ASA South East Region Age Group Championships

BAGCAT Results for Boys Age 10

FINA Points - Boys - Age 10

PosNameClub50m100m200mDistMedTotal
1 William Ellington Alton and District 271 315 311 897
2 Oscar Miles Thanet 284 297 312 893
3 Max Windle Guildford City 286 306 251 843
4 Jerry Sykes Thanet 272 246 296 814
5 Hayden Netherwood-Meek Maidenhead 234 297 250 781
6 Eoghan Cannon Shiverers 271 276 233 780
7 Joshua Press Newport Pagnell 255 267 248 770
8 William Booth Sevenoaks 263 250 255 768
9 Toby Stewart Guildford City 281 260 226 767
10 Archie Strowger Littlehampton 235 260 257 752
Ralph Cooke City of Oxford 243 265 244 752
12 Marcus Scullion Hamble Aquatics 250 258 237 745
13 Finlay Keyworth Thanet 223 274 242 739
14 Luke Burton Windsor 231 268 236 735
15 Hayato Mochida Guildford City 249 216 251 716
16 Noah Prickett Guildford City 230 255 224 709
17 Luke Ibbeson Chesham 226 242 219 687
18 Ben Newell Didcot Barramundi 226 225 226 677
19 Joshua Shaw Guildford City 221 229 209 659
20 Daniel Donovan Epsom District 263 262 525
21 Luca McAvoy Thanet 248 262 510
22 Piers Nichols Maxwell 250 255 505
23 Max McGarvie Chalfont Otters 236 265 501
24 Joseph Palmer Leatherhead 239 259 498
25 Michael Pallister Atlantis 237 244 481
26 Jan Poulton Wycombe District 218 242 460
27 Samuel Drew Maxwell 237 218 455
28 Alexander Martin-Jones Guildford City 222 209 431
29 Joshua Crabtree Thanet 192 227 419
30 Hendrik Van Der Leest Guildford City 268 268
31 Luca Staines Bourne End 266 266
32 Brandon Harris Beachfield 243 243
33 Thomas Hortop Amersham 238 238
34 Jacob Davis Atlantis 236 236
35 Michael Young Guildford City 235 235
36 Miles Leachman Crawley 231 231
37 Jonathan Hicks Guildford City 229 229
Brayden Ditchfield-Watkins City of Milton Keynes 229 229
39 Rafe Dobson Newport Pagnell 224 224
Lakith Gabrielsen Redhill and Reigate 224 224
41 Harry Stone Portsmouth Northsea 222 222
Christopher Littleton City of Oxford 222 222
Alexej Baldwin Woking 222 222
44 Kai Jackson Alton and District 220 220
Carlos Bakker-Noguer Reading 220 220
46 Adam Robertson Reading 218 218
47 Sean Richards Maxwell 217 217
48 Alexander Hedges Amersham 215 215
49 Conor Wright East Invicta eXcel 213 213
Daniel Brice Tonbridge 213 213
Imre Geczy Staines 213 213
52 Oliver Hodges Littlehampton 211 211
Andrew Lunniss Winchester City Penguins 211 211
54 Lucas Salman Woking 209 209
55 Ben Hobbs Staines 208 208
56 Harry Cook Bracknell and Wokingham 207 207
57 Oliver Stearn Staines 204 204
Matthew Telling Wycombe District 204 204
59 Elijah Kendrick Shiverers 191 191
60 Miles Ratcliffe Newport Pagnell 182 182
61 Will Hatfield Winchester City Penguins 179 179
62 Thomas Day Worthing 146 146

Last updated on Fri 9 Jan 2015 at 00:07.