Swim England South East - Festival of Swimming

Results for Abingdon Vale

Event 102E: Female Age 16 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Phoebe Paul 05 Abingdon Vale 2:42.46 468 33.50 1:15.33 2:04.14

Event 102G: Female Age 18/Over 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 2:30.98 583 32.54 1:12.27 1:54.30

Event 122E: Female Age 16 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
3 Phoebe Paul 05 Abingdon Vale 5:43.64 466 35.62 1:17.06 2:01.50 2:45.20 3:34.87 4:26.10 5:05.32

Event 123E: Female Age 16 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
17 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 1:05.12 501 31.46

Event 123G: Female Age 18/Over 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 1:01.01 609 29.44

Event 142E: Female Age 16 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 2:37.50 489 36.67 1:17.20 1:58.52

Event 143E: Female Age 16 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Ellen Bagley 05 Abingdon Vale 2:49.22 556 37.76 1:20.69 2:05.37

Event 144E: Female Age 16 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Phoebe Paul 05 Abingdon Vale 1:11.86 460 33.02

Event 145E: Female Age 16 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 1:12.92 506 34.73

Event 145F: Female Age 17 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Lottie James 04 Abingdon Vale 1:05.58 695 31.99

Event 145G: Female Age 18/Over 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Isabelle Langley 03 Abingdon Vale 1:12.68 511 35.37

Event 146E: Female Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Ellen Bagley 05 Abingdon Vale 1:18.53 545 36.13

Event 146G: Female Age 18/Over 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 1:16.97 578 35.94

Event 202F: Male Age 17 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Samuel Cruttenden 04 Abingdon Vale 2:24.07 495 30.19 1:07.19 1:48.23

Event 222F: Male Age 17 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Samuel Cruttenden 04 Abingdon Vale 5:13.15 472 31.50 1:10.21 1:52.70 2:33.21 3:16.51 4:00.15 4:37.63

Event 243E: Male Age 16 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Jonty Wright 05 Abingdon Vale 2:44.56 456 36.20 1:17.99 2:02.10

Event 246E: Male Age 16 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Jonty Wright 05 Abingdon Vale 1:14.58 449 34.78

Event 246F: Male Age 17 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Samuel Cruttenden 04 Abingdon Vale 1:11.73 505 33.55

Event 301D: Female Age 15 400m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
12 Kelsey Sym 06 Abingdon Vale 5:02.39 478 33.52 1:10.96 1:49.59 2:28.27 3:07.01 3:46.39 4:25.26

Event 402D: Male Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Edgar Stepliuk 06 Abingdon Vale 2:27.85 458 30.83 1:09.63 1:52.74

Event 423D: Male Age 15 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Edgar Stepliuk 06 Abingdon Vale 56.81 563 27.24