Swim England South East 15/Over Swimming Championships 2017

Results for Event 101: Female 14-16 Years 800m Freestyle Relay

Event 101: Female 14-16 Years 800m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m 400m 450m 500m 550m 600m 650m 700m 750m
1 Thanet 8:39.27 30.35 1:03.50 1:37.37 2:11.42 2:40.06 3:11.70 3:45.29 4:18.22 4:47.33 5:20.42 5:54.74 6:28.26 6:58.89 7:32.10 8:06.01
2 Wycombe District A 8:41.19 29.97 1:02.46 1:35.62 2:08.71 2:38.18 3:12.50 3:48.54 4:25.17 4:54.76 5:28.78 6:02.69 6:36.32 7:05.03 7:36.73 8:09.20
Caitlin Mackay
Yasmin Tajalli
Ellie Cowan
Emilia Sansome
3 City of Milton Keynes A 9:01.92 30.67 1:04.33 1:39.28 2:13.20 2:44.11 3:18.63 3:54.34 4:29.01 4:59.68 5:33.88 6:09.48 6:44.77 7:15.29 7:49.86 8:25.88
Lottie Wynne-Jones
Aiyana Lawson
Kaelah Lawson
Rhiannon Jeffreys
4 Havant And Waterlooville 9:04.18 31.59 1:05.67 1:41.39 2:15.27 2:46.38 3:20.67 3:56.98 4:31.61 5:03.32 5:37.82 6:13.55 6:48.29 7:18.38 7:52.57 8:28.80
Imogen Miller
Lauren Johnstone
Lois Parry
Amber Faull
5 Sevenoaks 9:06.71 30.23 1:04.04 1:38.51 2:12.89 2:44.30 3:18.89 3:55.35 4:32.73 5:03.34 5:38.36 6:14.20 6:48.95 7:18.90 7:54.02 8:30.09
Francesca Whiting
Emma Wilson
Rose Compton
Ellie Vowell
6 City of Oxford A 9:08.30 30.98 1:05.52 1:40.67 2:15.29 2:46.69 3:21.82 3:56.36 4:32.01 5:03.72 5:38.35 6:14.41 6:49.70 7:20.77 7:55.81 8:32.32
Megan Smit
Dorothy Goodgame
Georgina Butler
Erin Gilchrist
7 Wycombe District B 9:11.49 31.28 1:06.26 1:42.43 2:17.99 2:49.42 3:24.37 4:00.93 4:37.12 5:07.73 5:43.35 6:20.10 6:56.24 7:26.85 8:01.49 8:37.11
Rachel Cornford
Anthea Cheung
Kate Haveron Jones
Adel Zakrzewski
8 Amersham 9:16.00 32.62 1:09.83 1:47.51 2:25.77 2:57.42 3:32.69 4:07.05 4:41.39 5:12.72 5:48.68 6:25.26 7:01.22 7:32.11 8:06.02 8:40.92
Roisin Hynes
Stephanie Roycroft
Harriet McGrath
Katie Thompson
9 City of Oxford B 9:17.87 32.35 1:07.89 1:44.17 2:19.91 2:52.30 3:27.80 4:03.41 4:38.06 5:10.02 5:46.57 6:23.25 6:58.76 7:31.55 8:06.68 8:42.52
Emily Ford
Tasha Fenton
Delphine Little
Mimi Morley
10 Maidenhead 9:18.38 31.01 1:05.21 1:40.76 2:16.53 2:48.16 3:23.45 4:00.75 4:37.89 5:09.46 5:44.64 6:21.83 6:58.76 7:29.24 8:04.44 8:41.39
Daria Poma Kostik
Alyssa Basinger
Emma Hepworth
Bethany Neall
11 Portsmouth Northsea 9:27.72 30.46 1:04.53 1:40.46 2:16.83 2:49.02 3:25.77 4:03.44 4:40.38 5:12.72 5:51.18 6:31.14 7:10.03 7:40.41 8:15.92 8:52.12
Faye Churcher
Milly Churcher
Emma Mack
Abigail Lacey
12 Abingdon Vale 9:28.44 32.68 1:09.92 1:48.71 2:26.21 2:57.43 3:32.42 4:07.97 4:43.65 5:16.81 5:54.75 6:32.26 7:08.93 7:39.80 8:15.97 8:52.42
Jana Cooper Marcos
Pia Forrestal
Natalia Druett
Eloise Ross
13 Maxwell A 9:29.80 31.96 1:06.63 1:43.70 2:20.32 2:52.62 3:28.77 4:08.15 4:46.10 5:17.84 5:53.72 6:32.78 7:10.36 7:42.54 8:17.74 8:54.52
Clare Ashworth
Olivia Phillips
Charlotte Pond
Elena Cogan
14 Staines 9:31.43 32.26 1:08.42 1:45.21 2:22.15 2:53.51 3:29.83 4:07.92 4:46.34 5:17.79 5:54.92 6:34.44 7:14.94 7:45.00 8:20.02 8:55.78
Ellen Portat
Isabel Harry
Lauren Kent
Daisy Degen
15 Rushmoor Royals Green 9:36.02 32.91 1:08.82 1:46.35 2:21.52 2:54.54 3:29.97 4:07.88 4:43.75 5:17.42 5:54.47 6:32.90 7:09.68 7:42.09 8:18.92 8:57.88
Charlotte Moores
Lauren Kendall
Ella Holdway
Madison Aumonier
16 Windsor 9:52.82 31.06 1:06.10 1:42.55 2:19.60 2:52.37 3:31.49 4:11.73 4:52.36 5:24.19 6:01.92 6:42.51 7:23.58 7:56.45 8:33.64 9:13.53
Annabelle Mufti
Margot Hoogers
Katie Davies
Emily Miller