsea 35.41 382
8 Elise Sherwin 00Portsmouth Northsea 35.57 377

Event 306B: Boys Age 9 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Cayden Guyett-Smith 04Portsmouth Northsea 43.20 143

Event 306D: Boys Age 11 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
8 Joseph Packham 03Portsmouth Northsea 39.42 189

Event 306E: Boys Age 12 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
6 George Ragg-Griffith 01Portsmouth Northsea 34.95 271
10 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 36.19 244
19 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 37.80 214

Event 307D: Girls Age 11 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 1:24.78 405 40.34

Event 307E: Girls Age 12 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
8 Ashleigh Aslett 01Portsmouth Northsea 1:29.24 347 40.78

Event 307F: Girls Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 1:17.28 534 36.76
16 Alexandra Bobrikova 01Portsmouth Northsea 1:28.08 361 41.07
17 Katie Noble 01Portsmouth Northsea 1:28.26 359 41.57

Event 307G: Girls Age 14 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 1:16.66 547 36.35

Event 308E: Boys Age 12 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 Eamon Nichols 01Portsmouth Northsea 1:27.68 255 41.39
10 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 1:36.12 194 44.67

Event 308F: Boys Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Noah Ward 01Portsmouth Northsea 1:16.76 380 36.18

Event 309C: Girls Age 10 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
Emma Mack 03Portsmouth Northsea DQ:Did not finish

Event 309F: Girls Age 13 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Hannah St.John-Mosse 00Portsmouth Northsea 2:34.36 479
2 Amber Lloyd 00Portsmouth Northsea 2:40.18 429 34.27 1:14.10 1:57.11
8 Alexandra Bobrikova 01Portsmouth Northsea 2:57.50 315 37.97 1:22.48 2:08.96

Event 309G: Girls Age 14 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Bethany Stone 00Portsmouth Northsea 2:38.79 440 34.09 1:13.89 1:55.73

Event 310C: Boys Age 10 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Liam Budd 03Portsmouth Northsea 3:21.66 158 43.33 1:33.85 2:28.43

Event 310E: Boys Age 12 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 George Ragg-Griffith 01Portsmouth Northsea 2:42.46 303 34.83 1:16.41 1:59.68
3 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 2:52.04 255 37.60 1:22.11 2:08.32
7 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 2:57.63 232 38.49 1:24.31 2:12.27

Event 310F: Boys Age 13 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Dominic Johnson 00Portsmouth Northsea 2:20.25 471 30.98 1:06.37 1:42.49
2 Max Burnell 01Portsmouth Northsea 2:22.42 450 31.67 1:07.94 1:44.91
3 William Barnes 00Portsmouth Northsea 2:29.80 386 33.25 1:11.51 1:50.68
6 Aaron Crockford 00Portsmouth Northsea 2:41.55 308 35.20 1:17.09 1:59.83

Event 311E: Boys Age 12 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 2:41.50 317 35.15 1:15.68 2:05.26

Back to Top

Event 321: Girls Age 9 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Mia McCulloch 04Portsmouth Northsea 2:53.19 264 38.69 1:24.10 2:10.38
6 Bethany Stallard 04Portsmouth Northsea 3:09.80 201 40.66 1:27.67 2:16.99
7 Eloise Murcott 04Portsmouth Northsea 3:10.32 199 41.53 1:29.46 2:19.99

Event 323: Girls Age 11 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 2:25.21 449 32.94 1:10.20 1:48.90

Event 324: Boys Age 9 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Cayden Guyett-Smith 04Portsmouth Northsea 2:56.74 178 39.52 1:25.76 2:13.69

Event 325: Boys Age 10 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Jack Goodwin 03Portsmouth Northsea 2:34.57 266 35.33 1:14.42 1:54.04

Event 328: Girls Age 13 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 2:28.10 596 32.74 1:11.51 1:54.24
8 Hannah St.John-Mosse 00Portsmouth Northsea 2:43.56 442 34.12 1:16.26 2:06.42

Event 329: Girls Age 14 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 2:20.92 691 30.59 1:06.30 1:48.03

Event 330: Boys Age 12 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 George Ragg-Griffith 01Portsmouth Northsea 2:44.60 299 34.30 1:16.99 2:08.43
7 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 2:45.76 293 35.98 1:17.49 2:08.97

Event 331: Boys Age 13 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Max Burnell 01Portsmouth Northsea 2:20.47 481 30.73 1:06.76 1:48.74
2 Dominic Johnson 00Portsmouth Northsea 2:23.89 448 30.63 1:08.25 1:50.57
3 Noah Ward 01Portsmouth Northsea 2:28.90 404 32.74 1:12.25 1:54.43

Event 351B: Girls Age 9 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Bethany Stallard 04Portsmouth Northsea 3:46.83 209 54.00 1:52.58 2:50.80
2 Mia McCulloch 04Portsmouth Northsea 3:47.37 207 51.93 1:50.24 2:49.98
5 Eloise Murcott 04Portsmouth Northsea 3:52.67 193 53.32 1:54.60 2:54.20
6 Molly-Anne Thompson 04Portsmouth Northsea 4:01.46 173 54.12 1:55.03 2:58.33

Event 351C: Girls Age 10 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Alys Hantrais-Smith 03Portsmouth Northsea 3:19.87 305 44.91 1:36.92 2:29.09
8 Maddison Calvesbert-Sharp 04Portsmouth Northsea 3:31.92 256 48.70 1:42.18 2:36.95
10 Rhianna Pedwell 03Portsmouth Northsea 3:32.83 253 48.55 1:43.20 2:38.09
12 Emma Mack 03Portsmouth Northsea 3:33.33 251 49.91 1:44.42 2:39.92

Event 351D: Girls Age 11 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 2:59.98 418 40.68 1:26.89 2:13.66

Event 352C: Boys Age 10 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Jack Goodwin 03Portsmouth Northsea 3:17.93 227 44.49 1:36.03 2:27.88
3 Liam Budd 03Portsmouth Northsea 3:33.83 180 50.53 1:45.39 2:39.87

Event 353E: Girls Age 12 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
16 Ashleigh Aslett 01Portsmouth Northsea 2:47.55 368 39.83 1:23.18 2:06.15

Event 353F: Girls Age 13 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Jessica Churcher 00Portsmouth Northsea 2:38.27 436 36.58 1:17.16 1:58.56
19 Hannah St.John-Mosse 00Portsmouth Northsea 2:42.76 401 39.47 1:20.89 2:02.04

Event 353G: Girls Age 14 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 2:32.46 488 35.53 1:15.23 1:54.15
8 Mazie Watson 00Portsmouth Northsea 2:38.73 432 37.72 1:18.11 1:58.80

Event 354E: Boys Age 12 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 George Ragg-Griffith 01Portsmouth Northsea 2:41.21 285 38.45 1:19.80 2:01.54
13 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 2:45.40 264 38.74 1:20.37 2:03.94
14 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 2:45.81 262 38.69 1:21.01 2:04.60

Event 354F: Boys Age 13 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Max Burnell 01Portsmouth Northsea 2:21.37 423 33.39 1:09.30 1:46.27
5 Aaron Crockford 00Portsmouth Northsea 2:34.96 321 37.48 1:17.75 1:56.51

Event 355B: Girls Age 9 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
4 Bethany Stallard 04Portsmouth Northsea 43.66 174
5 Eloise Murcott 04Portsmouth Northsea 44.32 166

Event 355C: Girls Age 10 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Alys Hantrais-Smith 03Portsmouth Northsea 37.55 274
7 Rhianna Pedwell 03Portsmouth Northsea 39.74 231
10 Maddison Calvesbert-Sharp 04Portsmouth Northsea 40.14 224

Event 355D: Girls Age 11 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
4 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 36.05 309

Event 355F: Girls Age 13 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 31.94 445
10 Alexandra Bobrikova 01Portsmouth Northsea 33.46 387
14 Rosie Gunn 00Portsmouth Northsea 33.93 371
16 Hannah St.John-Mosse 00Portsmouth Northsea 34.31 359
19 Amber Lloyd 00Portsmouth Northsea 35.10 335

Event 355G: Girls Age 14 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 30.50 511
6 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 32.79 411
8 Bethany Stone 00Portsmouth Northsea 33.66 380

Event 356C: Boys Age 10 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
9 Liam Budd 03Portsmouth Northsea 41.39 146

Event 356D: Boys Age 11 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Joseph Packham 03Portsmouth Northsea 34.90 244

Event 356E: Boys Age 12 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 George Ragg-Griffith 01Portsmouth Northsea 32.06 314
7 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 34.87 244
9 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 35.41 233

Event 356F: Boys Age 13 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Dominic Johnson 00Portsmouth Northsea 29.97 385
3 Max Burnell 01Portsmouth Northsea 30.46 367
9 William Barnes 00Portsmouth Northsea 32.19 311
11 Aaron Crockford 00Portsmouth Northsea 32.48 302

Event 357D: Girls Age 11 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
6 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 1:09.92 388 33.51
19 Milly Churcher 02Portsmouth Northsea 1:17.41 286 36.05

Event 357F: Girls Age 13 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 1:03.43 520 31.23
22 Katie Noble 01Portsmouth Northsea 1:08.04 421 32.74
28 Hannah St.John-Mosse 00Portsmouth Northsea 1:10.49 379 34.68

Event 357G: Girls Age 14 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 59.77 622 29.19
11 Bethany Stone 00Portsmouth Northsea 1:04.48 495 31.45
12 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 1:04.79 488 31.22
15 Elise Sherwin 00Portsmouth Northsea 1:05.48 473 31.25

Event 358E: Boys Age 12 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 George Ragg-Griffith 01Portsmouth Northsea 1:06.23 312 31.39
7 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 1:08.12 287 32.53
14 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 1:10.30 261 33.98

Event 358F: Boys Age 13 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Dominic Johnson 00Portsmouth Northsea 1:00.75 405 29.70
4 William Barnes 00Portsmouth Northsea 1:00.86 403 29.54
6 Noah Ward 01Portsmouth Northsea 1:01.67 387 29.68
13 Aaron Crockford 00Portsmouth Northsea 1:05.28 326 31.29

Back to Top

Event 401B: Girls Age 9 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Bethany Stallard 04Portsmouth Northsea 3:16.14 256 43.57 1:32.95 2:30.62
2 Mia McCulloch 04Portsmouth Northsea 3:17.31 252 45.41 1:35.58 2:32.81
3 Eloise Murcott 04Portsmouth Northsea 3:18.92 246 44.70 1:31.63 2:32.34

Event 401C: Girls Age 10 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Alys Hantrais-Smith 03Portsmouth Northsea 2:56.10 354 38.55 1:23.78 2:16.75
7 Rhianna Pedwell 03Portsmouth Northsea 3:04.06 310 41.35 1:28.61 2:23.32
12 Emma Mack 03Portsmouth Northsea 3:08.15 290 42.26 1:31.09 2:26.05
13 Maddison Calvesbert-Sharp 04Portsmouth Northsea 3:08.38 289 40.72 1:27.14 2:25.49

Event 401D: Girls Age 11 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 2:44.00 439 35.52 1:17.27 2:05.16

Event 402C: Boys Age 10 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Jack Goodwin 03Portsmouth Northsea 2:58.27 235 37.28 1:25.90 2:17.08
7 Liam Budd 03Portsmouth Northsea 3:09.58 196 43.17 1:31.86 2:27.59

Event 403F: Girls Age 13 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 2:17.22 532 32.13 1:07.71 1:42.79
18 Hannah St.John-Mosse 00Portsmouth Northsea 2:22.91 471 34.03 1:10.56 1:47.87
21 Katie Noble 01Portsmouth Northsea 2:24.50 455 33.84 1:11.08 1:48.93
28 Jessica Churcher 00Portsmouth Northsea 2:28.90 416 33.67 1:12.08 1:50.97

Event 403G: Girls Age 14 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 2:07.63 661 30.43 1:02.82 1:35.63
8 Bethany Stone 00Portsmouth Northsea 2:18.13 521 32.01 1:07.20 1:43.15
8 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 2:18.13 521 31.99 1:07.97 1:43.43
15 Elizabeth Rose 99Portsmouth Northsea 2:24.73 453 33.48 1:10.33 1:47.69
17 Mazie Watson 00Portsmouth Northsea 2:25.17 449 33.58 1:10.21 1:48.17
18 Elise Sherwin 00Portsmouth Northsea 2:27.49 428 32.98 1:10.20 1:49.49

Event 404E: Boys Age 12 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 George Ragg-Griffith 01Portsmouth Northsea 2:24.34 326 31.47 1:08.31 1:46.66
11 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 2:25.98 315 32.92 1:10.34 1:48.40
16 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 2:27.26 307 33.01 1:11.09 1:50.32

Event 404F: Boys Age 13 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Max Burnell 01Portsmouth Northsea 2:05.52 496 29.90 1:02.07 1:34.29
2 Dominic Johnson 00Portsmouth Northsea 2:07.17 477 29.45 1:01.35 1:34.28
3 Noah Ward 01Portsmouth Northsea 2:09.14 456 29.93 1:02.62 1:36.72
4 William Barnes 00Portsmouth Northsea 2:10.53 441 30.71 1:03.83 1:37.90
9 Aaron Crockford 00Portsmouth Northsea 2:15.01 399 31.44 1:05.16 1:40.20
17 Harry Watson 01Portsmouth Northsea 2:22.16 342 32.50 1:09.67 1:46.64

Event 405B: Girls Age 9 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Eloise Murcott 04Portsmouth Northsea 3:09.28 255 43.71 1:32.37 2:21.71
4 Bethany Stallard 04Portsmouth Northsea 3:21.43 212 48.40 1:40.83 2:32.52
Mia McCulloch 04Portsmouth Northsea DQ:Left position on back (other than to initiate t

Event 405C: Girls Age 10 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Alys Hantrais-Smith 03Portsmouth Northsea 2:53.04 334 41.15 1:25.46 2:10.34
6 Maddison Calvesbert-Sharp 04Portsmouth Northsea 2:58.20 306
12 Rhianna Pedwell 03Portsmouth Northsea 3:07.05 264 44.67 1:31.79 2:21.43

Event 405D: Girls Age 11 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 2:44.02 392 38.20 1:19.57 2:02.57

Event 406B: Boys Age 9 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
Cayden Guyett-Smith 04Portsmouth Northsea DQ:Started before starting signal

Event 406C: Boys Age 10 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
Harry Stone 03Portsmouth Northsea DQ:Left position on back (other than to initiate t

Event 406D: Boys Age 11 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Joseph Packham 03Portsmouth Northsea 2:57.58 213 40.64 1:24.92 2:12.42

Event 407B: Girls Age 9 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Mia McCulloch 04Portsmouth Northsea 49.66 195
5 Bethany Stallard 04Portsmouth Northsea 52.04 169
8 Eloise Murcott 04Portsmouth Northsea 52.30 167

Event 407C: Girls Age 10 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Alys Hantrais-Smith 03Portsmouth Northsea 43.42 292
13 Maddison Calvesbert-Sharp 04Portsmouth Northsea 47.49 223
14 Rhianna Pedwell 03Portsmouth Northsea 47.81 219

Event 407D: Girls Age 11 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 39.37 391

Event 407E: Girls Age 12 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
6 Ashleigh Aslett 01Portsmouth Northsea 39.72 381

Event 407F: Girls Age 13 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 36.52 490
15 Rosie Gunn 00Portsmouth Northsea 40.07 371
17 Katie Noble 01Portsmouth Northsea 40.16 369
18 Alexandra Bobrikova 01Portsmouth Northsea 40.26 366
22 Jessica Churcher 00Portsmouth Northsea 42.76 306

Event 407G: Girls Age 14 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 35.31 543
6 Mazie Watson 00Portsmouth Northsea 39.96 374
7 Elise Sherwin 00Portsmouth Northsea 41.85 326
8 Elizabeth Rose 99Portsmouth Northsea 41.88 325

Event 408B: Boys Age 9 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Cayden Guyett-Smith 04Portsmouth Northsea 50.89 122

Event 408C: Boys Age 10 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 Carl Blastique 03Portsmouth Northsea 45.97 166
9 Liam Budd 03Portsmouth Northsea 49.11 136

Event 408E: Boys Age 12 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Eamon Nichols 01Portsmouth Northsea 39.72 257
12 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 42.54 209
15 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 43.70 193

Event 409F: Girls Age 13 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Hannah St.John-Mosse 00Portsmouth Northsea 1:11.28 461 33.76
7 Amber Lloyd 00Portsmouth Northsea 1:12.77 433 34.08
10 Alexandra Bobrikova 01Portsmouth Northsea 1:13.72 416 34.85
14 Katie Noble 01Portsmouth Northsea 1:18.92 339 36.66
16 Jessica Churcher 00Portsmouth Northsea 1:20.43 321 36.47

Event 409G: Girls Age 14 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 1:10.25 481 32.23
8 Bethany Stone 00Portsmouth Northsea 1:13.54 419 34.38

Event 410D: Boys Age 11 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 Joseph Packham 03Portsmouth Northsea 1:23.77 194 37.57

Event 410E: Boys Age 12 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 George Ragg-Griffith 01Portsmouth Northsea 1:10.77 321 32.81
4 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 1:16.73 252 36.20
8 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 1:21.73 209 37.66

Event 410F: Boys Age 13 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Dominic Johnson 00Portsmouth Northsea 1:05.37 408 30.43
2 Max Burnell 01Portsmouth Northsea 1:05.50 405 30.78
4 William Barnes 00Portsmouth Northsea 1:09.39 341 32.77
11 Aaron Crockford 00Portsmouth Northsea 1:12.53 299 32.74

Back to Top

Event 420: Girls Age 9 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Mia McCulloch 04Portsmouth Northsea 3:13.10 269 44.79 1:33.81 2:30.42
2 Eloise Murcott 04Portsmouth Northsea 3:21.52 236 45.95 1:32.40 2:33.31
Bethany Stallard 04Portsmouth Northsea DQ:Back: Not on back at finish

Event 421: Girls Age 10 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Alys Hantrais-Smith 03Portsmouth Northsea 2:55.42 358 38.70 1:24.54 2:16.73
6 Rhianna Pedwell 03Portsmouth Northsea 3:02.38 319 41.15 1:28.21 2:22.59

Event 422: Girls Age 11 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 2:41.63 458 35.70 1:16.32 2:04.08

Event 424: Boys Age 10 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Jack Goodwin 03Portsmouth Northsea 2:51.38 265 36.84 1:24.66 2:13.49
6 Liam Budd 03Portsmouth Northsea 3:08.43 199 43.08 1:29.97 2:26.90

Event 427: Girls Age 13 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 2:16.69 538 31.65 1:06.58 1:42.04

Event 428: Girls Age 14 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 2:06.09 685 29.90 1:01.89 1:34.45
6 Bethany Stone 00Portsmouth Northsea 2:16.16 544 31.51 1:06.05 1:41.75
7 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 2:21.01 490 31.81 1:07.57 1:44.44

Event 429: Boys Age 12 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 George Ragg-Griffith 01Portsmouth Northsea 2:25.36 319 33.34 1:09.91 1:47.91

Event 430: Boys Age 13 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Max Burnell 01Portsmouth Northsea 2:04.12 513 29.31 1:00.95 1:32.55
2 Dominic Johnson 00Portsmouth Northsea 2:07.54 473 30.45 1:02.52 1:34.79
3 William Barnes 00Portsmouth Northsea 2:08.22 465 30.07 1:02.82 1:35.69
5 Noah Ward 01Portsmouth Northsea 2:09.41 453 30.03 1:03.02 1:36.68

Event 451B: Girls Age 9 100m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Mia McCulloch 04Portsmouth Northsea 1:33.26 237 43.35
3 Eloise Murcott 04Portsmouth Northsea 1:34.51 228 43.32
4 Bethany Stallard 04Portsmouth Northsea 1:35.75 219 44.50

Event 451C: Girls Age 10 100m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 Alys Hantrais-Smith 03Portsmouth Northsea 1:23.16 335 38.94
8 Maddison Calvesbert-Sharp 04Portsmouth Northsea 1:26.59 297 39.72
11 Rhianna Pedwell 03Portsmouth Northsea 1:27.45 288 42.40

Event 451D: Girls Age 11 100m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 1:17.85 408 36.27

Event 451F: Girls Age 13 100m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 1:10.40 552 32.89
16 Rosie Gunn 00Portsmouth Northsea 1:16.62 428 35.63
22 Jessica Churcher 00Portsmouth Northsea 1:17.22 418 35.46
25 Alexandra Bobrikova 01Portsmouth Northsea 1:17.82 408 35.90
26 Katie Noble 01Portsmouth Northsea 1:18.13 404 36.52

Event 451G: Girls Age 14 100m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 1:07.83 617 32.00
9 Bethany Stone 00Portsmouth Northsea 1:16.24 434 34.92
10 Mazie Watson 00Portsmouth Northsea 1:16.48 430 35.32
11 Elizabeth Rose 99Portsmouth Northsea 1:18.13 404 37.17

Event 452B: Boys Age 9 100m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Cayden Guyett-Smith 04Portsmouth Northsea 1:35.73 149 45.84
7 Harrison Roadnight 04Portsmouth Northsea 1:40.09 130 46.41

Event 452C: Boys Age 10 100m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
8 Liam Budd 03Portsmouth Northsea 1:28.91 186 42.93

Event 452E: Boys Age 12 100m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
5 George Ragg-Griffith 01Portsmouth Northsea 1:17.10 285 35.04
8 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 1:18.07 275 35.75

Event 452F: Boys Age 13 100m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Aaron Crockford 00Portsmouth Northsea 1:13.22 333 33.68
9 Harry Watson 01Portsmouth Northsea 1:16.34 294 35.46

Event 453E: Girls Age 12 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Ashleigh Aslett 01Portsmouth Northsea 3:13.12 338 40.98 1:31.50 2:23.33

Event 453F: Girls Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 2:49.25 503 38.29 1:20.99 2:05.04
15 Katie Noble 01Portsmouth Northsea 3:10.44 353 43.48 1:32.15 2:22.24

Event 453G: Girls Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 2:45.64 536 37.42 1:19.78 2:02.83
3 Mazie Watson 00Portsmouth Northsea 3:01.72 406 42.31 1:28.70 2:15.76
4 Elizabeth Rose 99Portsmouth Northsea 3:03.50 394 42.36 1:28.37 2:16.07

Event 454E: Boys Age 12 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Eamon Nichols 01Portsmouth Northsea 3:10.46 254 42.70 1:31.83 2:22.09

Event 454F: Boys Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Noah Ward 01Portsmouth Northsea 2:41.85 414 36.20 1:17.39 1:59.20
2 Dominic Johnson 00Portsmouth Northsea 2:48.54 367 38.15 1:20.59 2:04.26
5 William Barnes 00Portsmouth Northsea 2:55.23 327 39.20 1:23.78 2:09.60

Event 455B: Girls Age 9 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 Mia McCulloch 04Portsmouth Northsea 37.69 235
8 Eloise Murcott 04Portsmouth Northsea 38.08 228
12 Bethany Stallard 04Portsmouth Northsea 42.06 169

Event 455C: Girls Age 10 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Alys Hantrais-Smith 03Portsmouth Northsea 33.15 345
12 Maddison Calvesbert-Sharp 04Portsmouth Northsea 34.27 312
17 Rhianna Pedwell 03Portsmouth Northsea 35.25 287

Event 455D: Girls Age 11 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
6 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 32.09 380

Event 455F: Girls Age 13 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 29.32 499
19 Rosie Gunn 00Portsmouth Northsea 30.94 424

Event 455G: Girls Age 14 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 28.12 565
14 Bethany Stone 00Portsmouth Northsea 30.42 446

Event 456B: Boys Age 9 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Cayden Guyett-Smith 04Portsmouth Northsea 36.69 169
8 Harrison Roadnight 04Portsmouth Northsea 40.01 131

Event 456D: Boys Age 11 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
9 Joseph Packham 03Portsmouth Northsea 32.78 237

Event 456E: Boys Age 12 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 George Ragg-Griffith 01Portsmouth Northsea 29.15 338
6 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 30.60 292
15 Eamon Nichols 01Portsmouth Northsea 31.93 257
18 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 32.74 238

Event 456F: Boys Age 13 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
9 Dominic Johnson 00Portsmouth Northsea 29.20 336
11 Aaron Crockford 00Portsmouth Northsea 29.25 334
13 William Barnes 00Portsmouth Northsea 29.38 330

Event 457D: Girls Age 11 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
5 Faye Churcher 02Portsmouth Northsea 1:18.65 346 37.53

Event 457E: Girls Age 12 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
18 Ashleigh Aslett 01Portsmouth Northsea 1:20.05 328 39.33

Event 457F: Girls Age 13 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
5 Rachel Christie 00Portsmouth Northsea 1:12.46 443 35.14
16 Jessica Churcher 00Portsmouth Northsea 1:15.33 394 36.08
18 Hannah St.John-Mosse 00Portsmouth Northsea 1:16.30 379 37.59
22 Rosie Gunn 00Portsmouth Northsea 1:17.31 365 37.18

Event 457G: Girls Age 14 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 1:12.58 441 34.95
7 Elizabeth Rose 99Portsmouth Northsea 1:15.37 393 36.83

Event 458D: Boys Age 11 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
7 Joseph Packham 03Portsmouth Northsea 1:22.56 208 39.91

Event 458E: Boys Age 12 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 George Ragg-Griffith 01Portsmouth Northsea 1:14.66 282 36.67
6 William Whitlock 01Portsmouth Northsea 1:16.55 261 36.74
13 Alexander Edge 01Portsmouth Northsea 1:19.50 233 38.63

Event 458F: Boys Age 13 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 William Barnes 00Portsmouth Northsea 1:10.71 332 34.74

Back to Top

Event 501J: Boys Age 17/18 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 William Condron 95Portsmouth Northsea 52.97 695 25.68
4 Thomas Diaper-Fox 97Portsmouth Northsea 54.75 629 26.35
6 James Corrigan 96Portsmouth Northsea 56.03 587 27.53
10 Ashley Ball 95Portsmouth Northsea 57.28 549 27.73
14 Adam Toy 96Portsmouth Northsea 57.92 531 27.66

Event 501K: Boys Age 19 & Over 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
6 Thomas Mills 93Portsmouth Northsea 55.19 614 26.28
10 James Sanderson 93Portsmouth Northsea 56.51 572 27.25
15 James Daniel 94Portsmouth Northsea 1:00.36 469 1:00.36

Event 501H: Boys Age 15 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
19 Harrison Flemming 98Portsmouth Northsea 1:01.52 443 28.87

Event 501I: Boys Age 16 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
8 Brandon Choi 97Portsmouth Northsea 56.33 578 27.03
21 Aaron Lloyd 98Portsmouth Northsea 1:00.06 476 28.48

Event 502O: Girls Age 14 & Under 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
17 Hannah Toy 99Portsmouth Northsea 2:34.72 389 34.90 1:13.80 1:54.99

Event 502H: Girls Age 15 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 2:12.84 615 31.49 1:04.94 1:39.40
4 Kelly Small 99Portsmouth Northsea 2:15.04 586 30.31 1:04.56 1:39.98

Event 502I: Girls Age 16 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Megan Owen 97Portsmouth Northsea 2:13.86 601 1:04.47 2:13.86
10 Helen St.John-Mosse 97Portsmouth Northsea 2:23.81 485 32.06 1:08.25 1:46.57

Event 503K: Boys Age 19 & Over 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Samuel Redman 92Portsmouth Northsea 31.06 633

Event 503H: Boys Age 15 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 James Millar 98Portsmouth Northsea 32.46 555
3 Oliver Kincart 98Portsmouth Northsea 34.58 459
9 Harrison Flemming 98Portsmouth Northsea 36.99 375
17 Matthew Whittenham 98Portsmouth Northsea 39.50 308

Event 504H: Girls Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Elizabeth Hopkins 99Portsmouth Northsea 1:15.57 617 35.88
4 Lauren Pedwell 98Portsmouth Northsea 1:22.17 480 38.81

Event 504I: Girls Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Sarah Hughes 97Portsmouth Northsea 1:17.78 566 36.69

Event 505J: Boys Age 17/18 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Tom Gregson 96Portsmouth Northsea 4:56.48 556 29.54 1:04.79 1:43.85 2:22.28 3:06.29 3:50.26 4:23.76

Event 505O: Boys Age 14 & Under 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Luke Robins 99Portsmouth Northsea 4:59.21 541 1:06.96 2:22.25 3:50.87 4:59.21
3 Dominic Johnson 00Portsmouth Northsea 5:10.54 484 31.03 1:08.34 1:48.64 2:28.84 3:14.12 4:00.54 4:35.13

Event 505H: Boys Age 15 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Oliver Kincart 98Portsmouth Northsea 4:46.32 618 1:05.40 2:17.57 3:40.58 4:46.32
3 James Millar 98Portsmouth Northsea 4:57.65 550 31.51 1:08.36 1:48.11 2:26.67 3:08.03 3:49.65 4:24.92

Event 506O: Girls Age 14 & Under 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 1:11.79 474 1:11.79
5 Hannah St.John-Mosse 2000Portsmouth Northsea 1:12.38 463 34.20

Event 506H: Girls Age 15 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 Lauren Pedwell 98Portsmouth Northsea 1:08.29 551 31.49
3 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 1:08.34 550 32.34

Event 506I: Girls Age 16 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Sarah Hughes 97Portsmouth Northsea 1:06.63 593 31.23
2 Megan Owen 97Portsmouth Northsea 1:07.80 563 31.23
7 Helen St.John-Mosse 97Portsmouth Northsea 1:11.97 471 33.38

Event 507J: Boys Age 17/18 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 William Condron 95Portsmouth Northsea 1:00.49 633 29.59
4 James Corrigan 96Portsmouth Northsea 1:01.96 589 31.08
6 Adam Toy 96Portsmouth Northsea 1:04.69 518 1:04.69
8 Thomas Diaper-Fox 97Portsmouth Northsea 1:06.36 479 32.61

Event 507K: Boys Age 19 & Over 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 Thomas Mills 93Portsmouth Northsea 1:02.38 577 29.92

Event 507O: Boys Age 14 & Under 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
Luke Robins 99Portsmouth Northsea DQ:Totally submerged at finish at finish

Event 507H: Boys Age 15 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Oliver Kincart 98Portsmouth Northsea 1:07.38 458 33.06

Event 507I: Boys Age 16 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
5 Jack Keeler 97Portsmouth Northsea 1:02.65 570 30.03
18 Samuel Madden 98Portsmouth Northsea 1:12.19 372 34.67

Event 508O: Girls Age 14 & Under 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 35.02 461
11 Hannah Toy 99Portsmouth Northsea 37.40 379

Event 509J: Boys Age 17/18 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Ashley Ball 95Portsmouth Northsea 2:21.79 486 30.81 1:06.33 1:43.00
3 Tom Gregson 96Portsmouth Northsea 2:22.87 475 1:06.78 2:22.87

Event 509O: Boys Age 14 & Under 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 William Barnes 00Portsmouth Northsea 2:33.02 387 33.51 1:12.80 1:53.01

Event 509I: Boys Age 16 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Brandon Choi 97Portsmouth Northsea 2:20.52 500 30.34 1:05.52 1:42.43
5 Aaron Lloyd 98Portsmouth Northsea 2:24.58 459 30.87 1:07.62 1:46.28

Event 512: Girls Open 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 2:13.86 601 31.79 1:05.30 1:40.10

Event 512J: Girls 200m Freestyle JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 2:13.86 601
5 Kelly Small 99Portsmouth Northsea 2:15.04 586
35 Hannah Toy 99Portsmouth Northsea 2:34.72 389
36 Bethany Stone 00Portsmouth Northsea DNS

Event 513: Boys Open 100m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 William Condron 95Portsmouth Northsea 53.80 663 26.13
8 Thomas Diaper-Fox 97Portsmouth Northsea 54.36 643 26.44

Event 513J: Boys 100m Freestyle JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
27 Harrison Flemming 98Portsmouth Northsea 1:01.52 443

Event 514: Girls Open 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Elizabeth Hopkins 99Portsmouth Northsea 1:15.10 629 35.75
4 Sarah Hughes 97Portsmouth Northsea 1:19.27 535 37.37

Event 514J: Girls 100m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Elizabeth Hopkins 99Portsmouth Northsea 1:15.10 629
7 Lauren Pedwell 98Portsmouth Northsea 1:22.17 480

Event 515: Boys Open 50m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Samuel Redman 92Portsmouth Northsea 31.08 632
6 James Millar 98Portsmouth Northsea 32.83 536

Event 515J: Boys 50m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 James Millar 98Portsmouth Northsea 32.83 536
3 Oliver Kincart 98Portsmouth Northsea 34.58 459
11 Harrison Flemming 98Portsmouth Northsea 36.99 375
21 Matthew Whittenham 98Portsmouth Northsea 39.50 308

Event 516: Girls Open 100m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Sarah Hughes 97Portsmouth Northsea 1:07.15 579 31.20
5 Megan Owen 97Portsmouth Northsea 1:07.18 579 31.33
8 Lauren Pedwell 98Portsmouth Northsea 1:08.53 545 31.89

Event 516J: Girls 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Lauren Pedwell 98Portsmouth Northsea 1:08.53 545
3 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 1:08.34 550
10 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 1:11.79 474
25 Bethany Stone 00Portsmouth Northsea DNS

Event 517: Boys Open 100m Backstroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
6 James Corrigan 96Portsmouth Northsea 1:01.52 602 30.46
8 William Condron 95Portsmouth Northsea 1:04.44 524 30.94

Event 517J: Boys 100m Backstroke JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 Oliver Kincart 98Portsmouth Northsea 1:07.38 458
22 Luke Robins 99Portsmouth Northsea DQ:Totally submerged at finish at finish

Event 518J: Girls 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
8 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 35.02 461
26 Hannah Toy 99Portsmouth Northsea 37.40 379

Event 519: Boys Open 200m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Brandon Choi 97Portsmouth Northsea 2:21.41 490 30.16 1:05.73 1:43.53
6 Ashley Ball 95Portsmouth Northsea 2:21.89 485 31.43 1:07.50 1:45.46

Event 519J: Boys 200m Butterfly JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
4 William Barnes 00Portsmouth Northsea 2:33.02 387

Back to Top

Event 552O: Girls Age 14 & Under 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 2:23.05 686 30.63 1:06.99 1:49.65
16 Hannah Toy 99Portsmouth Northsea 2:58.44 353 40.21 1:24.62 2:18.38

Event 552H: Girls Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Elizabeth Hopkins 99Portsmouth Northsea 2:25.13 657 31.36 1:09.40 1:51.15
4 Lauren Pedwell 98Portsmouth Northsea 2:33.74 552 31.28 1:11.64 1:58.78
5 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 2:34.29 547 32.51 1:12.68 1:58.93

Event 552I: Girls Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Sarah Hughes 97Portsmouth Northsea 2:31.06 582 31.49 1:10.06 1:55.51
6 Helen St.John-Mosse 97Portsmouth Northsea 2:40.27 488 33.03 1:14.32 2:04.37

Event 553O: Boys Age 14 & Under 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Luke Robins 99Portsmouth Northsea 4:21.15 598 30.31 1:03.44 1:38.04 2:12.15 2:44.81 3:18.23 3:49.43

Event 553H: Boys Age 15 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Oliver Kincart 98Portsmouth Northsea 4:19.85 607 29.21 1:01.53 1:34.83 2:08.26 2:41.30 3:15.00 3:48.44
12 Matthew Whittenham 98Portsmouth Northsea 4:50.34 435 32.58 1:08.99 1:45.97 2:23.17 3:00.02 3:37.59 4:14.35

Event 553I: Boys Age 16 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
8 Jack Keeler 97Portsmouth Northsea 4:27.36 558 29.40 1:01.94 1:35.94 2:10.41 2:44.54 3:19.20 3:53.68
12 Samuel Madden 98Portsmouth Northsea 4:51.05 432 31.78 1:06.96 1:43.72 2:20.97 2:58.63 3:36.12 4:13.45

Event 553J: Boys Age 17/18 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 James Corrigan 96Portsmouth Northsea 4:10.96 674 28.70 59.88 1:31.65 2:03.81 2:35.51 3:07.70 3:39.55
3 Thomas Diaper-Fox 97Portsmouth Northsea 4:13.42 655 28.22 59.81 1:31.71 2:04.28 2:36.68 3:09.06 3:41.19
6 Tom Gregson 96Portsmouth Northsea 4:28.28 552 31.09 1:05.16 1:39.81 2:15.03 2:47.86 3:21.65 3:55.10
8 Adam Toy 96Portsmouth Northsea 4:31.08 535 30.23 1:03.20 1:36.53 2:10.25 2:44.04 3:18.95 3:55.58

Event 553K: Boys Age 19 & Over 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 James Daniel 94Portsmouth Northsea 4:37.38 499 30.79 1:04.94 1:39.83 2:14.90 2:50.57 3:26.34 4:02.20

Event 554O: Girls Age 14 & Under 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 28.32 588
10 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 30.63 465

Event 554H: Girls Age 15 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
6 Lauren Pedwell 98Portsmouth Northsea 29.61 515
13 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 30.28 481

Event 554I: Girls Age 16 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
7 Megan Owen 97Portsmouth Northsea 29.34 529
16 Helen St.John-Mosse 97Portsmouth Northsea 31.14 443

Event 555H: Boys Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 James Millar 98Portsmouth Northsea 2:32.62 576 34.82 1:14.28 1:54.45
6 Matthew Whittenham 98Portsmouth Northsea 2:59.18 356 40.50 1:27.21 2:13.44

Event 555I: Boys Age 16 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Samuel Madden 98Portsmouth Northsea 2:59.80 352 38.84 1:23.33 2:11.56

Event 556O: Girls Age 14 & Under 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 2:39.51 470 36.94 1:17.13 1:58.59
17 Hannah Toy 99Portsmouth Northsea 2:53.31 367 40.23 1:24.37 2:08.66

Event 556H: Girls Age 15 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Kelly Small 99Portsmouth Northsea 2:26.07 613 33.19 1:10.49 1:48.58
2 Elizabeth Hopkins 99Portsmouth Northsea 2:29.24 574 36.22 1:13.77 1:52.10

Event 556I: Girls Age 16 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Megan Owen 97Portsmouth Northsea 2:36.15 501 1:14.91 2:36.15
11 Helen St.John-Mosse 97Portsmouth Northsea 2:44.72 427 37.83 1:19.75 2:03.64

Event 557H: Boys Age 15 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
9 Harrison Flemming 98Portsmouth Northsea 30.32 405

Event 557I: Boys Age 16 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
4 Jack Keeler 97Portsmouth Northsea 28.06 511
5 Brandon Choi 97Portsmouth Northsea 28.14 506

Event 557J: Boys Age 17/18 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 William Condron 95Portsmouth Northsea 25.62 671
6 Ashley Ball 95Portsmouth Northsea 27.99 515

Event 557K: Boys Age 19 & Over 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
4 Samuel Redman 92Portsmouth Northsea 27.46 545
7 James Sanderson 93Portsmouth Northsea 27.70 531

Event 558: Girls Open 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Elizabeth Hopkins 99Portsmouth Northsea 2:22.96 687 30.91 1:08.27 1:49.10
2 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 2:24.37 667 31.06 1:08.03 1:51.01
5 Sarah Hughes 97Portsmouth Northsea 2:33.28 557 31.32 1:12.22 1:57.76
8 Lauren Pedwell 98Portsmouth Northsea 2:37.55 513 32.34 1:13.46 2:01.52

Event 558J: Girls 200m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Elizabeth Hopkins 99Portsmouth Northsea 2:22.96 687
2 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 2:24.37 667
6 Lauren Pedwell 98Portsmouth Northsea 2:37.55 513
7 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 2:34.29 547
36 Hannah Toy 99Portsmouth Northsea 2:58.44 353

Event 559: Boys Open 200m Breaststroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 James Millar 98Portsmouth Northsea 2:29.69 611 33.72 1:12.00 1:52.41

Event 559J: Boys 200m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 James Millar 98Portsmouth Northsea 2:29.69 611
9 Matthew Whittenham 98Portsmouth Northsea 2:59.18 356

Event 560: Girls Open 50m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
7 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 28.41 583

Event 560J: Girls 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 28.41 583
11 Lauren Pedwell 98Portsmouth Northsea 29.61 515
21 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 30.28 481
25 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 30.63 465

Event 561: Boys Open 50m Butterfly FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 William Condron 95Portsmouth Northsea 25.69 666

Event 561J: Boys 50m Butterfly JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
10 Harrison Flemming 98Portsmouth Northsea 30.32 405

Event 562: Girls Open 200m Backstroke FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Elizabeth Hopkins 99Portsmouth Northsea 2:30.82 557 35.37 1:12.66 1:51.37

Event 562J: Girls 200m Backstroke JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Elizabeth Hopkins 99Portsmouth Northsea 2:30.82 557
4 Kelly Small 99Portsmouth Northsea 2:26.07 613
10 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 2:39.51 470
32 Hannah Toy 99Portsmouth Northsea 2:53.31 367

Event 563: Boys Open 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Portsmouth A 3:39.06 26.38 54.53 1:19.99 1:49.13 2:16.28 2:45.27 3:10.65
Thomas Diaper-Fox
Thomas Mills
Brandon Choi
William Condron
9 Portsmouth B 3:50.12 27.60 57.71 1:25.27 1:54.06 2:21.96 2:52.20 3:18.60
James Sanderson
James Corrigan
Ashley Ball
Nikita Udalov
14 Portsmouth C 3:54.17 28.05 58.56 1:26.96 1:57.25 2:24.52 2:55.90 3:23.06
Tom Gregson
Oliver Kincart
Jack Keeler
Luke Robins

Event 564: Girls Open 400m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Portsmouth A 4:07.74 29.88 1:01.09 1:30.65 2:03.03 2:32.50 3:05.52 3:34.84
Emma Trotman
Elizabeth Hopkins
Megan Owen
Lauren Pedwell

Event 565: Boys Junior 200m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Portsmouth A 1:57.55 31.56 1:03.25 1:31.74
Max Burnell
James Millar
Oliver Kincart
Luke Robins

Event 566: Girls Junior 200m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Portsmouth A 2:06.52 31.92 1:07.80 1:38.48
Kelly Small
Elizabeth Hopkins
Lauren Pedwell
Emma Trotman
3 Portsmouth B 2:13.31 34.97 1:11.22 1:43.09
Ellie Fletcher
Rachel Christie
Jacqueline Knight
Elise Sherwin

Back to Top

Event 601O: Girls Age 14 & Under 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 1:00.89 625 29.69
7 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 1:05.74 497 30.98
20 Elizabeth Rose 99Portsmouth Northsea 1:08.89 432 33.44

Event 601H: Girls Age 15 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 1:02.54 577 30.66
7 Lauren Pedwell 98Portsmouth Northsea 1:03.17 560 1:03.17

Event 601I: Girls Age 16 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
6 Megan Owen 97Portsmouth Northsea 1:01.93 594 29.79
15 Helen St.John-Mosse 97Portsmouth Northsea 1:07.19 465 32.15

Event 602O: Boys Age 14 & Under 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Luke Robins 99Portsmouth Northsea 2:04.82 546 29.35 1:01.38 1:33.04
5 William Barnes 00Portsmouth Northsea 2:13.19 449 31.27 1:05.27 1:39.69

Event 602H: Boys Age 15 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Oliver Kincart 98Portsmouth Northsea 2:06.78 521 29.18 1:01.22 1:34.18
15 Harrison Flemming 98Portsmouth Northsea 2:12.66 455 30.37 1:05.26 1:40.19
27 Matthew Whittenham 98Portsmouth Northsea 2:21.02 378 31.67 1:07.15 1:44.56

Event 602I: Boys Age 16 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Aaron Lloyd 98Portsmouth Northsea 2:09.70 486 29.73 1:03.68 1:36.57
16 Samuel Madden 98Portsmouth Northsea 2:18.59 399 31.26 1:06.24 1:42.56

Event 602J: Boys Age 17/18 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Thomas Diaper-Fox 97Portsmouth Northsea 1:58.35 640 27.14 57.09 1:27.60
4 James Corrigan 96Portsmouth Northsea 2:00.67 604 28.39 59.18 1:30.11
5 William Condron 95Portsmouth Northsea 2:01.19 596 27.14 57.14 1:29.14
10 Adam Toy 96Portsmouth Northsea 2:04.11 555 28.68 59.48 1:31.47
12 Ashley Ball 95Portsmouth Northsea 2:05.12 542 29.79 1:02.39 1:33.96

Event 602K: Boys Age 19 & Over 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Thomas Mills 93Portsmouth Northsea 2:01.02 599 27.65 58.42 1:29.81
6 James Sanderson 93Portsmouth Northsea 2:09.13 493 59.03 2:09.13

Event 603I: Girls Age 16 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Sarah Hughes 97Portsmouth Northsea 35.44 576

Event 604H: Boys Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 James Millar 98Portsmouth Northsea 1:09.87 586 33.00
2 Oliver Kincart 98Portsmouth Northsea 1:15.57 463 35.60
14 Matthew Whittenham 98Portsmouth Northsea 1:27.48 298 1:27.48

Event 604I: Boys Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
11 Samuel Madden 98Portsmouth Northsea 1:22.94 350 38.39

Event 604J: Boys Age 17/18 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Tom Gregson 96Portsmouth Northsea 1:15.06 472 1:15.06

Event 605O: Girls Age 14 & Under 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
5 Elizabeth Rose 99Portsmouth Northsea 5:50.31 450 38.06 1:25.03 2:09.42 2:53.39 3:42.88 4:33.49 5:12.92

Event 605H: Girls Age 15 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 Elizabeth Hopkins 99Portsmouth Northsea 5:03.57 691 31.38 1:07.99 1:47.22 2:25.77 3:08.35 3:52.03 4:28.67

Event 606O: Boys Age 14 & Under 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Max Burnell 01Portsmouth Northsea 1:05.94 431 30.62

Event 606H: Boys Age 15 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
6 Will Pointon 99Portsmouth Northsea 1:04.62 458 29.58
8 Oliver Kincart 98Portsmouth Northsea 1:06.01 430 30.68
11 Harrison Flemming 98Portsmouth Northsea 1:08.94 377 31.88

Event 606I: Boys Age 16 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Brandon Choi 97Portsmouth Northsea 1:01.78 524 28.50
5 Jack Keeler 97Portsmouth Northsea 1:02.57 505 28.86
11 Aaron Lloyd 98Portsmouth Northsea 1:05.62 438 30.57

Event 606J: Boys Age 17/18 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 William Condron 95Portsmouth Northsea 58.32 623 27.16
3 Ashley Ball 95Portsmouth Northsea 1:00.04 571 28.11
7 Thomas Diaper-Fox 97Portsmouth Northsea 1:02.75 500 29.32
8 Tom Gregson 96Portsmouth Northsea 1:03.20 490 1:03.20

Event 606K: Boys Age 19 & Over 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 James Sanderson 93Portsmouth Northsea 1:01.31 537 28.08
4 Samuel Redman 92Portsmouth Northsea 1:02.20 514 28.86

Event 607O: Girls Age 14 & Under 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Ellie Fletcher 99Portsmouth Northsea 1:13.63 492 35.59
8 Elizabeth Rose 99Portsmouth Northsea 1:17.65 419 37.83
11 Hannah Toy 99Portsmouth Northsea 1:18.89 400 38.28

Event 608H: Boys Age 15 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
Harrison Flemming 98Portsmouth Northsea DQ:Totally submerged at finish

Event 608I: Boys Age 16 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Jack Keeler 97Portsmouth Northsea 29.09 564

Event 608J: Boys Age 17/18 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 William Condron 95Portsmouth Northsea 28.74 585
4 James Corrigan 96Portsmouth Northsea 29.38 548

Event 608K: Boys Age 19 & Over 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
4 Thomas Mills 93Portsmouth Northsea 28.89 576

Event 609O: Girls Age 14 & Under 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Hannah St.John-Mosse 2000Portsmouth Northsea 2:34.47 490 34.56 1:14.03 1:54.37

Event 609H: Girls Age 15 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Elizabeth Hopkins 99Portsmouth Northsea 2:25.03 592 32.41 1:09.24 1:47.60
2 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 2:26.92 570 1:10.18 2:26.92

Event 609I: Girls Age 16 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Megan Owen 97Portsmouth Northsea 2:27.10 568 31.53 1:08.38 1:46.95
3 Helen St.John-Mosse 97Portsmouth Northsea 2:36.12 475 33.34 1:12.10 1:53.27

Back to Top

Event 652O: Boys Age 14 & Under 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Luke Robins 99Portsmouth Northsea 2:19.04 551 29.37 1:05.05 1:48.00
3 Max Burnell 01Portsmouth Northsea 2:24.49 491 30.70 1:07.33 1:51.86

Event 652H: Boys Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Oliver Kincart 98Portsmouth Northsea 2:18.28 560 1:05.98 2:18.28
6 James Millar 98Portsmouth Northsea 2:23.49 501 30.82 1:08.49 1:50.70
9 Harrison Flemming 98Portsmouth Northsea 2:30.98 430 31.67 1:14.16 1:59.37
18 Matthew Whittenham 98Portsmouth Northsea 2:40.63 357 36.23 1:18.39 2:05.04

Event 652I: Boys Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Samuel Madden 98Portsmouth Northsea 2:34.07 405 33.32 1:14.13 1:59.02

Event 652J: Boys Age 17/18 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 James Corrigan 96Portsmouth Northsea 2:14.42 610 30.15 1:04.51 1:43.04
4 Adam Toy 96Portsmouth Northsea 2:22.43 513 29.88 1:04.89 1:50.59
5 Tom Gregson 96Portsmouth Northsea 2:22.80 509 29.38 1:04.63 1:48.02

Event 653O: Girls Age 14 & Under 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
5 Elizabeth Rose 99Portsmouth Northsea 5:04.53 484 34.38 1:12.33 1:51.29 2:30.94 3:09.54 3:48.47 4:27.23

Event 653H: Girls Age 15 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Elizabeth Hopkins 99Portsmouth Northsea 4:37.54 640 31.38 1:05.50 1:40.67 2:15.98 2:52.30 3:27.83 4:03.56
3 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 4:38.27 635 31.82 1:06.40 1:41.89 2:17.90 2:53.04 3:28.81 4:04.36

Event 653I: Girls Age 16 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Megan Owen 97Portsmouth Northsea 4:40.37 621 31.73 1:06.73 1:42.22 2:18.04 2:53.33 3:29.28 4:05.19
6 Helen St.John-Mosse 97Portsmouth Northsea 4:56.04 527 31.62 1:07.29 1:44.58 2:22.27 3:00.52 3:39.39 4:18.50

Event 654H: Boys Age 15 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
14 James Millar 98Portsmouth Northsea 28.05 414
17 Will Pointon 99Portsmouth Northsea 28.29 404
24 Harrison Flemming 98Portsmouth Northsea 28.77 384
34 Matthew Whittenham 98Portsmouth Northsea 30.23 331

Event 654I: Boys Age 16 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
7 Brandon Choi 97Portsmouth Northsea 26.12 513
17 Aaron Lloyd 98Portsmouth Northsea 27.30 449
21 Jack Keeler 97Portsmouth Northsea 27.51 439
29 Samuel Madden 98Portsmouth Northsea 29.43 359

Event 654J: Boys Age 17/18 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 William Condron 95Portsmouth Northsea 24.66 610
6 Thomas Diaper-Fox 97Portsmouth Northsea 25.64 542
14 Ashley Ball 95Portsmouth Northsea 27.00 464

Event 654K: Boys Age 19 & Over 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 Thomas Mills 93Portsmouth Northsea 25.41 557
7 James Sanderson 93Portsmouth Northsea 25.83 531

Event 655O: Girls Age 14 & Under 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Emma Trotman 99Portsmouth Northsea 2:49.70 551 37.54 1:20.55 2:04.62
10 Elizabeth Rose 99Portsmouth Northsea 3:08.49 402 43.20 1:31.28 2:19.47

Event 655H: Girls Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Elizabeth Hopkins 99Portsmouth Northsea 2:41.22 642 37.25 1:18.61 2:00.59

Event 655I: Girls Age 16 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Sarah Hughes 97Portsmouth Northsea 2:46.35 585 38.07 1:20.99 2:03.29

Event 656O: Boys Age 14 & Under 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Luke Robins 99Portsmouth Northsea 2:24.54 464 1:11.38 2:24.54
4 Max Burnell 01Portsmouth Northsea 2:26.13 449 34.64 1:11.73 1:49.34

Event 656H: Boys Age 15 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Oliver Kincart 98Portsmouth Northsea 2:20.17 509 32.27 1:07.99 1:44.69

Event 656I: Boys Age 16 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Jack Keeler 97Portsmouth Northsea 2:17.92 534 31.66 1:06.48 1:42.22

Event 656J: Boys Age 17/18 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 James Corrigan 96Portsmouth Northsea 2:12.73 600 31.17 1:04.81 1:39.03
4 Adam Toy 96Portsmouth Northsea 2:16.30 554 1:07.09 2:16.30
5 Thomas Diaper-Fox 97Portsmouth Northsea 2:20.93 501 32.80 1:08.36 1:44.61

Event 657H: Girls Age 15 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Lauren Pedwell 98Portsmouth Northsea 31.09 524
6 Jacqueline Knight 99Portsmouth Northsea 32.41 463

Event 657I: Girls Age 16 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Sarah Hughes 97Portsmouth Northsea 29.46 616
9 Helen St.John-Mosse 97Portsmouth Northsea 32.96 440

Event 663: Girls Open 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Portsmouth A 4:33.60 32.55 1:08.21 1:44.67 2:26.18 2:56.14 3:33.30 4:02.52
Kelly Small
Elizabeth Hopkins
Sarah Hughes
Emma Trotman
8 Portsmouth B 4:43.95 1:11.71 2:31.20 3:40.64 4:43.95
Megan Owen
Rachel Christie
Jacqueline Knight
Lauren Pedwell

Event 664: Boys Open 400m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Portsmouth A 4:05.54 31.07 1:02.04 1:35.45 2:13.93 2:40.30 3:11.64 3:37.28
James Corrigan
James Millar
William Condron
Thomas Diaper-Fox
4 Portsmouth B 4:06.96 30.12 1:02.54 1:35.26 2:12.67 2:40.71 3:12.75 3:38.32
Jack Keeler
Samuel Redman
Ashley Ball
James Sanderson
7 Portsmouth C 4:15.98 31.48 1:04.57 1:37.69 2:17.17 2:45.81 3:18.86 3:45.86
Adam Toy
Nikita Udalov
Brandon Choi
James Sanderson

Event 665: Girls Junior 200m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Portsmouth A 1:54.64 29.32 58.45 1:26.78
Lauren Pedwell
Elizabeth Hopkins
Kelly Small
Emma Trotman
5 Portsmouth B 1:59.46 29.55 59.59 1:30.32
Rachel Christie
Ellie Fletcher
Elise Sherwin
Jacqueline Knight

Event 666: Boys Junior 200m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Portsmouth A 1:48.31 27.42 55.26 1:22.19
Oliver Kincart
Will Pointon
James Millar
Luke Robins

Back to Top