ASA South East Region Championships 2015

Results for Event 101: Boys Age 11-14 100m Freestyle

Event 101B: Boys Age 11/12 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Joseph Packham 03 Portsmouth Northsea 1:03.69 400 30.69
2 Elwyn Lee-Mitchell 03 City of Southampton 1:04.31 388 30.52
3 Pietro Forconi 03 Winchester City Penguins 1:05.15 373 31.45
4 Ben Sluman 03 Southampton Dolphins 1:05.70 364 32.10
5 Max Windle 04 Guildford City 1:05.77 363
6 Sebastian Hadnett 03 Chichester Cormorant 1:05.86 361 30.98
7 Brogan Hyde 03 Bracknell and Wokingham 1:06.38 353 32.25
8 Luke Fowle 03 Black Lion 1:06.58 350 32.61
9 Calvin Fry 04 Shiverers 1:07.21 340 32.41
10 Eliot Desforges 03 Windsor 1:07.31 338 32.41
11 Thomas Sansome 03 Wycombe District 1:07.40 337 32.93
12 Timothy Everett 03 Amersham 1:07.48 336 31.84
13 Jamie Hanss 03 City of Milton Keynes 1:07.72 332 32.27
14 Brin Dorrell 03 Woking 1:07.90 330
15 Edward Estcourt 03 East Invicta eXcel 1:08.01 328 32.08
16 Hayden Netherwood-Meek 03 Maidenhead 1:08.32 324 32.98
17 Zack Bleekendaal 03 Maidenhead 1:08.73 318 32.38
18 George Endersby 03 Reading 1:09.47 308
19 Eoghan Cannon 04 Shiverers 1:10.08 300 33.37
20 Geo Ratouly 03 Wantage White Horses 1:10.27 297 31.76

Event 101C: Boys Age 13 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Nathaniel Rodrigues 02 Sevenoaks 1:00.41 468 29.08
2 Noa Doest 02 Guildford City 1:00.66 462 28.82
3 Luke Pullen 02 Havant and Waterlooville 1:01.29 448 29.74
4 Filip Fraczek-Krygier 02 Southampton Dolphins 1:01.83 437 29.89
5 Kieran Dale 02 Thanet 1:01.88 436 29.71
6 Charlie Palmer 02 Rushmoor Royals 1:02.09 431 30.00
7 Mahmoud Choueib 02 Rushmoor Royals 1:02.43 424 29.29
8 Cameron Brooker 02 Wycombe District 1:02.44 424 29.20
9 Ewan Livingston 02 Sevenoaks 1:02.78 417 30.08
10 Louis Choron 02 Hastings Seagulls 1:03.04 412
11 Tobias Fredericks 02 Portsmouth Northsea 1:03.10 411 29.60
12 Andre Strydom 02 Sevenoaks 1:03.26 408 30.62
13 James McClenn 02 Chalfont Otters 1:03.32 407 30.17
14 Scott Coventry 02 Sevenoaks 1:03.78 398 30.53
15 Alexander Macdonald 02 Guildford City 1:03.87 396 30.03
16 Benjamin Smith 02 Woking 1:04.10 392
17 Ben Kelly 02 Beacon 1:04.62 383 30.74
18 Ewan Taylor 02 Staines 1:05.14 373 30.88

Event 101D: Boys Age 14 100m Freestyle

Place Name YoB Club Time FINA Pt 50m
1 Joel Thompson 01 Shiverers 56.77 564 27.61
2 Piers Bowden 01 Guildford City 57.18 552 27.52
3 Daniel Jenkins 01 City of Oxford 58.37 519
3 Charlie Hodges 01 Littlehampton 58.37 519 28.47
5 Timur Gulyiyen 01 Wycombe District 58.67 511 28.05
6 Spencer Gall 01 Epsom District 58.94 504
7 Alexander Boyd 01 Thanet 59.26 496
8 Lee Shepherd 01 East Invicta eXcel 59.48 491 28.50
9 Lewis Smart 01 Littlehampton 59.55 489 28.89
10 Benjamin Simpson 01 Leatherhead 59.72 485 28.80
11 George Ragg-Griffith 01 Portsmouth Northsea 59.96 479 28.90
12 Elliot Jones 01 City of Milton Keynes 1:00.03 477 29.03
13 Ruud Drew 01 Reading 1:00.45 467 29.00
14 Edward Nye 01 Hart 1:01.05 454 29.76
15 Oliver Inness 01 Bicester Blue Fins 1:01.16 451 29.12
16 Tom Stansfield 01 Leatherhead 1:01.21 450 29.30
17 Isaac Lenton 01 City of Milton Keynes 1:01.34 447 29.59
18 Joel Lange 01 Maidenhead 1:01.41 446 29.18
19 Nathan McCleave 01 Dorking 1:01.50 444 29.04