Swim England South East Open/Junior Championships 2021 (SC)

Results for Abingdon Vale

Event 103: Female Open 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m
7 Ellen Bagley 05 Abingdon Vale 34.10 592

Event 103J: Female 50m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Ellen Bagley 05 Abingdon Vale 34.10 592

Event 104: Male Open 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m
13 Logan Bryan 03 Abingdon Vale 1:05.59 609 29.98
14 Samuel Cruttenden 04 Abingdon Vale 1:05.83 603 30.81
50 Jonty Wright 05 Abingdon Vale 1:11.46 471 33.64

Event 104J: Male 100m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
22 Jonty Wright 05 Abingdon Vale 1:11.46 471

Event 105: Female Open 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m
5 Lottie James 04 Abingdon Vale 1:03.72 644 30.84
38 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 1:07.13 551 31.82

Event 105J: Female 100m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
23 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 1:07.13 551

Event 106: Male Open 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m
6 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 57.25 592 25.87
15 Joseph Bradshaw 98 Abingdon Vale 58.56 553 27.17
42 James Camden 00 Abingdon Vale 1:01.20 485 27.59

Event 107: Female Open 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m 100m 125m 150m 175m
34 Phoebe Paul 05 Abingdon Vale 2:37.29 440 34.23 1:14.50 1:55.47

Event 107J: Female 200m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
22 Phoebe Paul 05 Abingdon Vale 2:37.29 440

Event 108: Male Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m
13 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 27.22 544
55 Christopher Skelton 05 Abingdon Vale 29.56 425

Event 108J: Male 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
32 Christopher Skelton 05 Abingdon Vale 29.56 425

Event 202: Male Open 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m
8 Joseph Bradshaw 98 Abingdon Vale 23.61 632
9 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 23.72 623
19 Logan Bryan 03 Abingdon Vale 24.22 585
35 Edgar Stepliuk 06 Abingdon Vale 24.87 541
46 Christopher Skelton 05 Abingdon Vale 25.05 529
52 James Camden 00 Abingdon Vale 25.26 516

Event 202J: Male 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Edgar Stepliuk 06 Abingdon Vale 24.87 541
16 Christopher Skelton 05 Abingdon Vale 25.05 529

Event 203: Female Open 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m 100m 125m 150m 175m
7 Ellen Bagley 05 Abingdon Vale 2:39.08 605 35.35 1:15.74 1:56.99

Event 203J: Female 200m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Ellen Bagley 05 Abingdon Vale 2:39.08 605

Event 206: Male Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m
6 Joseph Bradshaw 98 Abingdon Vale 59.57 602 27.37
17 Samuel Cruttenden 04 Abingdon Vale 1:02.00 534 30.02
27 James Camden 00 Abingdon Vale 1:04.73 469 29.52

Event 303: Male Open 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m
12 Logan Bryan 03 Abingdon Vale 30.11 590
17 Samuel Cruttenden 04 Abingdon Vale 30.43 571
34 Edgar Stepliuk 06 Abingdon Vale 31.67 507
46 Jonty Wright 05 Abingdon Vale 32.21 482
50 James Camden 00 Abingdon Vale 32.51 469

Event 303J: Male 50m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Edgar Stepliuk 06 Abingdon Vale 31.67 507
18 Jonty Wright 05 Abingdon Vale 32.21 482

Event 304: Female Open 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m
8 Ellen Bagley 05 Abingdon Vale 1:13.61 608 34.50

Event 304J: Female 100m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
5 Ellen Bagley 05 Abingdon Vale 1:13.61 608

Event 305: Male Open 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m
18 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 59.68 551 28.19

Event 308: Female Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m
4 Lottie James 04 Abingdon Vale 29.37 668
8 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 30.18 615
37 Theodora Wornham 04 Abingdon Vale 31.49 542
42 Isabelle Langley 03 Abingdon Vale 31.65 534

Event 308J: Female 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 30.18 615

Event 309: Male Open 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m 100m 125m 150m 175m
13 Logan Bryan 03 Abingdon Vale 2:12.39 568 28.12 1:03.60 1:40.52

Event 401: Male Open 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m
9 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 52.33 633 25.10
27 Joseph Bradshaw 98 Abingdon Vale 53.79 583 25.86

Event 402: Female Open 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m
27 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 27.74 588

Event 402J: Female 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
18 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 27.74 588

Event 403: Male Open 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m 100m 125m 150m 175m
22 Logan Bryan 03 Abingdon Vale 2:29.08 527 31.95 1:09.83 1:48.99
24 Samuel Cruttenden 04 Abingdon Vale 2:29.55 522 33.89 1:12.92 1:51.90

Event 405: Male Open 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m
1 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 25.17 650
9 Joseph Bradshaw 98 Abingdon Vale 26.03 587
19 James Camden 00 Abingdon Vale 26.70 544
52 Christopher Skelton 05 Abingdon Vale 27.73 486

Event 405J: Male 50m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
25 Christopher Skelton 05 Abingdon Vale 27.73 486

Event 406: Female Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 25m 50m 75m
24 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 1:10.17 527 31.04
32 Phoebe Paul 05 Abingdon Vale 1:11.45 499 32.90

Event 406J: Female 100m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
17 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 1:10.17 527
24 Phoebe Paul 05 Abingdon Vale 1:11.45 499