Hampshire County Swimming Championships 2014

Results for Alton and District

Event 101E: Girls Age 12 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Jessica Cross 01Alton and District 5:42.52 481 1:14.01 2:41.58 4:22.47 5:42.52

Event 103: Girls Age 9-12 200m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Alton A 2:09.20 1:05.61 2:09.20
Ella Hamilton
Emily Rawlings
Rebecca Alder
Jessica Cross
27 Alton B 2:26.90 1:13.66 2:26.90
Lana Boyd-Livingston
Freya Marsh
Hannah Williams
Katherine George
28 Alton C 2:29.40 36.63 2:37.89 1:52.13
Olivia Murphy
Lauren Swain
Joanna Clifford
Mia Spencer

Event 105: Girls Age 9-12 200m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Alton A 2:23.94 37.00 1:15.82 1:48.91
Rebecca Alder
Ella Hamilton
Jessica Cross
Katherine George
25 Alton B 2:50.43 40.03 1:28.72 2:13.05
Emily Rawlings
Joanna Clifford
Freya Marsh
Lana Boyd-Livingston
30 Alton C 2:58.84 1:36.32 2:58.84
Lauren Swain
Hannah Williams
Mia Spencer
Olivia Murphy

Back to Top

Back to Top

Event 201C: Boys Age 10 400m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
1 William Ellington 03Alton and District 6:13.06 279 1:21.42 2:58.37 4:47.49 6:13.06
4 Kai Jackson 04Alton and District 7:13.59 178 48.03 1:49.09 2:39.44 3:29.22 4:32.56 5:39.37 6:27.91

Event 202E: Girls Age 12 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
4 Ella Hamilton 02Alton and District 5:04.36 485 33.92 1:11.56 1:50.45 2:29.60 3:08.41 3:47.40 4:26.28

Event 202F: Girls Age 13 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
9 Naomi Van Dongen 00Alton and District 5:00.81 502 32.15 1:09.13 1:47.46 2:26.88 3:06.22 3:45.34 4:24.40

Event 203: Girls Age 14 & Under 200m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Alton A 1:59.98 29.74 1:01.32 1:31.97
Megan George
Emily Luke
Naomi Van Dongen
Pinky Wait

Event 204: Boys Age 9-12 200m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Alton A 2:10.02 31.98 1:05.71 1:38.32
Rory Plewes
William Ellington
James Bradley
Ben Williams
17 Alton B 2:22.67 34.49 1:11.23 1:48.86
William Port
Kai Jackson
Nicholas Ross
Alfie Howard

Event 205: Girls Age 14 & Under 200m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Alton A 2:15.98 33.69 1:12.12 1:43.81
Pinky Wait
Naomi Van Dongen
Megan George
Emily Luke

Event 206: Boys Age 9-12 200m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Alton A 2:27.71 37.81 1:20.94 1:55.95
Rory Plewes
Alfie Howard
William Ellington
Ben Williams
17 Alton B 2:47.90 43.01 1:36.49 2:15.36
Kai Jackson
Nicholas Ross
William Port
James Bradley

Back to Top

Back to Top

Event 302C: Boys Age 10 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 William Ellington 03Alton and District 2:35.23 262 36.73 1:16.81 1:57.29

Event 302D: Boys Age 11 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Ben Williams 02Alton and District 2:32.25 278 35.14 1:14.37 1:54.36
10 Rory Plewes 02Alton and District 2:37.97 249 36.31 1:16.96 1:59.16

Event 303E: Girls Age 12 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Jessica Cross 01Alton and District 2:37.85 492 34.08 1:13.75 2:01.39
Ella Hamilton 02Alton and District DQ:Breast: Touch not simultaneous at turn 5

Event 303G: Girls Age 14 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Pinky Wait 99Alton and District 2:34.16 528 33.00 1:11.46 1:59.46
12 Megan George 99Alton and District 2:39.43 477 32.01 1:13.09 2:03.89

Event 305C: Girls Age 10 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
11 Mia Spencer 03Alton and District 40.77 250

Event 305D: Girls Age 11 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
15 Emily Rawlings 02Alton and District 39.02 286
17 Katherine George 02Alton and District 39.54 275

Event 305E: Girls Age 12 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 Rebecca Alder 01Alton and District 35.87 368
8 Jessica Cross 01Alton and District 36.13 360

Event 305G: Girls Age 14 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Pinky Wait 99Alton and District 33.09 468
5 Megan George 99Alton and District 34.52 413

Event 306C: Boys Age 10 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 William Ellington 03Alton and District 38.11 209
9 Kai Jackson 04Alton and District 41.16 166

Event 306D: Boys Age 11 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Rory Plewes 02Alton and District 37.15 225

Event 307E: Girls Age 12 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 Ella Hamilton 02Alton and District 1:23.08 430 39.30

Event 307F: Girls Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
7 Naomi Van Dongen 00Alton and District 1:22.85 433 39.15

Event 308F: Boys Age 13 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Will Howard 00Alton and District 1:24.27 287 39.44

Event 309E: Girls Age 12 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Jessica Cross 01Alton and District 2:45.61 388 35.15 1:15.77 1:59.02

Event 310C: Boys Age 10 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 William Ellington 03Alton and District 3:00.76 220 39.00 1:25.47 2:14.35

Back to Top

Event 325: Boys Age 10 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 William Ellington 03Alton and District 2:30.40 288 35.40 1:13.15 1:52.14

Event 326: Boys Age 11 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Ben Williams 02Alton and District 2:29.92 291 34.76 1:13.32 1:52.68

Event 327: Girls Age 12 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Jessica Cross 01Alton and District 2:38.95 482 34.11 1:10.92 1:56.80

Event 352D: Boys Age 11 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Rory Plewes 02Alton and District 3:28.74 193 45.96 1:39.04 2:34.71

Event 353E: Girls Age 12 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Rebecca Alder 01Alton and District 2:42.11 406 37.43 1:18.50 2:01.12
7 Ella Hamilton 02Alton and District 2:42.99 399 39.14 1:21.05 2:02.72
8 Jessica Cross 01Alton and District 2:43.13 398 38.59 1:20.55 2:02.41

Event 353G: Girls Age 14 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Pinky Wait 99Alton and District 2:35.09 464 35.36 1:15.06 1:55.50
6 Megan George 99Alton and District 2:36.03 455 36.25 1:16.60 1:57.25

Event 355E: Girls Age 12 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 Jessica Cross 01Alton and District 33.26 394

Event 355G: Girls Age 14 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Megan George 99Alton and District 31.44 466

Event 356C: Boys Age 10 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
1 William Ellington 03Alton and District 34.55 251

Event 357E: Girls Age 12 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Jessica Cross 01Alton and District 1:07.73 427 32.51
8 Ella Hamilton 02Alton and District 1:08.38 415 33.11

Event 357F: Girls Age 13 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
15 Naomi Van Dongen 00Alton and District 1:06.12 459 31.84

Event 357G: Girls Age 14 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Pinky Wait 99Alton and District 1:00.61 596 29.73
10 Megan George 99Alton and District 1:04.36 498 31.52

Event 358D: Boys Age 11 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Ben Williams 02Alton and District 1:09.90 266 33.29

Event 358G: Boys Age 14 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
13 Daniel Smith 99Alton and District 1:02.63 369 30.05

Back to Top

Event 402C: Boys Age 10 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 William Ellington 03Alton and District 2:53.90 254 36.82 1:21.76 2:14.65
11 Kai Jackson 04Alton and District 3:21.85 162 43.97 1:32.35 2:33.40

Event 402D: Boys Age 11 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
Rory Plewes 02Alton and District DQ:Back: Left position on back (other than to init

Event 403E: Girls Age 12 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Jessica Cross 01Alton and District 2:24.08 459 32.82 1:08.96 1:47.29
7 Ella Hamilton 02Alton and District 2:27.29 430 34.57 1:12.20 1:50.59

Event 403F: Girls Age 13 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
16 Naomi Van Dongen 00Alton and District 2:22.06 479 32.04 1:07.59 1:45.47

Event 403G: Girls Age 14 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Pinky Wait 99Alton and District 2:14.31 567 31.34 1:05.68 1:40.41
11 Megan George 99Alton and District 2:19.68 504 32.39 1:07.96 1:44.47

Event 405C: Girls Age 10 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Mia Spencer 03Alton and District 3:07.08 264

Event 406C: Boys Age 10 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 William Ellington 03Alton and District 2:54.69 224 41.98 1:25.98 2:11.44
9 Kai Jackson 04Alton and District 3:09.59 175 46.47 1:35.11 2:23.81

Event 406D: Boys Age 11 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Rory Plewes 02Alton and District 2:51.98 235 40.27 1:24.85 2:09.22

Event 407E: Girls Age 12 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 Ella Hamilton 02Alton and District 39.70 382

Event 407F: Girls Age 13 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
6 Naomi Van Dongen 00Alton and District 38.01 435

Event 408D: Boys Age 11 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Rory Plewes 02Alton and District 44.79 179

Event 408F: Boys Age 13 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Will Howard 00Alton and District 38.96 272

Event 409E: Girls Age 12 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
1 Jessica Cross 01Alton and District 1:11.36 459 33.09

Event 409G: Girls Age 14 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Megan George 99Alton and District 1:10.77 471 32.62

Back to Top

Event 424: Boys Age 10 200m Individual Medley FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 William Ellington 03Alton and District 2:49.31 275 36.27 1:20.76 2:10.94

Event 426: Girls Age 12 200m Freestyle FINAL

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Jessica Cross 01Alton and District 2:23.26 467 32.65 1:09.09 1:46.49
5 Ella Hamilton 02Alton and District 2:25.21 449 33.56 1:10.20 1:48.32

Event 451F: Girls Age 13 100m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
17 Naomi Van Dongen 00Alton and District 1:16.76 426 37.34

Event 451G: Girls Age 14 100m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Pinky Wait 99Alton and District 1:11.61 524 33.24
4 Megan George 99Alton and District 1:13.27 489 33.56

Event 452C: Boys Age 10 100m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
2 William Ellington 03Alton and District 1:23.40 225 38.69
11 Kai Jackson 04Alton and District 1:32.86 163 43.27

Event 452D: Boys Age 11 100m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
5 Rory Plewes 02Alton and District 1:22.59 232 36.90
7 Ben Williams 02Alton and District 1:24.67 215 39.57

Event 453E: Girls Age 12 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Ella Hamilton 02Alton and District 2:54.97 455 39.78 1:24.27 2:10.27

Event 453F: Girls Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Naomi Van Dongen 00Alton and District 3:01.31 409 41.00 1:27.45 2:14.88

Event 454F: Boys Age 13 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Will Howard 00Alton and District 3:03.12 286 40.62 1:26.11 2:13.72

Event 455C: Girls Age 10 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
20 Hannah Williams 03Alton and District 35.65 277
21 Lana Boyd-Livingston 03Alton and District 36.62 256

Event 455E: Girls Age 12 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
10 Jessica Cross 01Alton and District 31.58 399

Event 455F: Girls Age 13 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
23 Naomi Van Dongen 00Alton and District 31.27 411

Event 455G: Girls Age 14 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Pinky Wait 99Alton and District 27.85 582
8 Megan George 99Alton and District 29.12 509

Event 456C: Boys Age 10 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 William Ellington 03Alton and District 33.55 222

Event 456D: Boys Age 11 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
7 Rory Plewes 02Alton and District 32.53 243
8 Ben Williams 02Alton and District 32.69 239

Event 457E: Girls Age 12 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Jessica Cross 01Alton and District 1:16.21 381 36.72
5 Rebecca Alder 01Alton and District 1:16.57 375 37.30

Event 457G: Girls Age 14 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Pinky Wait 99Alton and District 1:11.88 454 35.39
6 Megan George 99Alton and District 1:14.31 411 36.48

Back to Top

Event 501J: Boys Age 17/18 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
16 Dominic Williams 96Alton and District 58.57 514 28.37

Event 501O: Boys Age 14 & Under 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
11 Daniel Smith 99Alton and District 1:03.56 402 30.32

Event 501H: Boys Age 15 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
18 Harry Nixon 98Alton and District 1:01.09 453 28.99
20 Henry Port 98Alton and District 1:01.67 440 29.26

Event 502O: Girls Age 14 & Under 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Naomi Van Dongen 00Alton and District 2:27.76 447 33.10 1:10.48 1:49.54
16 Emily Luke 99Alton and District 2:32.75 405 34.80 1:13.69 1:54.21

Event 502H: Girls Age 15 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Sophie Druce 98Alton and District 2:18.61 542 31.85 1:07.57 1:43.52

Event 503H: Boys Age 15 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 Harry Nixon 98Alton and District 36.70 384
8 Henry Port 98Alton and District 36.86 379

Event 504J: Girls Age 17/18 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Hannah Druce 97Alton and District 1:26.30 415 40.52

Event 504O: Girls Age 14 & Under 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
5 Ella Hamilton 02Alton and District 1:25.21 431 40.18
9 Naomi Van Dongen 00Alton and District 1:28.56 384 1:28.56

Event 506O: Girls Age 14 & Under 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Jessica Cross 01Alton and District 1:11.09 488 33.19
7 Megan George 99Alton and District 1:13.35 445 34.07

Event 506H: Girls Age 15 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
5 Sophie Druce 98Alton and District 1:10.92 492 32.82

Event 507J: Boys Age 17/18 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
12 Dominic Williams 96Alton and District 1:09.50 417 1:09.50

Event 507H: Boys Age 15 100m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
12 Henry Port 98Alton and District 1:11.60 382 34.99

Event 508O: Girls Age 14 & Under 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
8 Rebecca Alder 01Alton and District 36.46 409

Event 509H: Boys Age 15 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Lewis Cuff 99Alton and District 2:38.98 345 33.25 1:13.87 1:56.99

Event 512J: Girls 200m Freestyle JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
13 Sophie Druce 98Alton and District 2:18.61 542
27 Naomi Van Dongen 00Alton and District 2:27.76 447
34 Emily Luke 99Alton and District 2:32.75 405

Event 513J: Boys 100m Freestyle JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
26 Harry Nixon 98Alton and District 1:01.09 453
29 Henry Port 98Alton and District 1:01.67 440
39 Daniel Smith 99Alton and District 1:03.56 402

Event 514J: Girls 100m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
10 Ella Hamilton 02Alton and District 1:25.21 431
16 Naomi Van Dongen 00Alton and District 1:28.56 384

Event 515J: Boys 50m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
6 Harry Nixon 98Alton and District 36.70 384
9 Henry Port 98Alton and District 36.86 379

Event 516J: Girls 100m Butterfly JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
7 Sophie Druce 98Alton and District 1:10.92 492
9 Jessica Cross 01Alton and District 1:11.09 488
13 Megan George 99Alton and District 1:13.35 445

Event 517J: Boys 100m Backstroke JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
15 Henry Port 98Alton and District 1:11.60 382

Event 518J: Girls 50m Backstroke JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
18 Rebecca Alder 01Alton and District 36.46 409

Event 519J: Boys 200m Butterfly JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
6 Lewis Cuff 99Alton and District 2:38.98 345

Back to Top

Event 552O: Girls Age 14 & Under 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
6 Jessica Cross 01Alton and District 2:40.76 483 33.69 1:13.84 2:03.21

Event 552H: Girls Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Sophie Druce 98Alton and District 2:38.50 504 32.82 1:15.49 2:02.34

Event 553O: Boys Age 14 & Under 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
5 Daniel Smith 99Alton and District 5:03.23 382 33.23 1:11.58 1:49.70 2:28.81 3:08.37 3:47.79 4:27.23

Event 553J: Boys Age 17/18 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
10 Dominic Williams 96Alton and District 4:36.75 503 31.23 1:05.71 1:40.90 2:16.78 2:52.41 3:28.75 4:04.05

Event 553K: Boys Age 19 & Over 400m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Freddie Faulkner 93Alton and District 4:24.47 576 29.05 1:00.76 1:34.13 2:07.76 2:41.69 3:16.48 3:51.30

Event 554O: Girls Age 14 & Under 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Pinky Wait 99Alton and District 28.52 576
5 Megan George 99Alton and District 29.22 536
17 Naomi Van Dongen 00Alton and District 31.49 428

Event 554H: Girls Age 15 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
9 Sophie Druce 98Alton and District 30.07 491

Event 554J: Girls Age 17/18 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
16 Hannah Druce 97Alton and District 32.35 395

Event 555H: Boys Age 15 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Harry Nixon 98Alton and District 2:56.01 376 1:22.74 2:56.01
8 Henry Port 98Alton and District 3:00.49 348 40.56 1:26.98 2:15.31

Event 556O: Girls Age 14 & Under 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Jessica Cross 01Alton and District 2:48.12 402 39.65 1:22.22 2:06.00

Event 557J: Boys Age 17/18 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
14 Dominic Williams 96Alton and District 30.21 409

Event 557K: Boys Age 19 & Over 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
9 Freddie Faulkner 93Alton and District 28.06 511

Event 558J: Girls 200m Individual Medley JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
13 Sophie Druce 98Alton and District 2:38.50 504
16 Jessica Cross 01Alton and District 2:40.76 483

Event 559J: Boys 200m Breaststroke JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
8 Harry Nixon 98Alton and District 2:56.01 376
12 Henry Port 98Alton and District 3:00.49 348

Event 560J: Girls 50m Freestyle JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Pinky Wait 99Alton and District 28.52 576
8 Megan George 99Alton and District 29.22 536
15 Sophie Druce 98Alton and District 30.07 491
40 Naomi Van Dongen 00Alton and District 31.49 428

Event 562J: Girls 200m Backstroke JUNIOR

Place Name YoBClub Time FINA Pt
22 Jessica Cross 01Alton and District 2:48.12 402

Event 565: Boys Junior 200m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Alton A 2:10.90 1:12.25 2:10.90
Henry Port
Harry Nixon
Lewis Cuff
Daniel Smith

Event 566: Girls Junior 200m Medley Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Alton A 2:13.93 34.44 1:13.78 1:44.76
Pinky Wait
Naomi Van Dongen
Megan George
Sophie Druce

Back to Top

Event 601O: Girls Age 14 & Under 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Pinky Wait 99Alton and District 1:02.88 568 30.48
13 Naomi Van Dongen 00Alton and District 1:07.38 461 1:07.38

Event 601H: Girls Age 15 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
9 Sophie Druce 98Alton and District 1:04.71 521 31.03

Event 601J: Girls Age 17/18 100m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
9 Hannah Druce 97Alton and District 1:07.95 450 33.02

Event 602O: Boys Age 14 & Under 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
10 Daniel Smith 99Alton and District 2:17.69 407 1:06.76 2:17.69

Event 602J: Boys Age 17/18 200m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
18 Dominic Williams 96Alton and District 2:09.55 488 29.41 1:02.77 1:37.16

Event 603O: Girls Age 14 & Under 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 Ella Hamilton 02Alton and District 39.79 407
8 Naomi Van Dongen 00Alton and District 40.32 391

Event 603H: Girls Age 15 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
3 Sophie Druce 98Alton and District 40.00 400

Event 603J: Girls Age 17/18 50m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
5 Hannah Druce 97Alton and District 40.01 400

Event 604H: Boys Age 15 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
4 Henry Port 98Alton and District 1:19.47 398 37.31
6 Harry Nixon 98Alton and District 1:21.18 373 38.00

Event 604J: Boys Age 17/18 100m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
3 Michael Johnson 97Alton and District 1:20.08 389 36.85

Event 606H: Boys Age 15 100m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m
10 Lewis Cuff 99Alton and District 1:06.73 416 31.55

Event 608O: Boys Age 14 & Under 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
4 Daniel Smith 99Alton and District 33.84 359

Event 608H: Boys Age 15 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
12 Henry Port 98Alton and District 33.42 372

Event 608J: Boys Age 17/18 50m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt
6 Dominic Williams 96Alton and District 32.00 424
13 Michael Johnson 97Alton and District 34.49 339

Event 609O: Girls Age 14 & Under 200m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
2 Jessica Cross 01Alton and District 2:43.98 410 33.97 1:15.06 1:58.70

Back to Top

Event 652H: Boys Age 15 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
20 Henry Port 98Alton and District 2:42.74 344 36.65 1:17.62 2:06.29

Event 652J: Boys Age 17/18 200m Individual Medley

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Michael Johnson 97Alton and District 2:35.30 396 32.48 1:14.07 1:59.46

Event 654O: Boys Age 14 & Under 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
9 Daniel Smith 99Alton and District 28.94 377

Event 654H: Boys Age 15 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
13 Henry Port 98Alton and District 28.03 415
20 Harry Nixon 98Alton and District 28.35 401

Event 654J: Boys Age 17/18 50m Freestyle

Place Name YoBClub Time FINA Pt
12 Dominic Williams 96Alton and District 26.83 473
23 Michael Johnson 97Alton and District 28.36 401

Event 655O: Girls Age 14 & Under 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Ella Hamilton 02Alton and District 2:58.31 475 40.11 1:26.00 2:10.84

Event 655J: Girls Age 17/18 200m Breaststroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Hannah Druce 97Alton and District 3:05.25 423 41.51 1:28.30 2:16.64

Event 656H: Boys Age 15 200m Backstroke

Place Name YoBClub Time FINA Pt 50m 100m 150m
11 Henry Port 98Alton and District 2:35.65 372 36.12 1:16.21 1:56.53

Event 657O: Girls Age 14 & Under 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
2 Megan George 99Alton and District 30.96 531

Event 657H: Girls Age 15 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
4 Sophie Druce 98Alton and District 31.40 509

Event 657J: Girls Age 17/18 50m Butterfly

Place Name YoBClub Time FINA Pt
8 Hannah Druce 97Alton and District 35.31 358

Event 665: Girls Junior 200m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Alton A 1:56.05 29.41 59.41 1:28.17
Sophie Druce
Naomi Van Dongen
Megan George
Pinky Wait

Event 666: Boys Junior 200m Freestyle Relay

Place Name Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Alton A 1:52.74 29.25 57.03 1:24.86
Daniel Smith
Lewis Cuff
Henry Port
Harry Nixon

Back to Top