Swim England South East Open/Junior Championships 2019

Results for Abingdon Vale

Event 102: Female Open 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
27 Lottie James 04 Abingdon Vale 2:11.62 596 30.79 1:04.69 1:38.82

Event 104: Female Open 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 1:12.02 649 34.12
34 Theodora Wornham 04 Abingdon Vale 1:17.95 512 36.40

Event 106: Female Open 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
20 Pia Forrestal 03 Abingdon Vale 1:06.32 558 31.45

Event 108: Female Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Lottie James 04 Abingdon Vale 29.69 646
20 Jana Marcos 03 Abingdon Vale 30.84 577
21 Theodora Wornham 04 Abingdon Vale 30.86 576
31 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 31.37 548
33 Bethan Lillistone 06 Abingdon Vale 31.41 546
46 Isabelle Langley 03 Abingdon Vale 31.91 521
59 Millie Dickinson 02 Abingdon Vale 32.40 497

Event 110: Female Open 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 2:24.21 603 31.80 1:09.30 1:47.99

Event 202: Female Open 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Jana Marcos 03 Abingdon Vale 27.04 635
40 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 28.08 567
42 Lottie James 04 Abingdon Vale 28.19 560

Event 205: Male Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
21 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 1:02.90 511 27.79

Event 207: Female Open 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Lottie James 04 Abingdon Vale 2:20.11 616 32.82 1:08.84 1:44.94
33 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 2:27.61 527 34.02 1:11.00 1:49.34

Event 208: Male Open 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
23 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 26.65 547
45 Rory King 04 Abingdon Vale 27.46 500

Event 301J: Female 200m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
15 Lottie James 04 Abingdon Vale 2:11.62 596

Event 303: Female Open 100m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
2 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 1:10.80 683 33.71

Event 303J: Female 100m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 1:10.80 683
23 Theodora Wornham 04 Abingdon Vale 1:17.95 512

Event 305J: Female 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
14 Pia Forrestal 03 Abingdon Vale 1:06.32 558

Event 307: Female Open 50m Backstroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Lottie James 04 Abingdon Vale 29.87 635

Event 307J: Female 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Lottie James 04 Abingdon Vale 29.87 635
12 Jana Marcos 03 Abingdon Vale 30.84 577
13 Theodora Wornham 04 Abingdon Vale 30.86 576
20 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 31.37 548
21 Bethan Lillistone 06 Abingdon Vale 31.41 546
32 Isabelle Langley 03 Abingdon Vale 31.91 521

Event 309: Female Open 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 2:24.91 595 31.88 1:10.73 1:49.29

Event 309J: Female 200m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 2:24.91 595

Event 311J: Female 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Jana Marcos 03 Abingdon Vale 27.04 635
27 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 28.08 567
28 Lottie James 04 Abingdon Vale 28.19 560

Event 312J: Male 100m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
8 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 1:02.90 511

Event 313J: Female 200m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
3 Lottie James 04 Abingdon Vale 2:20.11 616
21 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 2:27.61 527

Event 314J: Male 50m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 26.65 547
18 Rory King 04 Abingdon Vale 27.46 500

Event 401: Female Open 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
13 Jana Marcos 03 Abingdon Vale 59.60 623 28.98
46 Lottie James 04 Abingdon Vale 1:03.56 514 31.15

Event 403: Female Open 50m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 33.24 640
35 Theodora Wornham 04 Abingdon Vale 35.46 527

Event 406: Male Open 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
28 Rory King 04 Abingdon Vale 1:00.51 502 28.10
41 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 1:01.74 472 27.60

Event 407: Female Open 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Lottie James 04 Abingdon Vale 1:05.65 589 32.16
13 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 1:05.72 587 32.25
41 Millie Dickinson 02 Abingdon Vale 1:08.90 509 33.17

Event 408: Male Open 50m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt
32 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 28.76 461

Event 409: Female Open 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
26 Pia Forrestal 03 Abingdon Vale 2:33.93 469 32.97 1:11.78 1:52.50

Event 502: Male Open 50m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt
44 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 25.13 524

Event 503: Female Open 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 2:34.08 666 35.45 1:14.64 1:54.34
29 Theodora Wornham 04 Abingdon Vale 2:49.78 498 37.49 1:21.09 2:05.79

Event 505: Female Open 100m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 1:06.21 627 32.07
11 Jana Marcos 03 Abingdon Vale 1:08.89 557 31.90
22 Bethan Lillistone 06 Abingdon Vale 1:10.65 516 32.35
27 Lottie James 04 Abingdon Vale 1:11.25 503 31.95
38 Phoebe Paul 05 Abingdon Vale 1:12.68 474 33.77

Event 508: Female Open 50m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt
19 Jana Marcos 03 Abingdon Vale 29.68 554
30 Bethan Lillistone 06 Abingdon Vale 30.15 529
32 Pia Forrestal 03 Abingdon Vale 30.20 526
34 Lottie James 04 Abingdon Vale 30.22 525

Event 602J: Female 100m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
10 Jana Marcos 03 Abingdon Vale 59.60 623
33 Lottie James 04 Abingdon Vale 1:03.56 514

Event 604: Female Open 50m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 33.06 650

Event 604J: Female 50m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
2 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 33.06 650
28 Theodora Wornham 04 Abingdon Vale 35.46 527

Event 605J: Male 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
12 Rory King 04 Abingdon Vale 1:00.51 502
19 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 1:01.74 472

Event 606J: Female 100m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
6 Lottie James 04 Abingdon Vale 1:05.65 589
7 Maddison Langley 05 Abingdon Vale 1:05.72 587

Event 607J: Male 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
16 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 28.76 461

Event 608J: Female 200m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
22 Pia Forrestal 03 Abingdon Vale 2:33.93 469

Event 610: Female Open 200m Breaststroke FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 2:33.65 672 35.10 1:13.83 1:53.57

Event 610J: Female 200m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
1 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 2:33.65 672
20 Theodora Wornham 04 Abingdon Vale 2:49.78 498

Event 611J: Male 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
14 Sebastian Rawes 04 Abingdon Vale 25.13 524

Event 612: Female Open 100m Individual Medley FINAL

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
8 Jana Marcos 03 Abingdon Vale 1:08.35 570 31.11

Event 612J: Female 100m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
4 Jana Marcos 03 Abingdon Vale 1:08.35 570
6 Natalia Druett 03 Abingdon Vale 1:06.21 627
13 Bethan Lillistone 06 Abingdon Vale 1:10.65 516
17 Lottie James 04 Abingdon Vale 1:11.25 503
26 Phoebe Paul 05 Abingdon Vale 1:12.68 474

Event 614J: Female 50m Butterfly JUNIOR

Place Name YoB Club Time FINA Pt
11 Jana Marcos 03 Abingdon Vale 29.68 554
19 Bethan Lillistone 06 Abingdon Vale 30.15 529
22 Pia Forrestal 03 Abingdon Vale 30.20 526
23 Lottie James 04 Abingdon Vale 30.22 525