Hampshire Schools Swimming Association Championships 2014

Results for Admiral Lord Nelson

Event 101B: Girls Junior 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
7 Alesha Lee 02 Admiral Lord Nelson 2:41.78 457 34.06 1:13.21 2:04.47

Event 101C: Girls Intermediate 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
5 Hannah St John-Mosse 00 Admiral Lord Nelson 2:40.56 467 33.99 1:14.51 2:03.41

Event 103B: Girls Junior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
3 Alesha Lee 02 Admiral Lord Nelson 1:06.37 454 32.31

Event 103C: Girls Intermediate 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
31 Ayesha Lee 00 Admiral Lord Nelson 1:11.98 356 33.94

Event 104B: Boys Junior 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
4 Joseph Packham 03 Admiral Lord Nelson 1:16.93 250 33.99

Event 105C: Girls Intermediate 200m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
9 Ayesha Lee 00 Admiral Lord Nelson 2:47.46 368 38.47 1:20.51 2:04.36

Event 106B: Boys Junior 200m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
12 Liam Budd 03 Admiral Lord Nelson 3:28.13 195 49.05 1:42.39 2:35.87

Event 107C: Girls Intermediate 100m Breaststroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
22 Ayesha Lee 00 Admiral Lord Nelson 1:36.50 274 45.26

Event 108B: Boys Junior 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
Joseph Packham 03 Admiral Lord Nelson DQ.Left position on back (other than to initiate t

Event 110B: Boys Junior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Joseph Packham 03 Admiral Lord Nelson 2:28.04 302 34.16 1:12.68 1:50.25

Event 111B: Girls Junior 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Alesha Lee 02 Admiral Lord Nelson 2:57.54 315 36.37 1:20.67 2:11.11

Event 111C: Girls Intermediate 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
1 Hannah St John-Mosse 00 Admiral Lord Nelson 2:31.50 507 34.24 1:12.45 1:51.61

Back to Top

Event 201B: Boys Junior 200m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
13 Liam Budd 03 Admiral Lord Nelson 2:59.14 232 40.14 1:26.05 2:19.85

Event 203B: Boys Junior 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
7 Joseph Packham 03 Admiral Lord Nelson 1:06.83 304 31.59

Event 204B: Girls Junior 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
6 Alesha Lee 02 Admiral Lord Nelson 1:17.53 358 36.45

Event 204C: Girls Intermediate 100m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
5 Hannah St John-Mosse 00 Admiral Lord Nelson 1:12.06 446 34.17

Event 208C: Girls Intermediate 100m Backstroke

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
12 Hannah St John-Mosse 00 Admiral Lord Nelson 1:15.95 385 37.42
18 Ayesha Lee 00 Admiral Lord Nelson 1:18.70 346 38.29

Event 209B: Boys Junior 400m Individual Medley

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m 200m 250m 300m 350m
2 Liam Budd 03 Admiral Lord Nelson 6:23.08 232 42.40 1:31.73 2:17.95 3:04.28 4:00.69 4:56.76 5:40.22

Event 210B: Girls Junior 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
4 Alesha Lee 02 Admiral Lord Nelson 2:24.71 453 33.54 1:10.59 1:48.80

Event 210C: Girls Intermediate 200m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
8 Hannah St John-Mosse 00 Admiral Lord Nelson 2:23.86 461 33.98 1:10.44 1:47.87
25 Ayesha Lee 00 Admiral Lord Nelson 2:45.59 303 36.86 1:19.81 2:03.53

Event 211B: Boys Junior 200m Butterfly

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m 100m 150m
3 Liam Budd 03 Admiral Lord Nelson 3:09.02 192 42.68 1:30.49 2:19.61

Back to Top