Basingstoke Bluefins Invitational Meet

Results for Basingstoke Bluefins

Event 101B: Girls Age 10 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Amy Charlesworth 2008 Basingstoke Bluefins 3:19.67 171 44.99 1:37.06 2:30.58

Event 101C: Girls Age 11 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Isabel Powell 2007 Basingstoke Bluefins 3:17.61 176 44.61 1:37.55 2:28.55

Event 101D: Girls Age 12 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Jody Williams 2006 Basingstoke Bluefins 2:37.04 351 37.46 1:17.75 1:58.60
5 Charlotte Mahaffey 2006 Basingstoke Bluefins 2:39.03 338 38.25 1:18.65 1:59.72
6 Evie Woodroffe 2006 Basingstoke Bluefins 2:40.26 330 37.24 1:19.18 2:00.69
12 Jazireh Shaw 2006 Basingstoke Bluefins 3:08.20 204 42.05 1:31.87 2:23.16
13 Emily Baugh 2006 Basingstoke Bluefins 3:11.57 193 42.12 1:31.44 2:23.21
14 Abby Godding 2006 Basingstoke Bluefins 3:18.25 174

Event 101E: Girls Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Leah Oliver 2005 Basingstoke Bluefins 2:26.02 437 33.47 1:11.51 1:50.52
5 Chloe Garlinge 2005 Basingstoke Bluefins 2:31.80 389 33.51 1:11.10 1:51.49
6 Felicity Barnett 2005 Basingstoke Bluefins 2:40.43 329 38.43 1:20.56 2:02.49
7 Jess Field 2005 Basingstoke Bluefins 2:42.62 316 38.88 1:20.67 2:02.09
9 Thalia Watkin 2005 Basingstoke Bluefins 2:48.86 282 38.12 1:21.59 2:05.22
10 Naomi Pearson 2005 Basingstoke Bluefins 2:54.10 258
11 Ella Bartlett 2005 Basingstoke Bluefins 2:54.55 256 39.84 1:26.36 2:13.44

Event 102F: Boys Age 14 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 William Miles 2004 Basingstoke Bluefins 2:14.80 401 31.78 1:06.70 1:41.18
3 Nathan Lane 2004 Basingstoke Bluefins 2:16.07 389 30.61 1:05.04 1:40.43

Event 102G: Boys Age 15 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Scott Campbell 2003 Basingstoke Bluefins 2:04.70 506 29.73 1:01.58 1:34.22
2 Max Shaw 2003 Basingstoke Bluefins 2:05.48 497 28.65 1:00.69 1:33.81
3 Cameron Coveney 2003 Basingstoke Bluefins 2:20.76 352 31.89 1:07.66 1:44.70

Event 102H: Boys 16/Over 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Lewis Fenn 2002 Basingstoke Bluefins 2:10.48 442 29.82 1:02.70 1:36.73

Event 103C: Boys Age 11 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Charlie Coveney 2007 Basingstoke Bluefins 2:54.02 227 40.90 1:26.02 2:11.24
7 Archie Baugh 2007 Basingstoke Bluefins 3:34.05 122 49.77 1:46.17 2:42.45

Event 103D: Boys Age 12 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Oliver Miles 2006 Basingstoke Bluefins 2:54.78 224 40.76 1:26.16 2:12.25

Event 103E: Boys Age 13 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Samuel Bourns 2005 Basingstoke Bluefins 2:35.03 321 34.75 1:14.16 1:56.22
3 Zack Cummins 2005 Basingstoke Bluefins 2:59.81 206 42.87 1:29.23 2:14.96
4 Les Marazewski 2005 Basingstoke Bluefins 3:12.39 168 45.94 1:35.87 2:25.94

Event 105D: Girls Age 12 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Jody Williams 2006 Basingstoke Bluefins 3:10.31 248 40.64 1:28.18 2:19.09
3 Evie Woodroffe 2006 Basingstoke Bluefins 3:25.57 197 45.39 1:39.47 2:33.91
4 Emily Baugh 2006 Basingstoke Bluefins 4:04.98 116 49.96 1:51.64 2:57.99

Event 105E: Girls Age 13 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Felicity Barnett 2005 Basingstoke Bluefins 3:05.84 267 41.97 1:30.27 2:19.88
5 Thalia Watkin 2005 Basingstoke Bluefins 3:22.23 207 42.40 1:33.95 2:27.99
6 Ella Bartlett 2005 Basingstoke Bluefins 3:28.06 190 44.65 1:40.30 2:35.35

Event 106F: Boys Age 14 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Armaan Amatya 2004 Basingstoke Bluefins 3:10.35 186 42.30 1:30.32 2:22.30

Event 106G: Boys Age 15 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Scott Campbell 2003 Basingstoke Bluefins 2:28.14 394 32.33 1:10.01 1:49.10

Event 107C: Boys Age 11 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Charlie Coveney 2007 Basingstoke Bluefins 2:58.82 230 37.58 1:23.44 2:21.47
4 Ollie Smith 2007 Basingstoke Bluefins 3:00.96 222 39.06 1:25.03 2:22.40
8 Archie Baugh 2007 Basingstoke Bluefins 3:31.54 139 45.82 1:42.07 2:44.30

Event 107D: Boys Age 12 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Oliver Miles 2006 Basingstoke Bluefins 3:23.67 156 43.75 1:32.66 2:34.22

Event 107E: Boys Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Samuel Bourns 2005 Basingstoke Bluefins 2:44.08 298 35.14 1:16.83 2:07.18
3 Zack Cummins 2005 Basingstoke Bluefins 2:54.38 248 39.92 1:24.08 2:15.04
4 Les Marazewski 2005 Basingstoke Bluefins 3:15.64 176 41.92 1:31.63 2:29.24

Event 201F: Girls Age 14 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Libby Gordon 2004 Basingstoke Bluefins 2:16.01 540 31.33 1:05.88 1:41.61
3 Emily Rogerson 2004 Basingstoke Bluefins 2:28.35 416 35.11 1:13.72 1:52.86
4 Rachel Lyne 2004 Basingstoke Bluefins 2:30.01 403 33.13 1:10.09 1:50.08
5 Grace Cox 2004 Basingstoke Bluefins 2:32.23 385 35.11 1:14.06 1:53.83

Event 201H: Girls 16/Over 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Sammy Girle 2000 Basingstoke Bluefins 2:14.03 565 30.45 1:04.52 1:39.67

Event 202B: Girls Age 10 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Amy Charlesworth 2008 Basingstoke Bluefins 3:42.02 155 1:50.80 2:47.49

Event 202D: Girls Age 12 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Charlotte Mahaffey 2006 Basingstoke Bluefins 2:53.52 324 40.92 1:25.36 2:10.13
4 Jody Williams 2006 Basingstoke Bluefins 2:54.40 320 41.96 1:26.81 2:12.46
6 Evie Woodroffe 2006 Basingstoke Bluefins 2:56.76 307 43.53 1:29.08 2:14.08
10 Jazireh Shaw 2006 Basingstoke Bluefins 3:17.17 221 45.69 1:37.35 2:29.89
12 Emily Baugh 2006 Basingstoke Bluefins 3:36.86 166 49.64 1:45.04 2:41.50

Event 202E: Girls Age 13 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Leah Oliver 2005 Basingstoke Bluefins 2:40.22 412 36.94 1:17.68 1:59.06
3 Chloe Garlinge 2005 Basingstoke Bluefins 2:45.28 375 38.51 1:20.38 2:03.13
5 Thalia Watkin 2005 Basingstoke Bluefins 2:52.91 328 40.98 1:24.81 2:09.13
6 Felicity Barnett 2005 Basingstoke Bluefins 2:57.52 303 41.73 1:27.82 2:15.21
8 Ella Bartlett 2005 Basingstoke Bluefins 3:16.78 222 46.51 2:27.77
Jess Field 2005 Basingstoke Bluefins DQ.Started before starting signal

Event 203F: Boys Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 William Miles 2004 Basingstoke Bluefins 2:24.87 393 34.10 1:11.34 1:49.01
4 Armaan Amatya 2004 Basingstoke Bluefins 3:01.51 200 43.59 1:29.90 2:16.37

Event 203G: Boys Age 15 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Max Shaw 2003 Basingstoke Bluefins 2:25.06 391 34.49 1:12.00 1:49.50

Event 203H: Boys 16/Over 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Lewis Fenn 2002 Basingstoke Bluefins 2:22.16 416 33.60 1:09.82 1:46.66

Event 204C: Boys Age 11 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 James Pullen 2007 Basingstoke Bluefins 3:56.61 132 53.84 1:52.62 2:55.86
Archie Baugh 2007 Basingstoke Bluefins DQ.Touch not simultaneous at turn 7

Event 204D: Boys Age 12 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Nikita Graille 2006 Basingstoke Bluefins 3:27.24 196 47.85 1:39.49 2:34.64
Oliver Miles 2006 Basingstoke Bluefins DQ..Touch not simultaneous at turn 3

Event 204E: Boys Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Samuel Bourns 2005 Basingstoke Bluefins 3:05.66 273 41.74 1:28.66 2:18.06
3 Zack Cummins 2005 Basingstoke Bluefins 3:21.83 213 44.47 1:35.56 2:28.52
4 Les Marazewski 2005 Basingstoke Bluefins 3:46.04 151 50.99 1:48.67 2:47.75

Event 205F: Girls Age 14 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Emily Rogerson 2004 Basingstoke Bluefins 2:40.19 416 35.12 1:15.60 1:58.13
3 Libby Gordon 2004 Basingstoke Bluefins 2:46.94 368 36.37 1:20.09 2:03.97

Event 206B: Girls Age 10 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Elizabeth Dudman 2008 Basingstoke Bluefins 3:28.13 201 41.20 1:35.50 2:39.15
6 Amy Charlesworth 2008 Basingstoke Bluefins 3:45.93 157 53.87 1:52.64 2:54.70

Event 206C: Girls Age 11 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Isabel Powell 2007 Basingstoke Bluefins 3:28.38 200 47.64 1:40.32 2:41.12

Event 206D: Girls Age 12 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Jody Williams 2006 Basingstoke Bluefins 2:57.60 323 39.32 1:23.51 2:18.09
4 Evie Woodroffe 2006 Basingstoke Bluefins 2:59.42 313 43.44 1:27.72 2:18.18
5 Charlotte Mahaffey 2006 Basingstoke Bluefins 3:00.32 309 41.14 1:24.68 2:19.53
12 Emily Baugh 2006 Basingstoke Bluefins 3:31.47 191 49.19 1:46.01 2:46.21
13 Jazireh Shaw 2006 Basingstoke Bluefins 3:31.70 191 1:41.35 2:45.92
Abby Godding 2006 Basingstoke Bluefins DQ.Breast. Touch not simultaneousat turn 5

Event 206E: Girls Age 13 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Leah Oliver 2005 Basingstoke Bluefins 2:41.60 429 35.17 1:16.42 2:05.68
4 Chloe Garlinge 2005 Basingstoke Bluefins 2:48.64 377 35.36 1:19.42 2:09.67
5 Felicity Barnett 2005 Basingstoke Bluefins 2:54.11 343 39.45 1:24.03 2:16.92
6 Thalia Watkin 2005 Basingstoke Bluefins 3:03.73 292 41.56 1:27.27 2:21.44
7 Jess Field 2005 Basingstoke Bluefins 3:06.24 280 42.96 1:33.22 2:24.60
8 Abigail Pullen 2005 Basingstoke Bluefins 3:08.23 271 39.68 1:28.56 2:23.00
Ella Bartlett 2005 Basingstoke Bluefins DQ.Free. Body not returned to breast before stroke

Event 207F: Boys Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 William Miles 2004 Basingstoke Bluefins 2:31.97 375 36.78 1:13.82 1:58.22
3 Nathan Lane 2004 Basingstoke Bluefins 2:33.04 368 34.13 1:13.33 1:58.80

Event 207G: Boys Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Scott Campbell 2003 Basingstoke Bluefins 2:22.87 452 31.54 1:09.44 1:51.83

Event 207H: Boys 16/Over 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Lewis Fenn 2002 Basingstoke Bluefins 2:29.87 391 32.72 1:09.97 1:56.61

Event 301C: Boys Age 11 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Charlie Coveney 2007 Basingstoke Bluefins 2:32.28 278 35.61 1:15.25 1:54.42
4 Ollie Smith 2007 Basingstoke Bluefins 2:38.81 245 37.77 1:19.38 2:00.51
10 Archie Baugh 2007 Basingstoke Bluefins 3:10.82 141 42.93 1:32.47 2:23.75
11 James Pullen 2007 Basingstoke Bluefins 3:28.29 109 45.49 1:39.37 2:35.50

Event 301D: Boys Age 12 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Oliver Miles 2006 Basingstoke Bluefins 2:39.66 241 36.58 1:18.21 1:59.90
7 Nikita Graille 2006 Basingstoke Bluefins 2:44.77 219 37.21 1:19.23 2:01.94

Event 301E: Boys Age 13 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Samuel Bourns 2005 Basingstoke Bluefins 2:14.61 402 32.54 1:07.75 1:41.84
4 Zack Cummins 2005 Basingstoke Bluefins 2:33.26 273 35.27 1:14.15 1:53.90
5 Les Marazewski 2005 Basingstoke Bluefins 2:54.76 184 38.96 1:23.62 2:09.10

Event 302F: Girls Age 14 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Libby Gordon 2004 Basingstoke Bluefins 2:37.89 431 37.23 1:17.32 1:58.50
Rachel Lyne 2004 Basingstoke Bluefins DQ.Left position on back (other than to initiate t

Event 302H: Girls 16/Over 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Sammy Girle 2000 Basingstoke Bluefins 2:28.27 520 34.54 1:11.92 1:50.17

Event 303B: Girls Age 10 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Amy Charlesworth 2008 Basingstoke Bluefins 4:11.41 153 57.28 2:02.07 3:07.82

Event 303D: Girls Age 12 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Evie Woodroffe 2006 Basingstoke Bluefins 3:15.80 325 45.89 1:37.08 2:27.19
6 Charlotte Mahaffey 2006 Basingstoke Bluefins 3:30.92 260 49.09 1:43.75 2:38.10
7 Jody Williams 2006 Basingstoke Bluefins 3:34.95 245 48.87 1:43.56 2:39.74
8 Emily Baugh 2006 Basingstoke Bluefins 3:46.46 210 51.55 1:49.29 2:48.72
9 Abby Godding 2006 Basingstoke Bluefins 4:07.71 160 54.01 1:59.43 3:05.62

Event 303E: Girls Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Chloe Garlinge 2005 Basingstoke Bluefins 3:11.34 348 42.38 1:30.63 2:21.23
3 Thalia Watkin 2005 Basingstoke Bluefins 3:16.59 321 44.94 1:35.12 2:26.35
4 Jess Field 2005 Basingstoke Bluefins 3:20.04 304 46.82 1:38.89 2:31.93
5 Abigail Pullen 2005 Basingstoke Bluefins 3:28.41 269 47.13 1:40.58 2:34.81
6 Ella Bartlett 2005 Basingstoke Bluefins 3:44.19 216 52.22 1:50.83 2:47.94

Event 304F: Boys Age 14 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 William Miles 2004 Basingstoke Bluefins 2:47.53 372 38.44 1:22.45 2:06.05
4 Nathan Lane 2004 Basingstoke Bluefins 2:57.23 314 37.79 1:21.86 2:08.37

Event 305C: Boys Age 11 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Charlie Coveney 2007 Basingstoke Bluefins 2:58.30 226 39.72 1:25.36 2:13.86

Event 305D: Boys Age 12 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Nikita Graille 2006 Basingstoke Bluefins 3:33.01 132 43.61 1:38.60 2:38.29

Event 305E: Boys Age 13 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Samuel Bourns 2005 Basingstoke Bluefins 2:57.90 227 37.42 1:24.18 2:13.79
3 Zack Cummins 2005 Basingstoke Bluefins 3:12.06 181 41.26 1:30.16 2:20.85

Event 306F: Girls Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Emily Rogerson 2004 Basingstoke Bluefins 2:41.07 433 35.66 1:19.19 2:05.33
2 Grace Cox 2004 Basingstoke Bluefins 2:51.14 361 40.12 1:27.03 2:11.05
Libby Gordon 2004 Basingstoke Bluefins 2:45.67 398 37.56 1:19.44 2:10.11